Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

DIVORT

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
danik909

danik909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2009
Va salut ! Am o intrebare la care nu stiu cum sa gasesc raspunsul : Vreau sa divortez,sunt la Barcelona(spania)iar sotia este in Romania.Ea este de acord,dar eu nu pot sa merg in Romania din lipsa de ...fonduri! Nu vreau partaj,renunt de buna voie la tot.Am un fiu major.Vreau doar sa divortez pur si simplu.Pot face asta fara sa trebuiasca sa merg in Romania? Si daca da, ce pasi trebuie urmati?
        Cu multumiri anticipate,Daniel.

#2
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
hai ma ca e 50 de euro avionu'. eu zic sa va impacati ca o sa va para rau mai tarziu...

#3
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 alexcontador, on 24th June 2011, 11:37, said:

hai ma ca e 50 de euro avionu'. eu zic sa va impacati ca o sa va para rau mai tarziu...
o avea omul vreo 2-3 pustoaice la 18-20 de ani... :naughty:

#4
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
aiurea. e roman, se aprinde repede si da cu batu'n balta... nimic nu se compara cu o relatie durabila!

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
C-o strangere de inima te informez ca se poate divorta si cand unul dintre soti este in strainatate !
Nu trebuie decat sa se trimita actele de divort prin posta, semnate si apoi returnate.

da'acuma chiar numai e nicio cale de-mpacare :huh: ?!
eu zic sa va mai ganditi, amandoi !!!!!!

#6
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009
daca i-a pus coarne cand el culegea capsuni, acum na, are si el dreptate... totusi eu cred ca femeia il iubeste tot pe el.

#7
Wittmann2

Wittmann2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,359
  • Înscris: 25.08.2008

 tom_1133, on 24th June 2011, 11:52, said:

C-o strangere de inima te informez ca se poate divorta si cand unul dintre soti este in strainatate !
Nu trebuie decat sa se trimita actele de divort prin posta, semnate si apoi returnate.

Asta ai vazut tu in filmele americane?

#8
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Acum e mai scump avionul , vreo 100 de euro.. Pune-o pe ea sa plateasca cheltuielile de deplasare daca vrea divort

#9
alexcontador

alexcontador

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 393
  • Înscris: 14.03.2009

 adi_ab, on 24th June 2011, 12:33, said:

Acum e mai scump avionul , vreo 100 de euro.. Pune-o pe ea sa plateasca cheltuielile de deplasare daca vrea divort

+1  :thumbup:

#10
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 adi_ab, on 24th June 2011, 12:33, said:

Acum e mai scump avionul , vreo 100 de euro.. Pune-o pe ea sa plateasca cheltuielile de deplasare daca vrea divort
EL VREA.... ea este de acord :naughty:

#11
danik909

danik909

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.02.2009

 tom_1133, on 24th June 2011, 09:52, said:

C-o strangere de inima te informez ca se poate divorta si cand unul dintre soti este in strainatate !
Nu trebuie decat sa se trimita actele de divort prin posta, semnate si apoi returnate.

da'acuma chiar numai e nicio cale de-mpacare :huh: ?!
eu zic sa va mai ganditi, amandoi !!!!!!
Multumesc de raspuns,ar fi probabil o cale de impacare,dar refuz sa mai traiesc langa o femeie care imi va reprosa toata viata ca am fost cu alta...De fapt,sunt,de 4 ani.

 alexcontador, on 24th June 2011, 10:10, said:

daca i-a pus coarne cand el culegea capsuni, acum na, are si el dreptate... totusi eu cred ca femeia il iubeste tot pe el.
Baietzash,nu mi-a pus nimeni coarne,asta pe de o parte.Pe de alta parte,acum 11 ani cand eu "culegeam capsuni",tu probabil nu stiai sa localizezi pe harta Spania.Si in Barcelona nu se culeg capsuni...
Plus de asta,nu ti-a cerut nimeni parerea despre o relatie de familie pe care n-o cunosti...Da' deh...forum cu români...fiecare e deshtept!


 Wittmann2, on 24th June 2011, 10:24, said:

Asta ai vazut tu in filmele americane?
Eu cred ca tu nu te uiti deloc la filme...poate pe taraf?Ah! scuze! am uitat k ala e post tv pentru inculti...


 DIVX2006, on 24th June 2011, 09:48, said:

o avea omul vreo 2-3 pustoaice la 18-20 de ani... :naughty:
Stimabile,tu stii cumva ce inseamna o relatie? Sau pentru tine e totuna o relatie de-o juma' de ora cu o relatie pe termen indelungat? Ca in cazul asta mi-e mila de tine...


In vechime toate natiile pamantului aveau un "intelept al satului".Singura natie de pe pamant care avea "prostul satului" era si a ramas natia româna!! De aici si viata pe care o ducem in Tara Romaneasca !!
  Pacat ! Dar cu oameni ca unii din cei de mai sus,sa nu ne mai miram de nimic!
        Un salut celor care merita!

#12
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005
Daca fiul major mai e "la scoli" si nu are 25 de ani, e nevoie de o pensie alimentara.
Altfel, fara pretentii materiale cum zici, ai la dispozitie divortul administrativ.

Viitoarea "fosta" poate intreba daca se poate si fara prezenta ta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate