Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzatorul mașinii a plecat ...

RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...
 Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...

WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18
 Construirea de Linkuri in Forumur...

geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid
 Caut site-uri vechi unde postam p...

Actualizare date de contact Engie

Mancarimi anale

Ce predicții aveți in r...
 

vreau sa cumpar un scuter

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
6 răspunsuri în acest subiect

#1
alin179

alin179

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 899
  • Înscris: 23.02.2005
am vazut astazi in piata (in Timisoara) un scuter Peugeot SV125. are 120 cc, deci imi trebuie categ A, era 400 euro neg. deci il lasa la 350. problema era ca cel care il vindea venea de la mare cred (era cam bronzat) intelegeti ce vreau sa spun. el zice ca are acte. eu habar n-am ce fel de acte ai nevoie, daca trebuie inmatriculata sau nu. daca stiti de ce am nevoie, la ce trebuie sa fiu atent cand cumpar un scuter, in general cam de ce am nevoie. nu ma intereseaza in mod deosebit un scuter mare(ca motor) ma multumesc si cu unu pana in 50 cc. eventual un link de pe care as putea afla toate informatiile astea ar fi  :coolspeak: super.

#2
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 27.04.2005
La banii aia e furaciune ;)

#3
tibimihai2004

tibimihai2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 22.09.2005
sfatu meu e sa iti iei unu cu acte in regula, trebuie inmatriculat fiindca are peste 50 cmc si sa nu fie mai vechi de 2000. uite si niste siteuri ;)
www.pro-bike.ro
www.motociclism.ro
sper ca o sa gasesti informatii de care ai nevoie.

#4
csman

csman

    Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 411
  • Înscris: 12.04.2005

alin179, on Sep 3 2005, 15:08, said:

am vazut astazi in piata (in Timisoara) un scuter Peugeot SV125. are 120 cc, deci imi trebuie categ A, era 400 euro neg. deci il lasa la 350. problema era ca cel care il vindea venea de la mare cred (era cam bronzat) intelegeti ce vreau sa spun. el zice ca are acte. eu habar n-am ce fel de acte ai nevoie, daca trebuie inmatriculata sau nu. daca stiti de ce am nevoie, la ce trebuie sa fiu atent cand cumpar un scuter, in general cam de ce am nevoie. nu ma intereseaza in mod deosebit un scuter mare(ca motor) ma multumesc si cu unu pana in 50 cc. eventual un link de pe care as putea afla toate informatiile astea ar fi  :coolspeak: super.

<{POST_SNAPBACK}>



te sfatuiesc sa nu il iei ptr ca el probabil l-a inchiriat la mare tot sezonu si da-ti seama cum s-a mers cu el ... uita-te si la km parcursi si vezi de zgariteuri

#5
cula

cula

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 14.04.2008

 alin179, on Sep 3 2005, 05:08, said:

am vazut astazi in piata (in Timisoara) un scuter Peugeot SV125. are 120 cc, deci imi trebuie categ A, era 400 euro neg. deci il lasa la 350. problema era ca cel care il vindea venea de la mare cred (era cam bronzat) intelegeti ce vreau sa spun. el zice ca are acte. eu habar n-am ce fel de acte ai nevoie, daca trebuie inmatriculata sau nu. daca stiti de ce am nevoie, la ce trebuie sa fiu atent cand cumpar un scuter, in general cam de ce am nevoie. nu ma intereseaza in mod deosebit un scuter mare(ca motor) ma multumesc si cu unu pana in 50 cc. eventual un link de pe care as putea afla toate informatiile astea ar fi  :coolspeak: super.
la banii astia sigur e ciordit   :D in primul rand uitate la km parcursi si vezi cati km parcursi are,apoi uitate la zgarieturile de pe el , (poate o fi vopsit) placutzel frana( uzate) cauciucuri (uzate) punel pe cricul central invarte roate se invarte usor e bine nu (uzat) deci is mai multe ....in principiu dac are actele necesare la el la banii astea se merita (toate merg reparate)dac nu nu te complica si iati unu de 50 k tot in regula k e mai bine :P

#6
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 570
  • Înscris: 02.04.2008
@alin179 Daca reusesti sa mai vb cu tipul repectiv, poate afli ce fel de acte are, si daca le are in posesie. Pan atunci sa lasam verdictul deoparte.. furata/nefurata.

#7
clodius

clodius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 94
  • Înscris: 25.05.2006
Au trecut aproape 3 ani de la ultimele post-ari. Uitati-va mai intai la data :) :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate