Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...
 

Ce parere aveti despre Mircea Badea

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
9763 răspunsuri în acest subiect

#55
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 GeorgeM, on 18th March 2011, 00:13, said:

Mosotti, referitor la dovezi etc, pentru a avea o opinie nu iti trebuie administrare de probe precum in instanta pentru ca opinia ta nu are ca efect condamnarea lui Voiculescu; "Prezumtia de nevinovatie" si probele etc se aplica exclusiv in situatia in care in cazul in care x nu beneficiaza de asa ceva risca condamnarea.

Or eu pot sa-mi formez o opinie de genul "Voiculescu a fost general de securitate" pe baza a mai putine probe /dovezi, (pe care nu le-am vazut cu ochii mei,) decat cele necesare pentru o condamnare judiciara,  ca doar nici pe Mircea cel Batran nu l-am vazut cu ochii mei, dar stiu ca a existat, si unii zic ca i-a batut pe turci, iar turcii zic ca nu prea.

de acord cu tine

dar putem sa presupunem ca basel a colaborat cu securitatea sau asta nu? asta numai cu probe?


hahahahahaha

#56
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.445
  • Înscris: 05.08.2006
Tu poti sa crezi in ce vrei, daca stii sa argumentezi, eu nu mi-am exprimat inca parerea pe tema asta. Ce nu o sa poti niciodata sa ajungi sa crezi e ca Basescu ar fi fost general de securitate, cum cred eu despre Voiculescu. (O dam in Basescu?)

#57
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.012
  • Înscris: 19.02.2011
Totusi Badea are si cateva sclipiri care il scot din adept al pesimismului.De exemplu a reusit sa stranga 5000 oameni ,ceea ce ajuta la spiritul democratic al cetatenilor.
Daca oamenii s-ar strange sa rezolve problemele sociale ,politicienii nu ar fi asa de nepasatori la problemele oamenilor de rand(si nu ma refer la salariul bugetarilor si sindicalism ).Ci la probleme ce tin de securitatea sociala si de bunul simt,capitaluri nu de bani ci de fericire.
Unii l-au criticat pe Badea ca poarta pistol,dar e un mod de protest la lipsa de reactie a politiei atunci cand un cetatean este  atacat pe strada(grecii au reusit foarte bine cu politia de interventie).

Editat de pro-civilizatie, 18 martie 2011 - 00:27.


#58
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 GeorgeM, on 18th March 2011, 00:23, said:

Tu poti sa crezi in ce vrei, daca stii sa argumentezi, eu nu mi-am exprimat inca parerea pe tema asta. Ce nu o sa poti niciodata sa ajungi sa crezi e ca Basescu ar fi fost general de securitate, cum cred eu despre Voiculescu. (O dam in Basescu?)

nu avea basel fatza de general, nu au fost nici comunistii chiar atat de prosti
nici daca ar fi plans toata ziua nu l-ar fi facut nimeni general =))

deci nu am niciun motiv sa cred ca basel ari fi putut fi general

si daca mi-ai zice tu ca basel a fost general, as rade de m-as sparge


hahahahahaha


deci exclus

#59
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.445
  • Înscris: 05.08.2006

 umilboc, on 18th March 2011, 00:29, said:

si daca mi-ai zice tu ca basel a fost general, as rade de m-as sparge
Wel, cica acuma e seful generalilor, si anume Presedintele tau:)). Uita-te-n oglinda si da drumul la hohote.

#60
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.266
  • Înscris: 06.01.2009
Badea e un tip ok, e foarte realist, se exprima intr-un mod simplu, concis si chiar haios. Partea proasta e ca face parte dintr-o gasca infecta si joaca dupa cum i se canta, adica lipsit de obiectivitate. Ar fi putut realiza emisiuni mult mai intersante daca nu ar fi fost nevoit sa fie parte integranta a unui aparat de propaganda.

#61
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

 GeorgeM, on 18th March 2011, 00:13, said:

Mosotti, referitor la dovezi etc, pentru a avea o opinie nu iti trebuie administrare de probe precum in instanta pentru ca opinia ta nu are ca efect condamnarea lui Voiculescu; "Prezumtia de nevinovatie" si probele etc se aplica exclusiv in situatia in care in cazul in care x nu beneficiaza de asa ceva risca condamnarea.

Or eu pot sa-mi formez o opinie de genul "Voiculescu a fost general de securitate" pe baza a mai putine probe /dovezi, (pe care nu le-am vazut cu ochii mei,) decat cele necesare pentru o condamnare judiciara,  ca doar nici pe Mircea cel Batran nu l-am vazut cu ochii mei, dar stiu ca a existat, si unii zic ca i-a batut pe turci, iar turcii zic ca nu prea.
io daca am o opinie, prefer sa fie cit mai aproape de realitate. de-aia, indiferent cit de mult mi-ar displace voiculescu, nu mi se pare normal sa-i pun in circa chestii pe care NU le-a facut


 umilboc, on 18th March 2011, 00:17, said:

de acord cu tine

dar putem sa presupunem ca basel a colaborat cu securitatea sau asta nu? asta numai cu probe?

hahahahahaha
eu n-am nici o indoiala ca basescu a colaborat cu securitea. dar in acelasi timp sint aproape sigur ca nici el n-a facut "politie politica". oricum a fost suficient de jmecher ca sa-l faca disparut, tocmai pentru a nu fi condamnat de colaborare :lol:

cit de stupida e toate treaba asta cu cnsas si justitia care trebuie sa dea hotariri de colaborare? citi bani ARUNCATI aiurea, cind s-ar putea lua un domeniu de la rotld "dosare-securitate.ro", citeva scannere cu 2 milioane bucata, angajati niste someri care sint in stare sa bage paginile pe rind in scanner si unu mai destept care sa le puna online...

io cred ca numai un dobitoc retardat are nevoie de un consiliu + o curte de apel ca sa isi faca o parere despre cineva

ah, da, si daca se dorea o asa mare lupta impotriva securitatii, s-ar fi dat o lege IN 1990, prin care sa se faca publica TOATA arhiva securitatii si o lege prin care sa SE INTERZICA oricui sa ocupe ORICE FUNTIE in statul roman daca a colaborat cu securitatea. si "colaborare" ar trebui definita ca "politie politica", nu note informative despre straini sau despre bisnitari :w00t:

ce inteleg eu prin colaborare cu securitatea este asta: io am un vecin / coleg care vorbeste nasol de ceausescu, regim, partid & shit. ma duc la securitate si-l dau in git. pe ala il ia dracu. asta e "colaborare" de condamnat. nici macar nu consider colaboare daca cineva fuge din tara si vine securitatea la mine sa ma ia la intrebari. ar trebui sa ma gindesc la binele aluia? da el, cind a fugit stiind ca io ramin sa iau scatoalce si sa dau declaratii s-a gindit la binele meu? go fuck yourself, nu cumva tu ar trebui sa fii in germania si io sa stau in pirnaie pentru tine?  :coolspeak:

 dmx85, on 18th March 2011, 00:36, said:

Badea e un tip ok, e foarte realist, se exprima intr-un mod simplu, concis si chiar haios. Partea proasta e ca face parte dintr-o gasca infecta si joaca dupa cum i se canta, adica lipsit de obiectivitate. Ar fi putut realiza emisiuni mult mai intersante daca nu ar fi fost nevoit sa fie parte integranta a unui aparat de propaganda.
absolut, la tvr. ha haha hahahahaha

#62
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 GeorgeM, on 18th March 2011, 00:32, said:

Wel, cica acuma e seful generalilor, si anume Presedintele tau:)). Uita-te-n oglinda si da drumul la hohote.

cica

l-au ales tampitii din urmatoarele motive

1. sa ii arda pe corupti
2. sa reduca numarul de parlamentari
3. sa traiti bine
4. sa apere posta
5. sa apere sarea
6. ca sa nu se mai pizdeasca planga la tv
7. le-au placut manelele de campanie (gutza, salam, printesa ardealului)
8. ........
.......

#63
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.266
  • Înscris: 06.01.2009

 Mosotti, on 18th March 2011, 00:38, said:

absolut, la tvr. ha haha hahahahaha
hai coae, las-o-n sange! La raspunsu' asta te-am confundat cu umilboc. De ce tvr? Alta televiziune nu mai exista in tara asta?

 umilboc, on 18th March 2011, 00:39, said:

l-au ales tampitii din urmatoarele motive

1. sa ii arda pe corupti
2. sa reduca numarul de parlamentari
3. sa traiti bine
4. sa apere posta
5. sa apere sarea
6. ca sa nu se mai pizdeasca planga la tv
7. le-au placut manelele de campanie (gutza, salam, printesa ardealului)
8. ........
.......
asta o poate crede doar un retardat...

#64
umilboc

umilboc

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.053
  • Înscris: 18.08.2010

 dmx85, on 18th March 2011, 00:42, said:

hai coae, las-o-n sange! La raspunsu' asta te-am confundat cu umilboc. De ce tvr? Alta televiziune nu mai exista in tara asta?

B1?

#65
GeorgeM

GeorgeM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.445
  • Înscris: 05.08.2006

 Mosotti, on 18th March 2011, 00:38, said:

io daca am o opinie, prefer sa fie cit mai aproape de realitate. de-aia, indiferent cit de mult mi-ar displace voiculescu, nu mi se pare normal sa-i pun in circa chestii pe care NU le-a facut
Inseamna ca ai mai multe informatii adiacente decat mine si ca nu te bazezi exclusiv pe lipsa absoluta dovezilor in sensul respectiv.

 umilboc, on 18th March 2011, 00:39, said:

cica
l-au ales tampitii din urmatoarele motive

Voiam sa zic: hohote de plans, nu hohote de ras, sper ca ai inteles bine. :)

#66
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.266
  • Înscris: 06.01.2009

 umilboc, on 18th March 2011, 00:43, said:

B1?
cere-le superiorilor din partid sa iti doneze un tv care sa aiba mai mult de 3 canale tv. Sau poate nu ai cablu si prinzi ce se nimereste la antena sau sarma. Pune-ti cablu in cazu' asta.

#67
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.508
  • Înscris: 10.01.2007

 Mosotti, on 17th March 2011, 23:22, said:

cit despre "formatorii de opinie", cit de imbecil trebuie sa fie cineva care nu e in stare decit de niste opinii formate de badea sau de alti "formatori"? orice om are teoretic un creier, dotat cu toate functiile care vin la pachet pentru un creier de homo sapiens, asa ca argumentul asta este ridicol

evident la cata informatie detii ...teoretic....si dotat  :naughty: cum mi-ai zis? cretin? :thumbup: dupa 27 000 de postari ?...esti tata lor
...
"ce inteleg eu prin colaborare cu securitatea este asta" :w00t: nimic ...ca sa nu zic "un rahat"

Editat de stalnet1, 18 martie 2011 - 01:00.


#68
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

 dmx85, on 18th March 2011, 00:43, said:

hai coae, las-o-n sange! La raspunsu' asta te-am confundat cu umilboc. De ce tvr? Alta televiziune nu mai exista in tara asta?
ok, zi-mi CONCRET o televiziune in romania care este impartiala. si fara discovery sau cartoon network


 stalnet1, on 18th March 2011, 00:56, said:

evident la cata informatie detii ...teoretic....si dotat  :naughty: cum mi-ai zis? cretin? :thumbup: dupa 27 000 de postari ?...esti tata lor
...
"ce inteleg eu prin colaborare cu securitatea este asta" :w00t:
esti complet incoerent. mergi la somnic, poate mai visezi un pic cum ne-au omorit ungurii baschetbalistu

#69
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.508
  • Înscris: 10.01.2007

 Mosotti, on 18th March 2011, 01:00, said:

esti complet incoerent. mergi la somnic, poate mai visezi un pic cum ne-au omorit ungurii baschetbalistu
pt atata lucru...m-ai numit TU cretin ?
si zici TOT  tu c-ar fi loc si de un somnic ?
APOI PE ROMANESTE ...COERENT :
mai mosoti , mai mosoti....ia mai mergi  :console: la somnic
p.s. la modul cum te-ai adresat unui user ...am fost trecut de dragut...

Editat de stalnet1, 18 martie 2011 - 01:14.


#70
g_force

g_force

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.308
  • Înscris: 03.08.2004

 pro-civilizatie, on 18th March 2011, 01:27, said:

Unii l-au criticat pe Badea ca poarta pistol,dar e un mod de protest la lipsa de reactie a politiei atunci cand un cetatean este  atacat pe strada(grecii au reusit foarte bine cu politia de interventie).
Civilizatule, ma lesi cu modul lui de protest la lipsa de reactie a politiei? Adu-ti aminte ce reactie a avut el cand un politist i-a pretins sa respecte legea!
@Mosotti, dupa logica ta s-ar putea zice ca si Vadim este un tip interesant, doar are dreptate in ceea ce zice/zicea, nu?

#71
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.266
  • Înscris: 06.01.2009

 Mosotti, on 18th March 2011, 01:00, said:

ok, zi-mi CONCRET o televiziune in romania care este impartiala. si fara discovery sau cartoon network

cred ca ProTV si Prima, de exemplu. E adevarat ca nu prea au emisiuni cu teme politice, da' oricum. Ideea e ca daca ai o emisiune care produce multi bani, o poti arde impartial chiar si la o televiziune partizana, Bine, la a3, banii aia multi pe care badea se lauda ca ii produce sunt bani de tigari pt voiculescu, asa ca s-ar pisa pe ei fara probleme la cati are.

#72
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

 g_force, on 18th March 2011, 01:07, said:

Civilizatule, ma lesi cu modul lui de protest la lipsa de reactie a politiei? Adu-ti aminte ce reactie a avut el cand un politist i-a pretins sa respecte legea!
@Mosotti, dupa logica ta s-ar putea zice ca si Vadim este un tip interesant, doar are dreptate in ceea ce zice/zicea, nu?

1) cazul ala cu politia stii bine ca n-a fost chiar asa. daca imi aduc bine aminte politistul ala IMBECIL ii tot zicea sa circule, cind omul avea PROBLEME CU MASINA. acuma tu poate prin respectarea legii intelegi de exemplu ca un politist sa vina la tine si sa zica "circulati!" "nu pot, am un atac de cord!!!!1" "domleeee, e legea, trebuie sa circulati!" "dar, domnu politist, intelegeti, am o problema!!!!!11" "nu ma intereseaza!!! e LEGEAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!1111" :w00t:

politia ar trebui sa AJUTE oamenii, nu sa-i faca sa respecte legea, indiferent de ce dracu se intimpla. sint oameni, nu roboti

2) nu inteleg ce treaba are vadim si care e logica mea care se leaga de vadim. vadim a fost un lingau public al lui ceausescu. am gasit almanahuri cu poezii scrise de vadim maretului conducator. care e legatura cu voiculescu, comertul exterior si colaborarea cu securitatea?

 dmx85, on 18th March 2011, 01:09, said:

cred ca ProTV si Prima, de exemplu. E adevarat ca nu prea au emisiuni cu teme politice, da' oricum.
epic fail? mai incearca  :thumbup:

exista 2 televiziuni la care badea ar putea avea emisiune

1) antena 3
2) realitatea

la fel cum pe antena 3 nu ruleaza din 2 in doua saptamini acelasi film vechi cu bruce willis, nu are ce cauta nici badea la pro tv

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate