Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 

Ma Irita Cei Care Arunca Pe Strada

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
de-obicei aia care n-au ce sa puna in farfurie n-au nici ce sa arunce. Eventual cu farfuria goala.
S-a scris si despre fripturisti.

#92
andragony

andragony

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 22.08.2005
nu am citit toate posturile din lipsa de timp... e o chestie de educatie, si pare-mi-se ca se transmite din generatie in generatie; cum vezi in propria-ti casa, asa faci peste tot! mergeam intr-o zi pe strada si mergea o adolescenta rebela in fata mea care, fara strop de rusine, a aruncat un ambalaj pe jos; l-am ridicat, am grabit pasul, am ajuns-o si i-am spus ininzandu-i-l: nu te supara, ai scapat un ambalaj!... s-a inrosit, l-a luat si (din coincidenta, era un cos in imediata apropiere), l-a aruncat la cos. sper ca, de fiecare data cand va vrea sa repete gestul, sa se simta amenintata de alta astfel de faza si sa se cuminteasca!
:peacefingers:

#93
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
imi place cum ai procedat..  :coolspeak: cred ca .. o sa fac si eu la fel , mai ales la tipe :naughty:

#94
anonimix

anonimix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 18.10.2004
Exista o lege prin care se pedepseste aruncarea gunoiului in alte locuri decat cele cu destinatie in acest scop.
Amenda stiu ca este de la cateva sute de mii pana la cateva zeci de milioane (lei vechi). Din pacate, inca nu am avut ocazia sa ii vad in actiune pe cei care ar trebui sa aplice legea asta. Si se mai plange administratia publica ca nu sunt suficienti bani la buget...

#95
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
exista o groaza de legi care nu sunt aplicate. Din lene probabil. Prea multe indatoriri pe capul "bietilor" politai.

Ar fi cool sa se apuce brusc cativa politai samariteni sa aplice astfel de legi. Ar lua practic prin surprindere pentru ca nimeni nu e invatata sa ia amenda pentru astfel de lucru.

Edited by Andreiweb, 18 October 2005 - 14:42.


#96
Crocodila

Crocodila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.09.2006
Intamplare petrecuta in Japonia.Eram in fata unei gogoserii,am mancat gogoasa si ca o romanca mandra ce sunt tzup cu hartia pe jos dupa ce cu mare arta am mototolit'o,chestia e ca un angajat a iesit efectiv din gogoserie a venit langa mine..sa aplecat a luat hartia si a intrat inauntru cu ea, nu sa uitat incruntat la mine sau sa imi zica ceva,oricum avea privire ca si cum ma compatimea pt cat de 'salbatica' sunt,sincer va spun ca mai bine preferam sa imi dea o palma decat o asemenea lectie,au trecut ceva luni de zile decand m'am intors si vreau sa zic ca efectiv numai pot sa arunc ceva pe jos,sau daca fumez in parc si crap pana gasesc un cos sa arunc mucul de tigara,apropo japonezii au o chestie nice in legatura cu fumatul pe strada,au un fel de miniscrumiere (o cutiuta cu capac si inauntru o chestie pe care sa iti stingi tigara) f funny,si umbla cu ele la gat:),cred ca e timpul sa incetam sa mai aruncam 'pe langa cos' si sa ne autoeducam in privinta asta.

#97
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006

 ReKo, on Oct 17 2005, 14:44, said:

"cand omul n-are ce sa spuna in farfurie, il doare fix in p... unde arunca o hartie"

si cu asta s-a spus tot..

Ce chestie: saracia aduce si lenea. Cu cat unii oameni sunt mai saraci,cu atat sunt mai lenesi. Asa se explica imaginile de la televizor cand se duc reporterii in casele INGALATE ale amaratilor. Aceia nu merita compasiune!

NU TREBUIE SA FII BOGAT CA SA PASTREZI CURATENIA! In plus, daca copilul are o educatie buna, sansele lui sa scape de mizerie cresc. Nu am vazut vreun jegos care sa aiba o functie importanta, dar toti isi doresc. Cu dorinta or sa ramana!

N.B.: o sa-mi sariti in cap ca ma iau de locuintele sus-mentionatilor. Nu am zis ca trebuie zugravit, mobila sa fie ultimul racnet in materie de design s.a.m.d. Ideea e ca, daca esti sarac, macar ingrijeste-te sa nu locuiesti intr-o cocina sau sa arati ca un porc.

#98
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Sau sa nu dezgropi topicuri aiurea

#99
gxg88

gxg88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 15.03.2006
OOps.. m-am uitat doar la data postului Crocodilei :)
Oricum, ramane valabila treaba.

#100
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,626
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă tot l-ați dezgropat: ieri am mâncat un croasant. A mers pe Bd. Schitu Măgureanu, Str, Pompiliu Eliade, și apoi m-am dus La P-ța M. Kogălniceanu să iau troleibuzul spre Universitate. Nici la P-ța Kogălniceanu n-am găsit un coș de gunoi! Deabea la Universitate am reușit să arunc ambalajul! Unde au dispărut coușurile de gunoi?

#101
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006

 djl, on Sep 20 2006, 09:59, said:

Dacă tot l-ați dezgropat: ieri am mâncat un croasant. A mers pe Bd. Schitu Măgureanu, Str, Pompiliu Eliade, și apoi m-am dus La P-ța M. Kogălniceanu să iau troleibuzul spre Universitate. Nici la P-ța Kogălniceanu n-am găsit un coș de gunoi! Deabea la Universitate am reușit să arunc ambalajul! Unde au dispărut coușurile de gunoi?
Probabil au fost "imprumutate" de prietenii nostrii indieni sa-si faca turnulete la castel din ele.

#102
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

 Repulse #, on Sep 20 2006, 17:30, said:

Probabil au fost "imprumutate" de prietenii nostrii indieni sa-si faca turnulete la castel din ele.

Eu știam că-i cheamă mexicani :lol:

Într-o zonă rezidențială este imposibil să nu găsești un tomberon. În alte zone, sunt magazine, dacă tot nu găsești pe stradă. E drept că nu peste tot găsești coșuri de gunoi, dar asta nu e o scuză...

Care ați umblat pe șoseaua Cluj-Oradea. Există acolo câteva sate că numai portocaliu vezi în față: șosea dreaptă și pe fiecare stâlp, este un coș de gunoi și un steag. Asta iar mi se pare risipă...și pun pariu că tot sunt gunoaie pe jos.

#103
katerink

katerink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 17.04.2006
:P  Mi s-a intamplat si mie odata o chestie legata de aruncatu pe strada.... Stateam intr-o statie de tramvai.. ma scotoceam prin buzunare sa vad ce am bun de aruncat... gasesc un bilet mai vechi de microbuz si il arunc pe jos.... apoi sa vedeti faza ....langa mine o tipa frumoasa spre 27-30 de ani , cu aspect de femeie serioasa dar si atragatoare incepe sa ma ia la intreabari... :)  de ce arunc pe strada si nu la cos... Eu mai mult surprins de faptul ca m-a abordat asa o tipa nu de biletul aruncat pe strada.. :coolspeak:

Eram cam tanar eu atunci pentru ea.... dar chiar si asa chiar si acum imi pare rau ca nu am profitat de situatie sa incerc sa o cunosc mai bine..... :D

Ce credeti incerca sa se bage pe felie cu mine sau chiar ii pasa de curatenia orasului??

#104
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 djl, on Sep 20 2006, 09:59, said:

Dacă tot l-aţi dezgropat: ieri am mâncat un croasant. A mers pe Bd. Schitu Măgureanu, Str, Pompiliu Eliade, şi apoi m-am dus La P-ţa M. Kogălniceanu să iau troleibuzul spre Universitate. Nici la P-ţa Kogălniceanu n-am găsit un coş de gunoi! Deabea la Universitate am reuşit să arunc ambalajul! Unde au dispărut couşurile de gunoi?

le-a luat municipalitatea pe perioada summit-ului sa nu puna istetii petarde in ele si sa se kkc pe ei demnitarii veniti la sporturi extreme in .ro

#105
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

 djl, on Sep 20 2006, 09:59, said:

Dacă tot l-ați dezgropat: ieri am mâncat un croasant. A mers pe Bd. Schitu Măgureanu, Str, Pompiliu Eliade, și apoi m-am dus La P-ța M. Kogălniceanu să iau troleibuzul spre Universitate. Nici la P-ța Kogălniceanu n-am găsit un coș de gunoi! Deabea la Universitate am reușit să arunc ambalajul! Unde au dispărut coușurile de gunoi?

tu iti faci probleme in oras?
gasesti tu un/0 chiosc/magazin/cafenea etc sa arunci hartia
problema e in parcuri: am ajuns sa imi golesc un pachet de tigari in portiera ca sa am in ce pune chistocurile de tigara

hadeti sa va spun o intamplare haioasa de acum vreo 5 ani; eram in Brasov, ma duceam la discoteca; am vazut un nene care a luat un cos de gunoi (l-a smuls pur si simplu de pe stalp) si a plecat cu el; mi-am desfacut repede o guma, am alergat dupa el si l-am intrebat daca pot sa arunc ambalajul; a ramas blocat, a lasat cosul jos si a plecat  :w00t:
si acum ma intreb la ce mama draq ii trebuia un cos de gunoi amarat, de pe nu stiu ce stalp  <_<

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate