Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Aritmii

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dan883

dan883

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2011
buna ziua am 26 de ani si am niste aritmii pe care le simt ca si o fluturare ,care apar la emotii sau cand ma sperii,,prima data leam simtit cam prin 2007 atunci am fosst la medic ,am facut ekg,holter si au spus ca nu am nimic atunci leam simtit ca si cand inima sare o bataie si aveam mai multe pe zi,acuma le simt la 2-3 zile si dureaza secunde.
sant o fire emotiva,poate sa fie ceva grav sau sa apara complicatii?

#2
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Si eu am cam aceeasi problema, cand am emotii in general, inima incepe sa o ia razna. Cand nu am emotii, sau nu sunt speriat, nu am nici o problema. Nu stiu cat de bine e dpdv medical, pentru ca si mie toata lumea mi-a zis ca sunt ok (nu mi-a fost teama destul de medic se pare :D).

#3
dan883

dan883

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2011
da,oricum deatunci nu am mai fost la medic deci cred ca saptamana viitoare ma duc ,dar parca vad ca iar imi zice ca nu am nimica ,dar o verificare nu strica :)

#4
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Descrie umpic aceasta aritmie. Simti cumva ca bate inima de 2 ori (prima bataie mai proeminenta), intr-un interval foarte scurt una de cealalta, iar apoi o pauza mai lunga? Ca sa te ajut:

Aste-as bataile normale: |  |  |  |  |  | ....
La tine e cumva asa? : |  ||    |   |  ||     |

Daca apar doar cand ai emotii, stres, nu e o problema mare. In orice caz, toate acestea se vad la un EKG (mai ales daca e facut in timpul "crizei" ca sa zic asa :lol: )

Edited by iordache4991, 09 July 2011 - 13:25.


#5
dan883

dan883

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2011
da exact asa ceva parca bate de 2 ori si bate si asa puternic cumva dar pauza nu simt intre sau ma rog nu pauza mare si dureaza pana ma linistesc un pic ,dar nu apar chiar la orice emotie sau cate odata apare si tine sa zic 1 secunda aia o simt ca o zvacnire ,si intradevar apar numai la emotii stress sau cateodata can mananc mai mult si stau culcat, dar la efort  nu apar ( sper sa se inteleaga ceva din ce am scris :) )

Edited by dan883, 09 July 2011 - 16:00.


#6
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Putin probabil sa se vada la EKG, mai ales ca ar trebuie sa te "prinda" chiar cand ai aceste manifestari. Mai degraba faptul ca esti emotiva, ar trebui tratat (adica de lucrat la mansarda ca sa ma intelegi) :lol: . Alte simptome nu ai? Tensiunea arteriala cat este?

#7
dan883

dan883

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.07.2011
tensiuna este normala, nu am nici ameteli sau sa ma simt slabit, mai mult imi creez singur cateodata stari de rau ca imi imaginez ca am eu stiu ce probleme cu sanatatea prin 2008 am avut si atac de panica poate atunci sa dereglat ceva

#8
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009

 dan883, on 9th July 2011, 21:25, said:

tensiuna este normala, nu am nici ameteli sau sa ma simt slabit, mai mult imi creez singur cateodata stari de rau ca imi imaginez ca am eu stiu ce probleme cu sanatatea prin 2008 am avut si atac de panica poate atunci sa dereglat ceva

Aici e problema. Fuga la psiholog. Daca zici ca iti creezi tu singur stari de rau, e un inceput de criza de panica. Iar faptul ca ai aritmii e un raspuns normal al corpului pentru starile acesteia. Rezolvi cauza, rezolvi efectul...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate