Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
LG: "Serviciul Alexa nu este ...

Probleme hidrofor

Inlocuitor pentru Real VNC remote...

Neg sau altceva...
 Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 

Contacte oxidate!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alexgalatzi

alexgalatzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare! am niste contacte oxidate sub capota, mai exact la calculator, la bujii...eu presun ca a fost spalat motorul inainte sa o cumpar si asta ar cam fi motivul. Am inteles ca ar fi un spray special pentru curatat, nu ar trebui sa scrie pe el si impotriva oxidarii, ce am gasit eu nu specifica. Poate ma ajutati si pe mine cu un exemplu de spray? Sau daca aveti alte solutii????

#2
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008
smirgheluiesti fin contactele dupa care cumperi de la aproape orice magazin de piese auto spray pt contacte electrice - se gasesc usor...

#3
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
WD 40 ii spune la spray si costa 20 lei un flacon de 420ml , nu e necesar smirghelul , iei o cirpa moale si stergi contactele cu spray dupa care mai dai un "puf" peste si gata . Contactele principale si importante la masina personal le curat anual preventiv .

Attached Files



#4
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 Neohori, on 5th June 2011, 11:22, said:

WD 40 ii spune la spray si costa 20 lei un flacon de 420ml , nu e necesar smirghelul , iei o cirpa moale si stergi contactele cu spray dupa care mai dai un "puf" peste si gata . Contactele principale si importante la masina personal le curat anual preventiv .
Asta e foarte bun...curata si rugina si ulterior impiedica oxidarea :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate