Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Pegasos Royal, Nashira - informatii

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Imi poate spune cineva daca fost intr-una dintre locatii si se poate merge acolo "fara frica" ?

#2
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 30.04.2008

View PostRemicade, on 10th June 2011, 21:09, said:

Imi poate spune cineva daca fost intr-una dintre locatii si se poate merge acolo "fara frica" ?
Anul trecut la inceput de septembrie am fost cazati la Pegasos Royal Hotel, Incekum/Alanya.

Actual TTH Pegasos Royal Hotel (ex. Hotel JOY Pegasos Royal).

Pegasos Royal Hotel aparține de renumitul lanț hotelier TTH = TUI Travel Hotels

Pegasos Royal Hotel face parte din complexul Pegasos Planet care se întinde pe o suprafață de 115.000 m², și este compus din 3 hoteluri: Hotel Pegasos Royal, Hotel Pegasos Resort, Hotel Pegasos Club.

Complexul dispune de foarte multe piscine cu tobogane si un Aquapark tematic "Castelul Capitanului Nemo".

Cele 3 hoteluri ale complexului sunt dispuse de-a lungul plajei, ...o plaja minunată (900 m lungime) ce dispune de un nisip super, cu intrare foarte lină în apă si fara pietre.

În cadrul complexului Pegasos Planet am remarcat că in mare parte turiștii erau grupați în cele trei hoteluri oarecum pe "naționalități".
- În Hotel Pegasos Royal majoritatea erau turisti din tarile vestice
- În Hotel Pegasos Resort majoritatea erau turisti din tarile fostului bloc comunist
- În Hotel Pegasos Club majoritatea erau turisti din tarile fostului URSS
În tot complexul la acel moment noi eram singurii români.

Am fost cazati la Hotel Pegasos Royal, camera dubla cu un dormitor separat si vedere la mare.
În camere dispuneam de; balcon, baie cu cadă, TV, telefon, frigider aprovizionat cu apă plată, seif, AC.

Mâncare forte gustoasă, freșul de portocale nu este gratuit (costa 2 €), iar înghețata doar pentru copiii pâna în 16 ani este gratuită.

De mâncat și de băut All Inclusiv peste tot prin complex la terase si baruri intre orele 07:00 si 01:00. (noaptea intre orele 01:00-07:00 contra cost).

Complexul mai dispune de două amfiteatre unde începind cu ora 21:30 erau spectacole de divertisment (la alegere).

Vis-a-vis de complexul Pegasos Planet sunt o gramadă de "magazine" pt. facut cumpărături.

Edited by w140, 10 June 2011 - 22:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate