Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1568 răspunsuri în acest subiect

#1063
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View Postdeiuma, on 06 iunie 2013 - 16:23, said:

Probabil a decompilat framework-res.apk,a modificat imaginile si a recompilat si semnat totul. Dar nu-s sigur ca a facut asa.
Cred ca asa a facut din cate se vede, l-am decompilat eu acum si are alte animatii decat cele stock Posted Image O sa incerc sa decompilez o tema de cm7 si sa bag animatiile din ea in frameworkul pentru stock poate o merge  Posted Image Apropo tu cu ce programele lucrezi pe desktop cand faci treaburile astea ?? Eu pana acum am lucrat numai cu root explorer din telefon Posted Image)

De programelele astea ce zici care cica ar deodexa un stock rom si i-ar si modifica tema ?
http://www.droidforu...-xultimate.html

Editat de Cioby2012, 06 iunie 2013 - 16:40.


#1064
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Depinde de ce sistem de operare am in fata. Cand lucrez pe Windows folosesc Notepad++ (Notepad simplu nu-i bun pentru chestii d-astea),7Zip,ApkTool,ADB. Cand am Linux la dispozitie (preferabil,devii stiu de ce :D) folosesc arhivatorul stock,Gedit,ApkTool si ADB.

#1065
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View Postdeiuma, on 06 iunie 2013 - 16:47, said:

Depinde de ce sistem de operare am in fata. Cand lucrez pe Windows folosesc Notepad++ (Notepad simplu nu-i bun pentru chestii d-astea),7Zip,ApkTool,ADB. Cand am Linux la dispozitie (preferabil,devii stiu de ce Posted Image) folosesc arhivatorul stock,Gedit,ApkTool si ADB.
Frate cum se instaleaza apktool asta :)) Ca e format tar.bz2 , cu ce se deschide ? E chineza pentru mine asta :)) Exista un program gen rootexplorer dar pentru windows ? :D

#1066
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Vezi aici. M-am uitat in bulid.propul ala,dar nu gasesc nimic.
Vezi si in /etc/init.d Copiaza tot de acolo si arhiveaza.

#1067
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.691
  • Înscris: 14.02.2002
Eu n-am timp de astea...
.tar.bz2 e un tip arhivă, foarte folosit în linux.

Am instalat acum v10c. Din păcate, fiind făcut după stock, nu merg scripturile A2SD; încerc să văd ce iese cu link2SD.

#1068
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013
M-am desumflat :( Nu merg inlocuite pur si simplu fisierele drawable din frameworkul de pe stock cu cele dintr-o tema CM... E nevoie de mult mai multa munca, plus alte chichite pe care nu le stiu :(( M-ar tenta sa le invat da nu stiu de unde sa incep :D Tu cum ai invatat sa faci romuri ? :P

View PostBobses, on 06 iunie 2013 - 17:11, said:

Eu n-am timp de astea...
.tar.bz2 e un tip arhivă, foarte folosit în linux.

Am instalat acum v10c. Din păcate, fiind făcut după stock, nu merg scripturile A2SD; încerc să văd ce iese cu link2SD.
Pai nu merg pentru ca are kernerul stock, baga un custom kernel recomandat ala de la jst cucciolone 2255 si iti vor merge :D

Pentru ca iti sunt amic bun pe forum bobses uite aci kernerul salvator :D

#1069
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.691
  • Înscris: 14.02.2002
Mersi. Eu am folosit tot timpul kernelul ăsta (nu m-a dezamăgit niciodată): kernel 2.6.35battkellykd-riokd root@Dhillon #2
Vreau să-l văd, totuși, cum se mișcă cu kernelul staock (1-2 zile), după care schimb (am să-l încerc și pe al tău).

#1070
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Ce eroare primesti? Sigur ai decompilat apkk cum trebuie? A face ROM-uri nu e tot una cu a face teme. Nu stiu ce sa zic :(

View PostCioby2012, on 06 iunie 2013 - 17:15, said:

M-am desumflat Posted Image Nu merg inlocuite pur si simplu fisierele drawable din frameworkul de pe stock cu cele dintr-o tema CM... E nevoie de mult mai multa munca, plus alte chichite pe care nu le stiu Posted Image( M-ar tenta sa le invat da nu stiu de unde sa incep Posted Image Tu cum ai invatat sa faci romuri ? Posted Image


Pai nu merg pentru ca are kernerul stock, baga un custom kernel recomandat ala de la jst cucciolone 2255 si iti vor merge Posted Image



#1071
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View PostBobses, on 06 iunie 2013 - 17:21, said:

Mersi. Eu am folosit tot timpul kernelul ăsta (nu m-a dezamăgit niciodată): kernel 2.6.35battkellykd-riokd root@Dhillon #2
Vreau să-l văd, totuşi, cum se mişcă cu kernelul staock (1-2 zile), după care schimb (am să-l încerc şi pe al tău).
Pai kernerul postat de tine nu e pentru CM 7 ?? Ce ti-am dat eu e facut pentru stock rom. Ce ai pus tu pare sa fie KDv2 care nu prea merge pe stock...

View Postdeiuma, on 06 iunie 2013 - 17:22, said:

Ce eroare primesti? Sigur ai decompilat apkk cum trebuie? A face ROM-uri nu e tot una cu a face teme. Nu stiu ce sa zic Posted Image
Nu m-am apucat de compilare, dar treaba e ca in tema de cm is mult mai putine fisiere decat sunt in frameworkul de pe stock... Daca le-asi da un merge sunt sigur ca ar iesi o cioara pestrita :)) Nu se prea inbuca unele cu altele....
  Acum intampin o problema mai putin crestineasca cu rootexplorer, i-am dat sa-mi arhiveze init.d si mi l-a bagat intr-un folder, iar cand ma duc sa vad ce e in el din windows nu-mi vede nimic.... Stii cumva vreo varianta sa montez si partitia din system prin usb la pc ??

#1072
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu stiu,sorry.... Incearca sa muti in alt folder din telefon.

#1073
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.691
  • Înscris: 14.02.2002

View PostCioby2012, on 06 iunie 2013 - 17:44, said:

Pai kernerul postat de tine nu e pentru CM 7 ?? Ce ti-am dat eu e facut pentru stock rom. Ce ai pus tu pare sa fie KDv2 care nu prea merge pe stock...

Hihi, logic. :) Am şi uitat că am stock (obişnuit cu CM7). :)))

#1074
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Am rezolvat cu init.d :D traiasca android commander :P

Fișiere atașate



#1075
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Sterge "98led" si da restart ;)
Vezi daca merge.

#1076
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View Postdeiuma, on 06 iunie 2013 - 18:38, said:

Sterge "98led" si da restart Posted Image
Vezi daca merge.

Am trecut la alt rom :)) Il bag maine iar sa vad daca merge :P Merci !

#1077
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.691
  • Înscris: 14.02.2002
V10C + kernelul cucciolone + scripturi A2SD + Antutu CPU Master (fără overclockare mergea ca dracu', cu laguri) pare destul de OK. Să-l vedem în zilele următoare.

#1078
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
De ce nu lucrez de-acum la CM10...

Fișiere atașate

  • Fișier atașat  edit.PNG   8,33K   10 download-uri


#1079
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 25.04.2013
A mers faza cu led98 la dardroid, ms mult !


#1080
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.715
  • Înscris: 25.01.2011
Cu placere. Ma bucur ca te-am putut ajuta :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate