Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#1027
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View PostBobses, on 29 mai 2013 - 08:56, said:

Inseamna ca nu ai instalat corect: ori scripturile, ori A2SDGUI din Google Play, ori partitionarea nu e facuta ca lumea. Am si eu acelasi ROM si nu-mi apare (nici nu mi-a aparut eroarea asta).
Ma rog, faci cum crezi.

   Mai te-as fi crezut pe cuvant ca ar fi din cauza mea aceasta problema, DACA nu ar mai fi postat si altii despre ea pe forum (android italia), iar developerul sa nu fi oferit vreo rezolvare la ea, dar din moment ce a fost postata aceasta problema acolo de mai multi indivizi iar dev-ul a recunoscut ca exista si a oferit si o rezolvare care mie vad ca nu mi-a mers (pentru ca daca sterg google play service cum a sugerat el nu-mi mai merge marketul, iar daca il reinstalez imi baga iar google play service si tot asa...) inseamna ca problema nu e de la cum am bagat eu scripturile ci din alta parte. Nu e prima data cand instalez niste scripturi, este al doilea telefon cu android pe care il detin.
   Oricum hai sa incheiem subiectul, eu am trecut la un stock rom v10c care merge bine, e putin tunat si cred ca voi ramane la el pentru ca mi s-a cam luat cu testarea de romuri pe jumatate functionale.
   Toate problemele au inceput de la portarea gresita cyanogenului dupa alte telefoane, iar toti ceilalti asa zisi developeri au luat kitu ala de cm portat gresit, i-au schimbat tema si au zis ca au iesit cu alte custom romuri, nefacand decat sa scoata o Marie cu alta palarie... Nimeni nu a lucrat serios la vreo varianta de rom pana acum din pacate... Asta e !

Edited by Cioby2012, 29 May 2013 - 10:50.


#1028
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Dupa cum v-am zis baieti ne putem lua gandul de la un ics functional pentru acest telefon.... Am primit urmatorul reply de la Markolino:
Quote:
Originally Posted by cioby2012
Hi markolino, it's been well over 2 weeks since there has been an answer on the lg optimus net ics camera topic... All i wanna know is if there is still interest in developing a functional camera and a functional ics rom. Please try to give an answer so that i can know what to do next, keep this phone or try to buy a better one ! Thank you !


project (for me) is closed

Pacat... Am sa incerc sa-l vand pe asta sa-mi iau un Orange Nivo :D

#1029
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Folosesc CM10 ca ROM principal de sambata. Pot spune ca e cat se poate de stabil si functional in afara de card (al meu e de vina,o sa il schimb) si camera (nu stiu daca am folosit-o de 3 ori de anul trecut cand l-am cumparat :P). Nu am simtit laguri majore,nimic care sa nu se rezolve prin tweaks. Aaa,BTW,vine vara,iar eu cred ca voi prelua stafeta de la devloperii actuali pt ca pur si simplu nu imi permit alt telefon in momentul de fata. Deci,speranta moare ultima. Probabil voi ramane singur pe aici si imi va fi dor de discutii,dar...the show must go on :)
Acest post e scris de pe CM10.

#1030
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 14.02.2002
Nici eu n-am de gînd să schimb telefonul. :) Aşa că am să-ţi urmăresc activităţile cu camera, dacă ai să-i dai de cap. :)

#1031
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Deiuma poti urca pe forum varianta de cm 10 care o folosesti tu, ca m-ai facut curios cum merge :D Si m-ar mai interesa daca exista vreun mod de a aplica themes la stock rom, ceva un flashable zip gen cum exista pe CM de iti poti schimba themele :D Am vazut ca la unele telefoane s-au facut pentru stock roms custom themes care se aplicau prin recovery ca flashable zips :D

#1032
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
ROM,KERNEL.
Daca vezi lag intra in setari>opt dezvoltator si seteaza animatiile la 0.5 si totul sa se redea cu GPU. Sa imi spui daca iti merge cardul. Spor la testare :)
Nu exista nici un mod :(

#1033
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCioby2012, on 29 mai 2013 - 14:31, said:

Pacat... Am sa incerc sa-l vand pe asta sa-mi iau un Orange Nivo Posted Image
mai mult de 3 mil nu iei pe el


ps: din cauza unor evenimente m-am intors la un telefon functional, bun, care isi face datoria de TELEFON cu brio: motorola v360.

Edited by VipeR85, 29 May 2013 - 22:22.


#1034
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

View PostVipeR85, on 29 mai 2013 - 22:20, said:

mai mult de 3 mil nu iei pe el


ps: din cauza unor evenimente m-am intors la un telefon functional, bun, care isi face datoria de TELEFON cu brio: motorola v360.

Sunt fericit cu 3 mil daca iau pe el is suficienti pentru un Orange Nivo care e 4 mil la liber, oricum eu pe lg am dat 2 mil juma, asa ca...  :D

#1035
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
M-am hotarat! Daca nu imi schimb telefonul vara asta (putin probabil) voi incerca sa fac un nou ROM de la 0 bazat pe ultimele surse CM10 (10.1 nu il consider stabil) pentru a corecta unele buguri.
M-as fi apucat de acum dar pot lucra doar de la 00:00 (am net mobil).
PS:Va spun de acum ca nu cred ca voi face minuni cu camera. Ca sa il citez pe Marko, "mai bine iti iei alt telefon decat sa astepti camera pe CM10"...

#1036
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Va merge microfonul in casti la CM7? Problema asta am avut-o de mai demult. Telefonul nu a venit cu casti originale si am facut rost de niste casti HTC, se auzea ok doar ca nu mergea microfonul. Le-am pierdut si acuma am o pereche Sony si observ ca apare aceasi problema. Nu ma deranjeaza foarte tare, vroiam sa stiu daca sunt singurul si daca se poate remedia (pe xda nu am gasit nimic concret, ma gandesc ca poate exista ceva scripturi).

#1037
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 14.02.2002
N-am ascultat niciodată la căşti. Posted Image

Edit: Iulian, dacă aş fi avut CM9 sau CM10 pe telefon (fără cameră funcţionabilă), nu l-aş fi putut fotografia pe meseriaşul ăsta: http://bobses.eu/201...r-era-din-iasi/

Edited by Bobses, 02 June 2013 - 12:47.


#1038
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Mie nu imi merge daca le scot. Sunt originale LG.

Edited by deiuma, 02 June 2013 - 12:41.


#1039
free2rhime

free2rhime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.10.2009
Buna tuturor.
Am doua intrebari am vazut ca "Deiuma" a pus la dispozitie spre download kernel-ul Immortal.
Vreau sa va intreb ce imbunatatiri aduce acest kernel?
Iar a doua intrebare:
Daca doresc sa instalez acest kernel trebuie facute toate wipe-urile ca la instalarea unui custom rom?
Multumesc mult.

#1040
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Salut. Cu Imortal autonomia e mult mai buna decat stock,cel putin asa am vazut. Si...cam atat :)
Nu. Trebuie facut wipe decat la cache si dalvik,desi nici astea nu-s obligatorii.


#1041
free2rhime

free2rhime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.10.2009
Eu am instalat Jelly Cream ,iar acesta are kernel-ul 2.6.35 jst cucciolone.
Nu sti fata de acesta ,Immortal are o autonomie mai buna?

Edited by free2rhime, 02 June 2013 - 21:18.


#1042
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Imortal e pt  CM10. Sa nu te puna cineva sa il instalezi pe cm7 pt ca omori telefonul....Sa nu il instalezi pe jelly cream!!!

#1043
free2rhime

free2rhime

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.10.2009
Ok ,bine ca mi-ai spus.
Mersi mult pentru ajutor.

#1044
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
Am vesti bune baieti, cica cei de pe xda nu au abandonat munca la camera, dar se misca ca melcul sau poate chiar mai incet, asa ca o sa dureze ceva... Cel putin au zis ca atunci cand vor lansa camera vor lansa si radioul pentru cm 10 :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate