Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Sfat achizitie laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
JijIlA

JijIlA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.08.2010
Inca astept recomandari.

#74
JijIlA

JijIlA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.08.2010
Cred ca o sa raman tot la acel acer sau chiar asa de proaste sunt ?

#75
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
pai, sunt foarte proaste ca si constructie, plastic ordinar. tastaturile, putin spus incomode, sar taste din ele. cu fiabilitatea, daca ai noroc esti ok, dar e loterie. nu zic ca nu-s sanse sa ajungi in garantie si cu alte firme, dar la acer ai mult mai multe sanse sa ai probleme. au configuratii mai ieftine, de unde e diferenta de pret, ca doar nu la procesoare si placi video. fiabilitatea are de suferit,

#76
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 30.01.2010
LAPTOP
- HP, Lenovo Dell, Toshiba
- Display 15,6, HD
- Ram 3 sau 4 Giga
- Procesor Intel Atlon 64 biti
- Memorie video integrata
- Web cam  ≥  1,3mp
- Inscriptor Dvd Rw
- Boxe 2*10w
- Cititor carduri
- Windows 7
- Interfete : 2*USB 2.0, 1*VGA, 1*RCA, 1*HDMI
- Acumulator Li-Ion ≥ 6 celule
- Garantie 2 ani

CE PARERE AVETI???

#77
JijIlA

JijIlA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 01.08.2010
Atunci sa merg pe modelul acesta : http://www.oktal.ro/...gru-o63169.html

#78
Zombehenzi

Zombehenzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 30.01.2010

View PostJijIlA, on 14th September 2011, 15:01, said:

Atunci sa merg pe modelul acesta : http://www.oktal.ro/...gru-o63169.html

Superb laptop, dar nu vreau sa dau mai mult de 2200 ron. Ma gandesc sa astept promotiile din metro, carrefour, etc., cand iti dau cadou tva-ul.

#79
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Nu era recomandare pt. tine dell-ul ala.Era un notebook ce vrea sa-l cumpere de mai sus.

#80
kingbt

kingbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.02.2011
Hai sa va spun ceva ca tot lucrez in domeniu.
Intel 4500M cu HD poate reda 1080p cu mici tuninguri dar eu va recomand sa rulati doar 720p cu ea. In general laptopurile nu sunt facute pentru 1080p dar acest format poate fi redat perfect cu mici-mari finisari prin meniurile VLC sau ale codecurilor.
Ca e Acer, Lenovo, Asus sau Dell pentru mine nu conteaza atata timp cat e ieftin. Am un Acer care m-a tinut 7 ani si toata lumea le vorbeste de rau.

Despre Nasul poate o fi un figurant dar e un figurant important care da sfaturi utile http://nasul.net/dell-inspiron-n5110/
Iar despre rsn13 si danutz96 sunt doua persoane care am vazut ca lasa doar commenturi amp* pe softpedia.

Concluzia o trageti singuri.

#81
nasultheone

nasultheone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.11.2008
Eu aș recomanda un Acer 5750G dacă vrei ceva de gaming. raportul calitate preț e excelent și există modele cu i7, 8GB RAM și GeForce 540M la un anume magazin.

(Ăia doi, de care zici kingb, sunt doi triști care n-au ce face și comentează aiurea din când în când la mine pe blog. Adevărul e că am pus mâna pe mai multe laptopuri decât o să puneți voi doi în 3000 de vieți.

Oricum, experții de forumuri sunt cei mai tari, NOT!  :deadtongue: )

#82
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
nasule, ai numaratu tu cate laptopuri mi-au trecut prin mana? atata timp cat ai pe blog produse cu poze gresite, eu unu m-as abtine de la comentarii. vad ca ti-ai facut cont pe softpedia sa ne critici ca te criticam. mie-mi suna a apararea orgoliului. s-au prins niste oameni ca o mai dai in bara, si ai sarit in sus. :nonobad:

L.E. nu mai fac offtopic, daca vrei sa vorbim, exista pm.

Edited by rsn13, 07 October 2011 - 20:37.


#83
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Nu pot sa zic ca-s mare fan al laptopurilor sau ca mi-au trecut prea multe prin mana, insa toate acer-urile pe care le stiu s-au dovedit a fi niste piese chiar rezistente si fiabile.

#84
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009

View Postpriderzaur, on 7th October 2011, 21:45, said:

Nu pot sa zic ca-s mare fan al laptopurilor sau ca mi-au trecut prea multe prin mana, insa toate acer-urile pe care le stiu s-au dovedit a fi niste piese chiar rezistente si fiabile.
n-am contestat ca pot exista exceptii, doar ca din 5 acer-uri, 3 sau 4 au diverse probleme, in functie de gama de pret. stiu multe carora le sar tastele daca le folosesti putin mai intens [si se si rup, nu intra in garantie, iar cu banii dati pe tastatura in plus, te orientai catre un brand mai bun cu aceiasi configuratie] Pana acum pot cataloga ca fiind "rezistente si fiabile" Asus, Dell, Toshiba, Lenovo, Sony si HP [insa nu la gama ieftina, acelea au probleme cu racirea, mai mici sau mai mari in functie de configuratie] poate si samsung, dar de astea nu vorbesc inca, ca n-am vazut prea multe.

#85
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
Bine v-am gasit

E in oferta la carrefour cu 999 lei laptopul asta Acer

inteleg ca ar fi bunicica placa video integrata

ma dezamageste doar 1 GHz la procesor si faptul ca NU are HDMI out  <_<


intentionez sa-l folosesc si sa vad filme pe TV, de aia ar fi fost bun HDMI-ul
pe VGA n-o sa fie aceeasi performanta, nu ?
il folosesc doar pentru navigare pe net si filme, insa daca ma apuca  :naughty:  inteleg ca ar putea duce si un joc

as vrea daca se poate ceva pareri rapide  :D

multumesc


edit : am citit opiniile voastre contra despre Acer, vad ca mai sunt si unele pro....oricum nu intentionez sa dau cu capu de taste sau ceva sa le fac sa sara
spun asta pentru ca stiu cam cum se joaca unii copii...nici nu e de mirare ca se farama

Edited by G_DD, 13 October 2011 - 10:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate