Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

pret sedinta de psihoterapie

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#37
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Postgrouch, on 7th June 2011, 01:09, said:

Eu ziceam,depresie poate sa faca orisicine,dar una e ca un patron de firma sa si-o trateze pe 100 ron sedinta si alta e un somer care da douj de lei.

Da. Insa exista modalitati de a-l avea in terapie pe fiecare dintre ei. Vreau sa spun ca situatiile se individualizeaza foarte mult si atunci sigur ca vei actiona in consecinta.

View Postexorcistul, on 7th June 2011, 01:09, said:

Confirm

:coolspeak:

#38
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011

View Postbarboso, on 7th June 2011, 00:57, said:

Mda, nici eu nu prea am inteles ce vrea sa spuna Exorcistul; cert e ca nici n-o sa cer, nici n-o sa dau bani pe sedinte la psiholog / psihiatru...

@ Roua, ai scapat de concurenta mea - ma apucasem si eu sa fac Psihologia, acum ceva ani, dar am renuntat in momentul in care am realizat ca mai repede ajung psihopat decat psiholog.   :lol:
de ce spui ca mai repede ajungi psihopat decat psiholog? ai spus-o in gluma, sau ce sa cred ? :w00t:

#39
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Da.
Spoiler


#40
insight

insight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2010
Unde ati auzit voi de asemenea tarife (300-500 ron) pentru servicii psihologice in Romania??? Sunteti siguri ca este vorba de servicii psihologice si nu de alta natura?

#41
pitulicea

pitulicea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.02.2011
buna ziua
1.in craiova stie cineva cat costa o sedinta?
2. de sabaila ioana sau laura catanoiu a auzit cineva?
3. puteti sa recomandati pe cineva in craiova?
va multumesc

#42
morpho

morpho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.07.2004
Eu de regula lucrez probono 1 caz adult si 1 caz copil. Termin cu unul dintre ei, completez cu urmatorul caz care apare.

Asa mi se pare etic.

#43
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006
40 euro / ora. Terapeut din Elvetia. Pana cum mi-am persmit 28 ore. Dar am aflat aproape tot. Plus ceva carti citite. Am incercat si in tara sa fac psihoterapie dar nu stiau nimic, erau stanca de piatra, dadeam banii degeaba.

Edited by orlovisk, 10 December 2011 - 20:30.


#44
Balalaika

Balalaika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 19.08.2007
Stai, stai, ai apelat la un psihoterapeut in Elvetia?

#45
romulusvb

romulusvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.05.2011

View Postorlovisk, on 10th December 2011, 20:29, said:

40 euro / ora. Terapeut din Elvetia. Pana cum mi-am persmit 28 ore. Dar am aflat aproape tot. Plus ceva carti citite. Am incercat si in tara sa fac psihoterapie dar nu stiau nimic, erau stanca de piatra, dadeam banii degeaba.

Imi doresc sa detaliezi, te rog.
(Mi-ar placea sa nu fii supusul prejudecatii: Romania e o tara de .../romanii sunt de ...).

Toate bune!

#46
sandumarianconstantin

sandumarianconstantin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.01.2012
Preturile variaza de la un cabinet la altul. Pretul minim pentru o sedinta este de 60 de lei iar pretul maxim 200.

#47
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View PostBalalaika, on 10th December 2011, 18:38, said:

Stai, stai, ai apelat la un psihoterapeut in Elvetia?

Nu m-am dus eu in Elvetia, a venit el periodic in Romania, mai exact in Bucuresti.

#48
marlene07

marlene07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 14.01.2007

View Postorlovisk, on 23rd January 2012, 12:34, said:

Nu m-am dus eu in Elvetia, a venit el periodic in Romania, mai exact in Bucuresti.

Dave cumva?

#49
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postmarlene07, on 29th January 2012, 21:15, said:

Dave cumva?

Nu.

Edited by orlovisk, 31 January 2012 - 23:21.


#50
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postsandumarianconstantin, on 23rd January 2012, 12:08, said:

Preturile variaza de la un cabinet la altul. Pretul minim pentru o sedinta este de 60 de lei iar pretul maxim 200.
iar "termen de garantie" sau despagubirea in caz nu apar rezultate cam care e? aceeasi pe care o ofera si "mama omida"? :naughty:

#51
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postromulusvb, on 24th December 2011, 11:34, said:

Imi doresc sa detaliezi, te rog.
(Mi-ar placea sa nu fii supusul prejudecatii: Romania e o tara de .../romanii sunt de ...).

Toate bune!

Romania e o tara schizofrenogena, daca o comparam cu tarile nordice. Exista o discrepanta majora intre vorba si fapta, intre sentimentele reale, uneori mesajele nonverbale si actiuni. Un asemenea mediu e foarte obositor pentru cei care nu pot rula multitasking, care nu au "in sange" ipocrizia.

Edited by orlovisk, 01 February 2012 - 00:14.


#52
romulusvb

romulusvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.05.2011

View Postorlovisk, on 31st January 2012, 23:46, said:

Romania e o tara schizofrenogena, daca o comparam cu tarile nordice. Exista o discrepanta majora intre vorba si fapta, intre sentimentele reale, uneori mesajele nonverbale si actiuni. Un asemenea mediu e foarte obositor pentru cei care nu pot rula multitasking, care nu au "in sange" ipocrizia.
E destul de obositor sa fii produsul unui mediu asa ostil si profund a(n)g(o)asant. Asta simt din cele scrise de tine.
Si mai sunt destule altele, dar tu le stii foarte bine. Ma intreb ce este dincolo de frustrarea/furia care se resimte in postarile tale vizand latura psihologica/terapeutica/psihiatrica.

#53
orlovisk

orlovisk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 24.08.2006

View Postromulusvb, on 1st February 2012, 22:07, said:

E destul de obositor sa fii produsul unui mediu asa ostil si profund a(n)g(o)asant. Asta simt din cele scrise de tine.
Si mai sunt destule altele, dar tu le stii foarte bine. Ma intreb ce este dincolo de frustrarea/furia care se resimte in postarile tale vizand latura psihologica/terapeutica/psihiatrica.

raspunsul e foarte simplu, diferenta intre mine si un psihoterapeut e ca acesta e deschis la salvarea ambilor protagonisti, atat a victimei, cat si a agresorului pe cand eu doresc deconspirarea agresorului si inlaturarea acestuia de pe scena (evident, ma proiectez in victima, si doresc ca aceasta sa faca ce eu nu pot face;, si da, sunt constient ca e un joc fara de sfarsit)

Edited by orlovisk, 02 February 2012 - 00:25.


#54
romulusvb

romulusvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.05.2011
@orlovisk
Victima si agresorul formeaza un cerc al dependentelor. Ce face victima (deseori agresor mascat) fara agresor (victima mascata) si agresorul fara victima, cand ei sunt co-dependenti? :)
A scoate din scena agresorii din... de unde? din tara asta...? wow! Good luck!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate