Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

EKG

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Andrei_Alex21

Andrei_Alex21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.02.2011
Buna astazi am facut un EKG si doctorita de acolo a zis ca "inima imi merge cam repede" drept este ca eram si stresat atunci si umpic speriat,dar a zis ca nu am nimica si mi-a dat sa iau aceste pastile Heart Blend™ SP-8 Pe care am dat 50 lei infine nu conteaza pretul,m-am interesat de aceste pastile si cica sunt bune, dar ce ma nelamureste pe mine este sa-mi zica cineva care se pricepe si sa inteleaga ce Diagnostic am pe EKG si daca este bun, ast raspuns.Mai jos sunt Pozele .Va multumesc Anticipat

Attached Files



#2
winner23

winner23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 10.06.2008
mie mi se pare ca este ca la carte
:)medicamentele ti  le-a dat pt tahicardie ...care nu este de cele mai multe ori ceva grav poate fi ceva de moment

Edited by winner23, 16 May 2011 - 18:22.


#3
Andrei_Alex21

Andrei_Alex21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.02.2011

View Postwinner23, on 16th May 2011, 19:21, said:

mie mi se pare ca este ca la carte
:)medicamentele ti  le-a dat pt tahicardie ...care nu este de cele mai multe ori ceva grav poate fi ceva de moment

Am inteles, dar Ekg-ul ce  poate sa vada la inima ? daca as fi avut o boala la inima  Ekg-ul ar vedea-o   ?

#4
Andrei_Alex21

Andrei_Alex21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.02.2011
Numai zice nimeni nimica ? :( :( numa o parere ?

#5
winner23

winner23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 10.06.2008
ekg vede activitatea electrica a inimii dupa cum vezi acolo ai 12 grafice cel putin atatea ar trebui sa fie la un ekg complet
fiecare dintre ele vede inima din alt punct de vedere.
acuma inima are mai multe faze prin care trece periodi sistola diastola pt a vedea ce e in neregula este impartit ca in urmatoarea imagine:
[ http://www.drcorban.ro/nr551500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] aici in functie de raportul dintre durata si amtitudine se pot vedea multe boli ale inimii
tahicardia este doar un ritm accelerat al inimii il poti vedea aici
aici ai mai multe informatii despre aceasta boala
si da daca ai fi avut o boala la inima ti-ar fi vazut-o doctorul cu siguranta si ar fi cerut mai multe investigatii

#6
Andrei_Alex21

Andrei_Alex21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.02.2011

View Postwinner23, on 18th May 2011, 15:45, said:

ekg vede activitatea electrica a inimii dupa cum vezi acolo ai 12 grafice cel putin atatea ar trebui sa fie la un ekg complet
fiecare dintre ele vede inima din alt punct de vedere.
acuma inima are mai multe faze prin care trece periodi sistola diastola pt a vedea ce e in neregula este impartit ca in urmatoarea imagine:
[ http://www.drcorban.ro/nr551500.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] aici in functie de raportul dintre durata si amtitudine se pot vedea multe boli ale inimii
tahicardia este doar un ritm accelerat al inimii il poti vedea aici
aici ai mai multe informatii despre aceasta boala
si da daca ai fi avut o boala la inima ti-ar fi vazut-o doctorul cu siguranta si ar fi cerut mai multe investigatii

Multumesc mult ca m-ai ajutat RESPECT

#7
winner23

winner23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 10.06.2008
nu ai pt ce daca mai ai intrebari pm;)

#8
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Pastilele acelea sunt un supliment alimentar nu un medicament. Poate ai avut o emotie la gandul consultatiei si de acolo tahicardia.

#9
Andrei_Alex21

Andrei_Alex21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 26.02.2011

View PostKcuf_di, on 19th May 2011, 13:24, said:

Pastilele acelea sunt un supliment alimentar nu un medicament. Poate ai avut o emotie la gandul consultatiei si de acolo tahicardia.

Da ai dreptate cand am ajuns acolo deja cu gandu numai la cum o sa iasa EKG-ul eram speriat ,si cand am iesit de acolo m-am simtit ca nou :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate