Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 

Nelamurirere

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1 răspuns la acest subiect

#1
kolosal1122

kolosal1122

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 20.07.2011
am cateva intrebari de un newbie

deci de curand am primit un pc de la un prieten , si acel pc era facut varza , varza era doar carcasa , dar toate componentele erau in stare impecabila  si perfecta bun am luat placa si cooleru cpu , si am vrut sa o montez pe alt pc , cand sa montez placa video vad ca nu are Slot de placa video o.O!? , este o placa de baza MSI cu placa integrata vdeo , exista sanse cumva sa pot integra un slot pentru o placa video sa chem un mester ceva?
as puneo la celalat pc de al prietenului meu dar , are o problema , firele si butonul de start lipseste si nu pot aprinde calcu :(...
deci va rog sa imi spuneti daca exista sanse sa pui un slot de placa video pe o placa de baza msi cu placa video integrata :(?..

si a 2 a nelamurire
sunt sigur suta la suta ca mi sa ars un slot de dram adica de ram , am windows xp 32 biti , si 4 gb ram bun am bagat aman2 placutele de rami si ghici ce , imi arata doar 2 , stiu ca la windows xp 32 biti iti arat macar 3,52 GB !!! si asa este , deci fac la pariu ca este ars ca mai are si un punctulet zici ca este prajit un punctulet de 2 cm sa zic asa , pe slot de ram :) . si fac la pariu ca e ars asa ca exista vreo sansa sa o repar sau sa pun altul slot de dram ? adica am 4 gb ram dar vede doar 2 .. si cu 2 stau degeaba :((....
pls ajutor rapid xD:!)

Editat de kolosal1122, 24 iulie 2011 - 18:05.


#2
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

" deci va rog sa imi spuneti daca exista sanse sa pui un slot de placa video pe o placa de baza msi cu placa video integrata  ".
Nu. Poate ar fi bine să fi scris despre ce model de placă este vorba.

" deci fac la pariu ca este ars ca mai are si un punctulet zici ca este prajit un punctulet de 2 cm sa zic asa , pe slot de ram  ".
Încercă să atașezi câteva poze ( cu placa de bază și cu memoria pe care o suspectezi ).
O poză bună poate ține loc de 1000 de vorbe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate