Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

ochi pisica

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
sall...am si eu un motan,care a intrat in calduri si evident s-a dus in cautare de pisici....a disparut o zi intreaga de acasa si cand s-a intors a venit ranit.cea mai grava rana o are la ochi...banuiesc ca a fost lovit cu gheara in ochi...el are ochii verzi...ochiul care a fost lovit e acum complet negru...nici pupila nu se poate vedea,caci e tot ochiul negru...din verde s-a facut negru...ochiul totusi ii lacrimeaza....in ziua in care a venit acasa,nu m-am atins de ochiul lui,caci avea capul umflat si il durea...a doua zi ii se lipisera pleoapele una de alta,datorita unei copturi...l-am sters,iar acum i-a ramas ochiul negru.mai poate vedea cu ochiul acesta oare?se mai poate face ceva?

#2
takeyourwish

takeyourwish

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 30.03.2011
Si la doctor te-ai dus ? Daca ti atat de mult la el, du-l la veterinar, acolo cred ca o sa ti se explice cel mai clar daca o sa mai vada cu ochiul ala si altele. Nu cred ca e cineva in masura sa-ti zica daca mai vede sau nu, atat timp cat nu l-am vazut.

#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postaditzuuu, on 3rd June 2011, 15:25, said:

sall...am si eu un motan,care a intrat in calduri si evident s-a dus in cautare de pisici....a disparut o zi intreaga de acasa si cand s-a intors a venit ranit.cea mai grava rana o are la ochi...banuiesc ca a fost lovit cu gheara in ochi...el are ochii verzi...ochiul care a fost lovit e acum complet negru...nici pupila nu se poate vedea,caci e tot ochiul negru...din verde s-a facut negru...ochiul totusi ii lacrimeaza....in ziua in care a venit acasa,nu m-am atins de ochiul lui,caci avea capul umflat si il durea...a doua zi ii se lipisera pleoapele una de alta,datorita unei copturi...l-am sters,iar acum i-a ramas ochiul negru.mai poate vedea cu ochiul acesta oare?se mai poate face ceva?
dute la veterinar  :w00t:  !!!! sa-i salveze ochiul bietului animal.............,numai sta, ca rau faci !!!

#4
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
nu exista veterinari in localitatea mea....nu e nici un centru dinasta

#5
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postaditzuuu, on 3rd June 2011, 15:44, said:

nu exista veterinari in localitatea mea....nu e nici un centru dinasta
e clar, atunci ! motanu e condamnat sa-si piarda ochiul :(
ce rau imi pare...........

#6
aditzuuu

aditzuuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 09.11.2007
aceasta e poza cu motanul meu...ii puteti vedea ochiul

Attached Files


Edited by aditzuuu, 03 June 2011 - 17:03.


#7
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
du-l ma nene la un doctor undeva!!!
saracu' motan...si ce frumusel e!
te mai uiti la niste bani cand e vorba de un biet animal? daca era om, te duceai???

Edited by dygey, 03 June 2011 - 17:07.


#8
omunegru_

omunegru_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 20.03.2011
Lasa deoparte ochiul, du-te la veterinar ca acolo cred ca e infectie. O infectie ca aia daca se poate extinde la creier si la revedere motanel. Ori il duci la veterinar ori plangi.

#9
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
cred ca a orbit la ochiu respectiv

#10
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Localitatea aia care e?

#11
zamachine

zamachine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 09.07.2011
Ce se mai aude cu motanelul?

#12
Andrine

Andrine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 14.07.2008

View Postaditzuuu, on 3rd June 2011, 15:25, said:

sall...am si eu un motan,care a intrat in calduri si evident s-a dus in cautare de pisici....a disparut o zi intreaga de acasa si cand s-a intors a venit ranit.cea mai grava rana o are la ochi...banuiesc ca a fost lovit cu gheara in ochi...el are ochii verzi...ochiul care a fost lovit e acum complet negru...nici pupila nu se poate vedea,caci e tot ochiul negru...din verde s-a facut negru...ochiul totusi ii lacrimeaza....in ziua in care a venit acasa,nu m-am atins de ochiul lui,caci avea capul umflat si il durea...a doua zi ii se lipisera pleoapele una de alta,datorita unei copturi...l-am sters,iar acum i-a ramas ochiul negru.mai poate vedea cu ochiul acesta oare?se mai poate face ceva?

Imi pare rau Aditzu dar motanelul tau a pierdut ochiul, ochiul lui e negru pt ca i s-a "spart" irisul, probabil a fost zgariat exact in ochi, in centru unde e irisul. Cand ochiul e zgariat in zona irisului se intampla asta dar stai linistit, la animale nu este atat ca la om, schimbarea nu il va deranja deloc si oricum nu e orb, tot va vadea cu un ochi. Ai vazut caini cu numai 3 picioare care salta si alearga cum ar avea 4... stiu ca te simti rau, da-i dragoste pisoiului tau si totul va fi bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate