Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Google Maps Navigation

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Astazi s-a lansat Google Maps Navigation si pentru Romania. Chiar daca e nevoie de o conexiune la internet pentru a creea o ruta, totusi e bine ca ne-au adaugat si pe noi in lista :)

http://www.google.ro...ile/navigation/

#2
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,434
  • Înscris: 15.11.2005
da. am citit peste tot de asta, numai ca nu gasesc sa dau jos, ai un link ceva?

#3
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Daca descarci Google Maps de pe Android Market ar trebui sa iti mearga acum si navigatia.

https://market.andro...e=search_result

#4
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Pai mie imi mergea si acum 2 saptamani , dar e nasol ca e nevoie de net ca sa iti faca un nenorocit de traseu . Ovi Maps era mai flexibila  in priviinta asta .

#5
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Da, pai e nevoie de net fiindca ai observat ca nu poti salva hartile google maps offline. Deci daca nu ai conexiune la net nu iti merge harta si normal ca nu poti salva un traseu, ca nu ai pe ce.

#6
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ciudat, eu chiar acum vreo 4 zile am incercat si nu imi mergea.
Iti trebuie net intradevar, dar vad ca daca am net atunci cand fac ruta si o salvez, nu imi face probleme pe traseu chiar daca nu mai sunt conectat la net. Din pacate daca o iei pe langa ruta stabilita, nu mai reuseste sa faca o reconfigurare fara sa ai net.

#7
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postduculeana, on 27th June 2011, 20:35, said:

Da, pai e nevoie de net fiindca ai observat ca nu poti salva hartile google maps offline. Deci daca nu ai conexiune la net nu iti merge harta si normal ca nu poti salva un traseu, ca nu ai pe ce.
Ei nu ,stie sa foloseasca hartile in mod offline , din cache . Ia incearca . E bine ca tine minte si harta satelit , mie in Iasi imi zice ca harta normala si satelit ocupa 40 mega la detalui maxim

View Postdlh, on 27th June 2011, 20:36, said:

Ciudat, eu chiar acum vreo 4 zile am incercat si nu imi mergea.
Eu am incercat doar atunci , cand am luat telefonul . Am vazut ca merge acasa , am incercat apoi si in oras dar cand am vazut ca nu merge fara net m-am lasat pagubas .

#8
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
O aplicatie care mie mi-a mers si offline si care deseneaza traseul doar pe baza GPS-ului e Mytracks. E adevarat ca la inceput cand pleci de acasa trebuie sa ai conexiune la net, dar pe urma inregistreaza traseul foarte bine chiar daca se sterge si cache-ul hartii. Nu trebuie decat sa salvezi fisierul respectiv cand ajungi la destinatie si dupa aia il poti importa pe google maps cand ai conexiune la net si se poate viziona si de pe calculator. Veti vedea ca se suprapune perfect strazilor pe care ati umblat.  :D
Aplicatia asta te ajuta mai mult atunci cand faci o ruta si vrei sa o arati prietenilor, decat ca ghidare in timp real.

#9
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
My Tracks da , e foarte utila :) . Mai ales ca traseul se poate exporta in goggle maps sa o vezi de pe PC . Se mai salveaza si in alte formate , banuiesc ca si pentru Garmin .

#10
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Acum am incercat sa-i dau o locatie prin voce si afiseaza numai tampenii, nu merge in limba romana pentru ca nu are pe nicaieri, la voice recognition! Oare de ce nu exista si in romana?  :( La ce ne mai foloseste atunci, noua romanilor navigatia asta beta daca trebuie in continuare sa bagi destinatia manual si nu merge si prin voce?
Exista macar un plugin ceva in market si pentru limba romana? Oare cand au de gand sa bage domnii americani navigatie si in limba romana? Asa de mult ne respecta, nici nu stiu unde suntem pe harta...

Edited by duculeana, 01 July 2011 - 14:32.


#11
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Ce are daca bagi destinatia manual ? :) Nu cred ca e un efort foarte mare. Si nu e vorba de respect, e vorba de o strategie de piata, ei se concentreaza pe alte treburi mai importante decat comenzi vocale pe romaneste.

#12
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,363
  • Înscris: 05.03.2005

View Postdlh, on 1st July 2011, 20:43, said:

Ce are daca bagi destinatia manual ? :) Nu cred ca e un efort foarte mare. Si nu e vorba de respect, e vorba de o strategie de piata, ei se concentreaza pe alte treburi mai importante decat comenzi vocale pe romaneste.
pt unii e un efort prea mare si sa stea in fund pe scaun  :naughty: ...dar sa mai introduca si o adresa ....de aceea fac si mucegai la creier , ca nu isi mai pun dovleacul la contributie...vrem totul la botul calului.  :deadtongue:

#13
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Am trestat google navigation dar din pacate vorbeste numa pe engleza dar este foarte ok :D

Edited by Heavyd, 05 July 2011 - 14:47.


#14
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Daca iti pui telefonul pe Romana, ar trebui sa ai si navigatia pe Romana. Totusi probabil ca trebuie sa o descarci de pe internet ca nu o ai inca in telefon.

#15
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
ramana engleza atunci ca numi place meniul in ro.
Am un bug parca daca intru in navigare i ies el imi ridica system volium pe maxim de la jumatate
Ii normal?
Telefon Samsung galaxy mini

Edited by Heavyd, 05 July 2011 - 21:13.


#16
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,203
  • Înscris: 08.12.2006
Numai faptul ca , pentru a naviga, imi trebuie internet , ma scoate din minti, este principalul si unicul motiv pentru care nu voi folosi niciodata aplicatia de navigare a celor de la Google. Pai cum acem, daca sunt pe undeva unde nici nu s-a auzit de internet pe mobil, ce fac??? Scot harta de hartie, o despaturesc frumos si ma uit pe harta??? Nu Nu...bagat IGO *.4 care este mai mult decat decent la navigare, si am rezolvat problema mult mai elegant....
Google maps mi se pare o aplicatie inutila pnetru noi, ca si navigator de zi cu zi, repet, doar din acest punct de vedere...altefel, cu internetul conectat, isi face treaba dar nu mai bine ca si IGO sau SYGIC sau CoPilote...pana una alta, personal, gasesc aceasta aplicatie inutila si pusa de umplutura.

#17
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Google Maps Navigation are nevoie de internet la calcularea rutei. Dupa ce ti-a facut ruta, nu mai ai nevoie de internet. Partea proasta e ca daca te abati de la traseu vei avea nevoie din nou de internet ca sa iti recalculeze ruta.

Ieri s-a lansat o noua versiune si una din imbunatatirile aduse este posibilitatea de a descarca pe telefon o anumita zona (16 KM), indejuns pentru un oras de marime medie.

#18
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

Quote

This app is incompatible with your LGE LG-P500.


This item cannot be installed in your device's country.

Penibili .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate