Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

ASASINAREA Economica a Romaniei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
143 replies to this topic

#37
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postlmk, on 12th December 2011, 22:04, said:

daca tai toate cheltuielile cu 50% (sau iti maresti productivitatea cu 100%)
Uhm, nu, doar nu :D

Edited by oopsminded, 12 December 2011 - 23:09.


#38
credit

credit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 04.05.2007

View PostKint, on 12th December 2011, 23:03, said:

exista oameni care se uita la emisiunea umflatei de la Antena 3 si cred ce se spune acolo


ba vorbim de partide pt ca Antena 3 e un post tv facut special pt propaganda politica

tu mai bine spune pe ce iti bazezi titlul asta "ASASINAREA Economica a Romaniei, o spune Jeffrey R. Franks"
arata-mi unde a dat ala interviu si a zis asa ceva


:w00t: Vrei pe fata? Mai mult de atat? E umed. Treaba ta.

#39
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Am auzit ca Romanica lui Basel o sa cumpere Deutsche Telekomu' nemtesc.  :w00t:

#40
credit

credit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 04.05.2007

View Postonlyone, on 12th December 2011, 23:06, said:

Si cine a vandut petromul contra spaga? PSD ul sau cine naiba?

Pai si PSD-ul aceleasi loaze. Nu am spus ca sunt toti din acelasi aluat. Problema voastra este ca voi ii analizati separat. Eu ii iau la gramada.
Fostul FSN.

Astia care pledati pentru PDL va dau un sfat. Nu va vindeti pe doi lei sa le luati aparearea ca le amanetati viitorul copiilor vostri. Asta in cazul in care mai aveti maduva in voi.

Edited by credit, 12 December 2011 - 23:13.


#41
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010

View Postonlyone, on 12th December 2011, 22:51, said:

Cat despre putere de cumparare a cetatenilor... irelevant in pretul benzinei. Doar nu o sa dai benzina ieftina la popoarele sarace, vin cisternele din vest si ti-o iau pe toata direct de la pompa.

E vorba de benzina produsa in RO. Nu e normal ca pretul de productie sa fie mai mic cand il faci local decat atunci cand il aduci din China ?

Si daca kila de benzina se face 10 euro o sa fi multumit ? Mort-copt, masinile tot trebuie sa circule, ca doar nu ai sa mergi 20 de km pe jos la servici in fiecare zi (sau pe bicicleta sa te omoare masinile si sa te fugareasca caini bagabonzi,sa congelezi sau sa te pise ploaia). O sa renunte poate 10 % din totatul celor ce au masini, restul o sa fie nevoiti sa rupa din mancarea copiilor, din tigari & shit si sa plateasca benzina ca nu au de ales.

Ba sincer, poporul roman gandeste cu kurul., sau ma rog, majoritatea.  Cum draqu sa zici ca e bine sa se  scumpeasca benzina ? Doar daca tactu e JR si sta cu kurul pe petrol. Zi asa ca sa aiba logica ce spui.  Crezi ca daca dai juma de salariu pe 1 kil de benzina o sa ne fie mai bine ? O sa dispara gropile de pe strazi, se vor largi benzile si vor aparea peste noapte autostrazi ? Iti zic sigur ca nu.
Asa ca problema nu este ca-i prea ieftina benzina ci ca incercam sa gasim solutii de kkt.

Edited by fux, 12 December 2011 - 23:14.


#42
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
eu cred ca asteptati prea mult de la un stat de mana a 3-a plin de hoti si curve.
serios acum, are rost sa comparam statul bananier in care acum 20 de ani lumina "ardea" cateva ore pe zi si singurul post tv emitea vreo 3 ore seara?
stat in care daca aveai un jeg de dacie erai un om implinit. daca aveai televizor color erai bazat?

wtf, hai sa nu mai comparam statul in care acum se traieste in LUX fata de cum se traia atunci, cu germania, sau franta sau uk sau cu SUA

Edited by onlyone, 12 December 2011 - 23:15.


#43
Neamtul

Neamtul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 16.09.2011

View Postfux, on 12th December 2011, 21:39, said:

http://www.drive-ali...ces_europe.html

Country Unleaded 95 petrol price per litre in euros October 2011 Diesel price per litre in euros October 2011
Austria 1.35 1.31
Belgium 1.44 1.30
Czech Rep 1.32 1.32
Denmark 1.47 1.34
France 1.48 1.30
Germany 1.49 1.36
Greece 1.59 1.40
Hungary 1.19 1.18
Ireland 1.50 1.43
Italy 1.63 1.52
Latvia 1.24 1.24
Luxembourg 1.32 1.18
Netherlands 1.55 1.32
Norway 1.78 1.65
Poland 1.22 1.20
Portugal 1.50 1.35
Slovakia 1.46 1.35
Slovenia 1.31 1.24
Spain 1.33 1.25
Sweden 1.48 1.53
Switzerland 1.38 1.40
UK 1.58 1.62


Acum zi tu cat e in Romanica ?  Hai sa te aud ! A, si daca tot vorbim, hai sa aducem in discutie si puterea de cumparare, de salariile din vest vs salariile din Ro.
referitor la Germania e falsa informatia

in seara asta am alimentat cu motorina 1.46 euro/litru ... variaza intre 1.42 - 1.48 in functie de zi si/sau statie

benzina este 1.58 - 1.64 in functie de zi/sau statie

#44
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View Postfanariotul, on 12th December 2011, 22:59, said:

Cand ai vazut tu guvernu' de dreapta si refomist sa taie cheltuielile cu 50% ?  :P
Niciun guvern nu va face asa ceva si e normal; cine-i tampit sa plateasca datoriile in 3 ani?!

View Postcredit, on 12th December 2011, 23:02, said:

Vad ca pana acum nu a rasuflat nimic in presa ca s-a gasit vreunul sa ii execute.
Cred ca prin Iasi e un sindicat care a deschis actiune la CEDO.

#45
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
Attached File  stancu.JPG   84.84K   17 downloads

View Postonlyone, on 12th December 2011, 23:06, said:

Si cine a vandut petromul contra spaga?
PSDul sau cine naiba?

Adrian Nastase: "Ieri, la B1 TV, C.V. Tudor a aratat, a prezentat o lista a actiunilor de la PETROM, impreuna reprezentau 2-300 miliarde de dolari care erau vindute pe nimic, spunea el, si spunea ca doi membri ai guvernului au luat un comision la aceasta operatiune de 700.000.000 dolari. De unde? Bun. Haideti... Bun. Noi, cei care sintem aici, stim ca 700.000.000 dolari au reprezentat down-payment-ul sau contributia si cu promisiuni de investitii au insemnat un miliard si jumatate... aproximativ... pentru vreo cinzeci si ceva la suta din..., dar citi dintre oamenii din tara stiu aceste lucruri? Astazi am cerut procurorului general sa verifice aceste lucruri, pentru ca daca cineva din guvern a luat 700.000.000 dolari si nu a contribuit la campania electorala atunci el este de doua ori vinovat.

Dar aceste lucruri trebuie clarificate, insa eu cred ca trebuie sa mergem pe de o parte cu aceasta campanie pozitiva, cu oferta noastra pozitiva, iar pe de alta parte cu serviciile de avocati, cu barourile, echipele de avocati trebuie facute toate aceste actiuni in instanta, fara mult scandal, fara multa publicitate".



Stenograma indica cel putin doua informatii pretioase:

1. ca Nastase i-a cerut procurorului general Ilie Botos sa verifice privatizarea PETROM (informatie care nu a mai aparut pina acum)
2. ca Nastase vrea sa stie de ce nu s-a platit si la partid din pretinsul comision. Din analiza inregistrarii se poate deduce ca avem de-a face cu sedinta din 6 octombrie a PSD, cind Adrian Nastase si Dan Voiculescu s-au intilnit cu liderii tuturor filialelor judetene ale Uniunii PSD+PUR.

View Postcredit, on 12th December 2011, 23:09, said:

Vrei pe fata? Mai mult de atat? E umed. Treaba ta.
daca incerci sa ne spui ce se intampla la tine in familie...nu cred ca intereseaza pe cineva

Edited by Courage, 13 December 2011 - 03:59.


#46
credit

credit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 04.05.2007

View Postsimon22, on 12th December 2011, 23:12, said:

O recomandare :
pentru bunul mers al forumului, in calitate de simplu cititor, ar fi de bun augur sa se inceteze a se mai quota postaci (ca mine) gen kint ( wezzart, cobb si cati or mai fi fost ) .  

In alta ordine de idei nu reusesc sa-mi explic unde o vede acest onanist (kint)  pe Oana Stancu obeza .

El s-a invatat cu fotomodele cu buze mari, lapte in tate, iaurt in creier si multa goliciune.
Tare as fi curios sa vedem o poza de-a dumnealui.  :w00t:

Da nu putem sa facem apel la un moderator sa ii inlature pe astia.
Poate nu vrem sa citim la ora asta sinonime ca: propaganda, curva si politica kint, etc etc.

Edited by credit, 12 December 2011 - 23:22.


#47
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postlmk, on 12th December 2011, 23:17, said:

Niciun guvern nu va face asa ceva si e normal; cine-i tampit sa plateasca datoriile in 3 ani?!
Tu chiar crezi ca ar putea scadea cheltuielile bugetare cu 50% (sau oricat, semnficativ) iar veniturile bugetare sa ramana la fel, fara modificari enorme (in sensul cresterii) ale fiscalitatii? :confuzzled: In plus, impactul asupra PIB-ului ar fi de la fel de greu de conceput.

#48
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
A anuntat Basel ca pentru a iesi din criza Romanica o sa inceapa un program de constructie a unei Flote ?

Deja s-au construit reclamele si sa-u filmat calupurile publicitare cu "Nici o masa fara peste".

#49
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,405
  • Înscris: 13.01.2011

View Postonlyone, on 12th December 2011, 23:13, said:

eu cred ca asteptati prea mult de la un stat de mana a 3-a plin de hoti si curve.
serios acum, are rost sa comparam statul bananier in care acum 20 de ani lumina "ardea" cateva ore pe zi si singurul post tv emitea vreo 3 ore seara?
stat in care daca aveai un jeg de dacie erai un om implinit. daca aveai televizor color erai bazat?

wtf, hai sa nu mai comparam statul in care acum se traieste in LUX fata de cum se traia atunci, cu germania, sau franta sau uk sau cu SUA



Aici ai pus punctul pe ,,i'' !

Dar ce crezi... vor asculta ?!

Noooo, ei vor sa ,,salveze'' Romania !

Si au si oamenii taman buni sa ii puna in fruntea tarii.     :rolleyes:

#50
credit

credit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 04.05.2007

View PostKint, on 12th December 2011, 23:18, said:

daca incerci sa ne spui ce se intampla la tine in familie...

La mine se intampla si lucruri umede ca sunt barbat potent. Tu daca nu mai poti nu e nici o pierdere, din contra, un castig pentru societate.

Edited by credit, 12 December 2011 - 23:29.


#51
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010

View Postoopsminded, on 12th December 2011, 23:22, said:

Tu chiar crezi ca ar putea scadea cheltuielile bugetare cu 50% (sau oricat, semnficativ) iar veniturile bugetare sa ramana la fel, fara modificari enorme (in sensul cresterii) ale fiscalitatii? :confuzzled: In plus, impactul asupra PIB-ului ar fi de la fel de greu de conceput.
Sigur ca nu; am spus doar ca, daca o minte creata ar zice "bah, de maine tragem sa platim datoriile" iar romanii ar fi de acord, n-ar fi o problema majora sa se lichideze in 2-3 ani.

#52
credit

credit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 04.05.2007

View Postfanariotul, on 12th December 2011, 23:23, said:

A anuntat Basel ca pentru a iesi din criza Romanica o sa inceapa un program de constructie a unei Flote ?

Deja s-au construit reclamele si sa-u filmat calupurile publicitare cu "Nici o masa fara peste".

super tare fanariotule  :thumbup:

#53
Kint

Kint

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,926
  • Înscris: 24.12.2009
deci pretul benzinei in Romania e printre cele mai mici din Europa...inca o data minciunile USL au fost demonstrate
Petrom a fost vanduta de PSD in 2004 chiar inainte sa fie ejectati de la guvernare

P.S. suntem la pagina 4 si inca nu avem o sursa pt ceea ce scrie in titlu
ori e o minciuna ori e o afirmatie scoasa din context

:rolleyes:

Edited by Kint, 12 December 2011 - 23:33.


#54
oopsminded

oopsminded

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,160
  • Înscris: 28.08.2004

View Postlmk, on 12th December 2011, 23:29, said:

Sigur ca nu; am spus doar ca, daca o minte creata ar zice "bah, de maine tragem sa platim datoriile" iar romanii ar fi de acord, n-ar fi o problema majora sa se lichideze in 2-3 ani.
Spui ca nu, dupa care iar spui ca ba da, in 2-3 ani am putea reusi sa avem respectivul excedent bugetar primar. Si inca fara ca asta sa fie o "problema majora" :huh:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate