Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Schimbare ambreiaj Iveco Daily 29L11

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
zorleni

zorleni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 31.05.2009
Vreau sa dau jos cutia de viteze de pe Iveco Daily pentru a schimba ambreiajul. Am desfacut toate suruburile si tot nu iese chiar daca s-a departat 2-3 cm de motor. Care ar fi problema?

#2
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
o problema aseamanatoare am intalnit-o la un Roman, tot pentru schimbarea discului de ambreiaj.am introdus 2 cricuri hidrauluice sub puntea fata si cutia a iesit cu usurinta.la fel sa procedat si cand am pus cutia la loc.

Edited by sosodriver, 02 April 2011 - 22:56.


#3
zorleni

zorleni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 31.05.2009

 sosodriver, on 2nd April 2011, 23:55, said:

o problema aseamanatoare am intalnit-o la un Roman, tot pentru schimbarea discului de ambreiaj.am introdus 2 cricuri hidrauluice sub puntea fata si cutia a iesit cu usurinta.la fel sa procedat si cand am pus cutia la loc.

Ms pentru sfat dar am facut asta de la inceput. Si acum masina sta suspendata de fata. Asa ca nu asta ar fi problema. Am incercat 3 oameni sa tragem de ea si tot nu vrea. Se misca in stanga-dreapta dar nu mai vrea spre inapoi.

#4
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
verifica cu atentie sa nu aiba niste suruburi prin locuri mai ascunse care au ramas nedesfacute in parte de sus ma refer. cum are tractiunea?

Edited by sosodriver, 02 April 2011 - 23:08.


#5
zorleni

zorleni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 31.05.2009

 sosodriver, on 3rd April 2011, 00:08, said:

verifica cu atentie sa nu aiba niste suruburi prin locuri mai ascunse care au ramas nedesfacute in parte de sus ma refer. cum are tractiunea?

Nu are cum sa mai aibe suruburi mai ales in partea de sus unde distanta dintre cutie si motor e de vreo 8 cm. Tractiunea e pe spate.

#6
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010
suruburi nu mai sunt nedesfacute...cardanul a fost demontatat....hmmmmmmmmmm    ce ar putea sa fie? :-?

te-ai uitat sa nu  loveasca in ceva atunci cand inceri sa o departezi de motor?

#7
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,321
  • Înscris: 24.06.2006

 zorleni, on 2nd April 2011, 21:36, said:

Am desfacut toate suruburile si tot nu iese chiar daca s-a departat 2-3 cm de motor. Care ar fi problema?
am trecut cu ani in urma printr-o situatie asemanatoare, cu un Peugeot, daca nu ma-nsel, rulmentul era prins de placa de presiune, trebuia demontata parghia si axul care trece prin scutul cutiei ca sa poti scoate cutia

#8
zorleni

zorleni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 31.05.2009
Am rezolvat problema. Mai era un surub de 6 de desfacut undeva in partea superioara care era "ascuns". L-am desfacut si am rezolvat problema. Multumesc pentru sfaturi.

#9
sosodriver

sosodriver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 17.11.2010

 zorleni, on 4th April 2011, 14:36, said:

Am rezolvat problema. Mai era un surub de 6 de desfacut undeva in partea superioara care era "ascuns". L-am desfacut si am rezolvat problema. Multumesc pentru sfaturi.

ee poi vezi ca am avut dreptate! era un surub ascuns nedesfacut! dai o bere?  ;)) ;))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate