Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 

Rango (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
2BB

2BB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 06.11.2006
Rango

Release date: 2011-03-04
Director: Gore Verbinski
Lead actor(s): Johnny Depp
Cast: Timothy Olyphant, Bill Nighy, Ryan Hurst
Rango  

Un desen animat despre un cameleon (Johnny Depp) un pic...altfel :).

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Abia astept sa apara :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/k-OOfW6wWyQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
iulik17d

iulik17d

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,626
  • Înscris: 25.04.2009
e tare asta

#4
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006
A meritat fiecare bănuț dat. De revăzut, cu subtitrare.

#5
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
Nope. Am așteptat din tot sufletul să văd filmul ăsta, (îmi plac parodiile și filmele făcute la mișto), și cred că asta a și fost intenția producătorilor cînd au hotărît să facă un western cu jivine. Numai că filmul ăsta nu e comic și nici măcar entertaining. Subiectul e superuzat (șmecherașul lăudăros de oraș, care fakes it 'till he makes it, îmi aduce aminte de filmul ăla cu trei actori de la Hollywood care ajung într-un sat din Mexic în situații reale cu cele pe care le jucau în filme, Three Amigos)

Johnny Depp nu reușește să salveze filmul. Cei care salvează cît de cît filmul sînt cei patru corbi cîntăreți. În rest filmul abundă de situații over the top (exagerate) cum e aia cu popîndăi cu Gatling-uri călare pe lilieci, cu locuitori prea proști ai orașului respectiv, dar care toți au arme și sînt gata să le folosească (într-o singură secvență, că în rest stau ascunși după ferestre), și apoi, ce mama naibii a vrut să însemne faza aia de la începutul filmului, cu tatu-ul ăla strivit în două de o mașină și care mai vorbește ? Aia a vrut să fie o fază comică ? Mi-a strîns mie stomacul, d-apăi unui copil.

Singurul lucru folositor din filmul ăsta e că sugerează aberația existenței unui oraș ca Las Vegas-ul, care, pentru existența lui (în ce scop oare), trebuie să-și aducă apa de la sute de kilometri distanță. Poate pune pe gînduri și alți dezvoltatori, cum sînt ăia din Golful Persic, care numai pentru că au acum un purcoi de bani din petrol, s-au apucat să construiască nesustenabil, „resort”-uri și Las Vegas-uri arăbești.

#6
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Poststormwatch, on 15th March 2011, 09:56, said:

Nope. Am așteptat din tot sufletul să văd filmul ăsta, (îmi plac parodiile și filmele făcute la mișto), și cred că asta a și fost intenția producătorilor cînd au hotărît să facă un western cu jivine. Numai că filmul ăsta nu e comic și nici măcar entertaining. Subiectul e superuzat (șmecherașul lăudăros de oraș, care fakes it 'till he makes it, îmi aduce aminte de filmul ăla cu trei actori de la Hollywood care ajung într-un sat din Mexic în situații reale cu cele pe care le jucau în filme, Three Amigos)

Johnny Depp nu reușește să salveze filmul. Cei care salvează cît de cît filmul sînt cei patru corbi cîntăreți. În rest filmul abundă de situații over the top (exagerate) cum e aia cu popîndăi cu Gatling-uri călare pe lilieci, cu locuitori prea proști ai orașului respectiv, dar care toți au arme și sînt gata să le folosească (într-o singură secvență, că în rest stau ascunși după ferestre), și apoi, ce mama naibii a vrut să însemne faza aia de la începutul filmului, cu tatu-ul ăla strivit în două de o mașină și care mai vorbește ? Aia a vrut să fie o fază comică ? Mi-a strîns mie stomacul, d-apăi unui copil.

Singurul lucru folositor din filmul ăsta e că sugerează aberația existenței unui oraș ca Las Vegas-ul, care, pentru existența lui (în ce scop oare), trebuie să-și aducă apa de la sute de kilometri distanță. Poate pune pe gînduri și alți dezvoltatori, cum sînt ăia din Golful Persic, care numai pentru că au acum un purcoi de bani din petrol, s-au apucat să construiască nesustenabil, „resort”-uri și Las Vegas-uri arăbești.
why so serious? :D

#7
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu, a fost destul de slabut.

#8
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Mie mi-a placut.

#9
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Si mie mi-a placut foarte mult...mi se pare un canditat serios pentru Oscaruri avand in vedere ca anul asta Pixar a scos o tampenie...Cars 2.

#10
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005

View PostM0n0, on 21st December 2011, 16:29, said:

Si mie mi-a placut foarte mult...mi se pare un canditat serios pentru Oscaruri avand in vedere ca anul asta Pixar a scos o tampenie...Cars 2.
Si uite ca Rango chiar a luat Oscarul - slab an pentru animatii daca asa film mediocru a fost considerat cel mai bun.

PS: Macar nu a luat Cars 2 Oscarul :P

#11
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Acceptabil. Chiar bun daca facem comparatie cu animatiile ce au iesit in ultimii ani.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate