Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#1099
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
mai lasati  bre telefoanele...asa de bine imi merge cu un moto v360 de nu-mi mai trebuie android :P

#1100
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Pentru cei care vor sa se joace putin cu lookul telefonului :D
http://forum.xda-dev...d.php?t=2010679

#1101
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Va pot spune ca merge cu succes metoda :D

#1102
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Stie cineva daca se poate inlocui playerul stock din browser care poate reda filme in format html5 si mp4 cu alt player ? Daca da, cum se procedeaza ? :)

#1103
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
maxthon browser?

#1104
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View Postdeiuma, on 18 iunie 2013 - 08:58, said:

maxthon browser?
Si in maxthon am primit mesaje gen "Ne pare rau dar acest clip nu poate fi redat !" cand incercam sa rulez un film in format mp4 de pe inernet :(

#1105
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View PostBobses, on 10 iunie 2013 - 16:28, said:

@benulnec: pune-i firmware-ul original (după modalitatea pe care am descris-o aici), după care îi faci din nou root, instalezi CWM, etc.

@free2rhime: pe ROMurile bazate pe CM7 (cum e cel de care spui) am folosit muuult timp cu succes kernelul: kernel 2.6.35battkellykd-riokd root@Dhillon #2
Vezi ca iti merge kernerul asta si pe stock romul care l-am postat eu si banuiesc ca-l mai folosesti si tu... La kernerul postat de mine ala cucciolone dupa 2-3 saptamani am descoperit ca a inceput sa clacheze in sensul ca mi se bloca telefonul din senin si-mi aparea ecranul mai luminos cu un punct albastru in stanga ecranului sus... Am crezut ca mi s-a dus placa de baza a telefonului, dar dupa ce am instalat kernerul de la tine am vazut ca merge mai bine decat cucciolone. Sper sa ramana asa si in timp.
Faza nasoala pe care o am acum la telefon este ca mi se aprinde ecranul din senin si se stinge cam la intervale de 2-3 secunde si nu stiu cum sa rezolv problema... N-as vrea sa-i dau factory reset, dar se pare ca voi fi nevoit s-o fac daca nu gasesc o rezolvare. Poate are cineva vreo idee !

#1106
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Băieți,cu părere de rău nu mai pot lucra la CM10 . Nu pentru că mi-aș fi luat alt telefon,ci doar pentru că lucrez de pe un amărât de net mobil (stau în Craiova,dar RDS nu s-a obosit să cableze și blocurile din zona mea,deși le-am dus acceptele de la administrator încă de la începutul anului acesta;până acum se plângeau că n-au accepte de la locatari...). Ce pot eu să fac acum e doar să lucrez pe bulid-ul lui Marko,nu pot să optimizez sursa sau să aduc noi versiuni.
Până una-alta m-am gândit să testez stock-ul mult lăudat de voi. Acum mă pregătesc să îl instalez și vreau să îl fac pe gustul meu ;).
Eu unul nu m-aș grăbi spre noi achiziții. Momentan,piața nu îmi oferă un înlocuitor în bugetul meu. Să nu îmi ziceți de Nivo...Sincer,chiar n-am încredere în chinezii aia și în plus,toate tâmpeniile Orange strică fluiditatea jeleului.
Ar mai fi Smart 3,apărut de curând în oferta Vodafone RO,foarte apropiat de Nivo,fară procesorul ăla dual,dar fabricat de Alcatel,si cu soft mai bun. Oricum,mai aștept până la iarnă. Acum vreau un Raspberry Pi,dacă tot nu pot să mă ”joc” cu ROM-uri :D.
PS:Am instalat stock-ul. Nu pot să cred,dar...îmi place :lol:

#1107
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Sa postezi si tu versiunea finala a custom romului tau tunat Posted Image Iar cat despre net hmm, prin ce parte a Craiovei stai de nu a ajuns rdsul la tine, e cam ciudat, stai la casa ?? Vezi ca poti opta pentru Romtelecom ca au si ei net bunicel sau o retea de cartier ceva, variante exista oricum Posted Image Sa bagi Camera ics in locul celei stock si Gallery ICS . Ca kernel iti sugerez sa-l pui pe ala de la bobses ca merge si pe stock, cel de la cucciolone facut pentru stock dupa vreo 2 saptamani de folosinta m-am trezit ca mi se blocheaza ecranul si devine mai luminos cu un punct albastru in coltul din stanga sus ca si cum ar fi clacat placa de baza si n-a mai vrut sa-si revina decat cu un reinstal de rom... , deci nu e prea stabil si asta mi s-a intamplat fara sa-i fac overclock... Bafta la optimizat romuri Posted Image

Edited by Cioby2012, 19 June 2013 - 21:17.


#1108
free2rhime

free2rhime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.10.2009
Buna tututor.
A incercat cineva acest rom : http://lgonet.blogsp...timus-p690.html ?
Este un port dupa MIUI  si parca as vrea sa-l incerc dar nu am timp acuma pentru ca sunt in sesiune.
Daca cineva imi poate da un feedback pentru acest rom.
Multumesc mult.

#1109
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Eu l-am incercat.  Pot sa spun ca e...slow.

#1110
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View Postfree2rhime, on 20 iunie 2013 - 10:52, said:

Buna tututor.
A incercat cineva acest rom : http://lgonet.blogsp...timus-p690.html ?
Este un port dupa MIUI  si parca as vrea sa-l incerc dar nu am timp acuma pentru ca sunt in sesiune.
Daca cineva imi poate da un feedback pentru acest rom.
Multumesc mult.
E slab si neterminat inca, are multe incompatibilitati in aplicatii din punct de vedere al temelor, adica risti sa nu poti citi ce scrie prin meniuri din cauza ca sunt aceeasi culoare. Parca avea probleme si la aparatul foto isi lua force close cand trecei pe modul camera sau cand setai night mode la poze... Nu merge sa schimbi tema din MIUI, deci nu prea are niciun farmec MIUIul daca nu il poti costumiza... Romul e in stadiul beta din punctul meu de vedere si nu prea e facut pentru a face fata cerintelor de zi cu zi !

Edited by Cioby2012, 20 June 2013 - 16:23.


#1111
free2rhime

free2rhime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.10.2009
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

#1112
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu mai e mult pana la 1 Ghz Posted Image .

Attached Files



#1113
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Eu îl țin la 864 și n-am avut parte nici măcar de un restart. :)

#1114
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Hm, se pare că la 864 a început să facă probleme (probabil şi din cauza căldurii de afară): se blochează, necesitînd restartul. Aşa că îl las, deocamdată, la 800, frecvenţa naturală. :)
Dar am altă problemă: nu se conectează la internet folosind reţeaua de date mobilă - apare simbolul (H sau E), dar conexiune canci (orice încerc să deschid care are nevoie de net nu merge). Nu am dat prea mare importanţă pînă acum, căci folosesc telefonul numai pe wireless, unde nu-s probleme. Cred (repet, cred) că beleaua a apărut după ce am instalat ROM-ul stock V10c. Mai are cineva instalat acelaşi lucru şi poate să verifice teoria mea? Mersi.

#1115
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View PostBobses, on 26 iunie 2013 - 05:48, said:

Hm, se pare că la 864 a început să facă probleme (probabil şi din cauza căldurii de afară): se blochează, necesitînd restartul. Aşa că îl las, deocamdată, la 800, frecvenţa naturală. Posted Image
Dar am altă problemă: nu se conectează la internet folosind reţeaua de date mobilă - apare simbolul (H sau E), dar conexiune canci (orice încerc să deschid care are nevoie de net nu merge). Nu am dat prea mare importanţă pînă acum, căci folosesc telefonul numai pe wireless, unde nu-s probleme. Cred (repet, cred) că beleaua a apărut după ce am instalat ROM-ul stock V10c. Mai are cineva instalat acelaşi lucru şi poate să verifice teoria mea? Mersi.
Da si mie mi s-a intamplat ceva de genul numai ca intr-o varianta mai nasoala, adica dupa cateva zile de la instalare cand vroiam sa activez de la butonul din status bar reteaua de date mobila isi lua instant restart telefonul, iar pe urma o tinea din restart in restart.... Eu mai am o varianta de stock rom sub forma de zip, dar buba la ala e ca indiferent de ce i-as face nu citeste folderul init.d din etc, ceea ce inseamna ca nu poti folosi scripturi pentru app2sd... In rest merge bine nu are probleme e bazat pe versiunea v10A, daca vrei ti-l atasez !

#1116
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Mersi, dar daca nu pot instala scripturile App2SD nu ma atrage...
Hm, iar s-a blocat azi, chiar la 800MHz (in momentul cind il scot de la incarcat, ramine blocat, ceasul nu mai merge, etc.)... Inseamna ca nu de la overclock e problema, ci de la ROM... Trebuie sa gasesc ceva neaparat (si cit mai repede).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate