Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

Socaciu recidiveaza

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#55
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007
ptiu ce m-am enervat ! prohodul sa vi-l cinte socaciule ...tie si la tot psd ul tau de lichele care mai aveti tupeul si obraznicia sa mincati banii poporului roman
comunist imputit ...ne pleaca copii destepti,tineri pregatiti ..brici afara sa stai tu acolo -malai crapat cu populismele tale desantate...pe munca mea ...huoooo!

Edited by stalnet1, 28 December 2011 - 01:59.


#56
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008

Quote

...... a unor simboluri ale patrimoniului cultural românesc .....

In cultura actuala si-au facut loc personaje destul de interesante cum ar fi "Dorel", "Halatul", "Capra vecinului", "Doua Prune", "RDD-ul", "Zaibarul", "Ooooooo... viata mea!", "Gratarul" - asta e chiar simbol national, merge pus si pe drapel. Se interzic si acestea?

#57
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Sint reclame combinate. Sint vizate mai multe in astfel de reclame. Simbolurile nationale, nu sint promovate in nici un fel, daca nu ar fi reclamele.
Daca ar fi bagat subtitrare orala in filmele straine, nu cred ca mai vizualizam nici unul. sa nu mai spun ca e imposibil de aplicat peste noapte.
Deci cei mai periculosi, sint cei care legifereaza propriul domeniu de unde provin.

#58
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003

View Postsydneyaus2005, on 27th December 2011, 15:02, said:

distrugerea semnificatiei colindelor?
asa cum trebuiau sa faca si cu imnul national pe muzica de manele!
si lasati-ma cu libertatea de expresie, si aia are o limita!
poi eu zic ca pentru asta chiar trebuie o lege, o reglementare, care sa puncteze cam de unde incepe sa ne zgandare la urechi anumite lucruri.
nu e o chestie usoara si tocmai de aceea ar trebui lasata balta, mai putin in zona in care apar simboluri gen tricolor, imn de stat etc.

#59
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View PosttheMisuser, on 28th December 2011, 01:10, said:

Versiunea de raspuns simplificata pana la un cuvant este : DA.
Cine intr-adevar nu poate "tine un obicei", indiferent in ce consta el, fie ca e vorba de rugaciuni, cintece, petreceri sau ORICE altceva pentru ca unii dau ceva la televizor (mai tare, intr-o reclama) are probleme mult mai mari decit reclama aia. Probabil ar trebui sa nu aibe acces (nu neaparat in sensul de interzis ci de restrictii autoimpuse sau impuse de rude/prieteni spre binele lui) la televizor, internet, radio si teatru. Probabil si cartile pe care le citeste ar trebui serios selectate, pina si chestii aparent benigne precum biblia sau "mesterul Manole" fiind chestii periculoase/traumatizante pentru o persoana atit de influentabila.

#60
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,055
  • Înscris: 31.07.2007
Io am impresia ca respectivu' Socaciu se cam plictiseste si vrea sa-si justifice prezenta cumva. No, hai sa interzicem colinzile in reclame, ca nu-i destul "Jingle Bells" pe la tv. Oare americanii nu se oripileaza la faza asta?

#61
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

View Postedy_wheazel, on 28th December 2011, 10:17, said:

Io am impresia ca respectivu' Socaciu se cam plictiseste si vrea sa-si justifice prezenta cumva. No, hai sa interzicem colinzile in reclame, ca nu-i destul "Jingle Bells" pe la tv. Oare americanii nu se oripileaza la faza asta?
nu simpatizez cu socaciu dar imnul pe manele cum a fost?sau asocierea absolut idioata a farmaciei cu Eminescu?

#62
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,172
  • Înscris: 03.07.2008

View Postiozefini, on 28th December 2011, 10:25, said:

nu simpatizez cu socaciu dar imnul pe manele cum a fost?sau asocierea absolut idioata a farmaciei cu Eminescu?

1. Imn pe manele tot o sa mai fie pt ca legea Socaciu nu interzice asa ceva - interzice doar folosirea imnului in reclame...
2. Mie mi s-a parut o idiotenie de cand au inceput sa-l puna pe Eminescu pe bancnote

[ http://alt-om.com/wp-content/uploads/2008/12/500_lei_fata.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://images3.okr.ro/auctions.v3/700_700/2010/12/16/2/c/248891483-1917526-700_700.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Eminescu in mainile smenarilor, in chilotii prostituatelor... Eminescu devalorizandu-se zilnic...   :puke:

#63
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,055
  • Înscris: 31.07.2007

View Postiozefini, on 28th December 2011, 10:25, said:

nu simpatizez cu socaciu dar imnul pe manele cum a fost?sau asocierea absolut idioata a farmaciei cu Eminescu?

Reclama imbecila si prostul gust ii una, interzicerea unor elemente ii altceva.

#64
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View PostImperathor, on 28th December 2011, 11:01, said:

1. Imn pe manele tot o sa mai fie pt ca legea Socaciu nu interzice asa ceva - interzice doar folosirea imnului in reclame...
2. Mie mi s-a parut o idiotenie de cand au inceput sa-l puna pe Eminescu pe bancnote

daca eram o tara normala pe bancnote puneau chipurile regilor.  :thumbup:

#65
MosNicolae

MosNicolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 21.11.2011
Ideea este teoretic buna, asa cum promo cu Rom nu prea avea ce cauta pe televizor, steagul românesc pe un cacat de ciocolata cu nume de tigan.
Promo vizat de legea asta: Promo la farmacia aia Catena, promo Romtelecom, acuma apropo: Spoturile de promovare ale lui Udrea nu intra tot în categoria asta, sau promovare nu este egal tot promo!?
Acuma pare o lege comunista, adica la câta cenzura am luat în viata asta..

#66
Werdan

Werdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.09.2011
Unele reclame care folosesc simboluri naționale sunt reușite ( sau cel puțin nu sunt cretine ). A se vedea Rom sau coniacul Unirea.

Ar trebui interzise reclamele cretine, indiferent dacă conțin simboluri naționale sau nu. Acum întrebarea este, cine decide dacă o reclamă e cretină sau nu. Dacă îi lași pe cei din minister te pomenești că interzic și chestii care nu le convin lor cum ar fi reclama la Cavadoro, cu polițistul și țaranii intelectuali.

#67
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Socaciu e un idiot, nu trebuie interzis nimic, de ce sa decida cineva arbitrar ce am eu voie sa vad sau nu?!. Compania X face o reclama de cacat, nu ii cumpara nici dracu produsul si basta, sau va e frica ca intr-un popor de cacat reclamele de cacat vor avea un succes rasunator?! let`it be, piata trebuie sa regleze aceste lucruri nu partidul X sau Y, nu exista cenzura buna, exista doar cenzura.

#68
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postiozefini, on 28th December 2011, 18:25, said:

nu simpatizez cu socaciu dar imnul pe manele cum a fost?sau asocierea absolut idioata a farmaciei cu Eminescu?

la catena cea mai faina asociere era aia :"muzeul taranului roman - muzeul tuturor romanilor"!!!  :lol:

View PostBobby_ro, on 28th December 2011, 21:03, said:

Socaciu e un idiot, nu trebuie interzis nimic, de ce sa decida cineva arbitrar ce am eu voie sa vad sau nu?!. Compania X face o reclama de cacat, nu ii cumpara nici dracu produsul si basta, sau va e frica ca intr-un popor de cacat reclamele de cacat vor avea un succes rasunator?! let`it be, piata trebuie sa regleze aceste lucruri nu partidul X sau Y, nu exista cenzura buna, exista doar cenzura.

deci daca unu zice pe muzica de porumbescu ca romania e tara de rahat si TOTI romanii sunt gunoaie, e ok pentru tine?

#69
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
cenzura de orice fel trebuie eliminata.

#70
MosNicolae

MosNicolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 21.11.2011

View PostImperathor, on 28th December 2011, 11:01, said:

1. Imn pe manele tot o sa mai fie pt ca legea Socaciu nu interzice asa ceva - interzice doar folosirea imnului in reclame...
2. Mie mi s-a parut o idiotenie de cand au inceput sa-l puna pe Eminescu pe bancnote

Eminescu in mainile smenarilor, in chilotii prostituatelor... Eminescu devalorizandu-se zilnic...   :puke:
Ce altceva sa puna!?
Adica tot pun figurile pozitive pe ban, nu merge parlamentul.
Sau vrei sa vorbim despre hârtia de 2000 mii scoasa la eclipsa!? Nu stiu cine a gândit/facut hârtia aia (plasticul ala), o prostie mare ca ala care o creat asa ceva.

View Postpro-civilizatie, on 28th December 2011, 15:08, said:

cenzura de orice fel trebuie eliminata.
Asta da.

#71
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007
atata timp cat nu exista cenzura bunului simt nu poti elimina orice/toate cenzura/rile!

Edited by sydneyaus2005, 28 December 2011 - 15:25.


#72
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,172
  • Înscris: 03.07.2008

View PostMosNicolae, on 28th December 2011, 15:18, said:

Ce altceva sa puna!?
...

Politicieni? Ca la americani?
Pe nimeni? Ca pe euro?

:thumbup:

Edited by Imperathor, 28 December 2011 - 15:25.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate