Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Split: Portrete, topic dedicat.

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
odinro

odinro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,815
  • Înscris: 09.06.2010
Uite cum discutii din astea unde se vorbeste mult si se spune putin,  fara subiect si predicat, ma fac sa imi indragesc si mai mult blogul si alte site-uri pe care activez de cativa ani.

#20
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,371
  • Înscris: 19.03.2007

View Postraldox, on 10th February 2011, 12:14, said:

Se afunda tot mai mult Softpedia asta...
Cadre de genul celor postate de noi veniti precum titoo, smecheras, sophisticat si altii n-au ce cauta pe aria de critica.

Chiar astept cu interes ce mai urmeaza... (probabil descarcari de pe mobil de la petreceri cu manele)
Pai de ce nu ati intitulat aceasta arie "Critica foto doar pentru genii, artisti in viata, etc".Si atunci cu siguranta nu mai postau si nepriceputii pe aici!!!
Sa nu mai vorbesc de vocabularul folosit de tine, nu mai stiu in ce topic, m-ai luat cu "ciocu mic" si aici continui in aceeasi nota. Nu vreau sa fac pasi inainte aplicand sfaturile tale, asa ca te las sa progresezi singur...aplicandu-ti sutul de care vorbesti (cu putin antrenament, sigur vei reusi). Eu recunosc, sunt novice in acest domeniu, drept dovada toate pozele mi-au fost mutate acolo unde le e locul ,mai putin cele de aici, asa ca mai da te rog un report ca si acestea sa ajunga in locul potrivit. Am postat o poza si in topicul "Caini" si normal ca si aceasta a fost mutata, dar am vazut acolo "fotografii" mult mai banale decat cea postata de mine,acestea fiind si acum in acel topic.Sa inteleg ca daca prelucram putin o poza adaugandu-i culori mai vii ,sau alte artificii softwer ea devine fotografie?

#21
sabyn23

sabyn23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 20.09.2008

View Posttitoo, on 10th February 2011, 21:31, said:

Pai de ce nu ati intitulat aceasta arie "Critica foto doar pentru genii, artisti in viata, etc".Si atunci cu siguranta nu mai postau si nepriceputii pe aici!!!
Sa nu mai vorbesc de vocabularul folosit de tine, nu mai stiu in ce topic, m-ai luat cu "ciocu mic" si aici continui in aceeasi nota. Nu vreau sa fac pasi inainte aplicand sfaturile tale, asa ca te las sa progresezi singur...aplicandu-ti sutul de care vorbesti (cu putin antrenament, sigur vei reusi). Eu recunosc, sunt novice in acest domeniu, drept dovada toate pozele mi-au fost mutate acolo unde le e locul ,mai putin cele de aici, asa ca mai da te rog un report ca si acestea sa ajunga in locul potrivit. Am postat o poza si in topicul "Caini" si normal ca si aceasta a fost mutata, dar am vazut acolo "fotografii" mult mai banale decat cea postata de mine,acestea fiind si acum in acel topic.Sa inteleg ca daca prelucram putin o poza adaugandu-i culori mai vii ,sau alte artificii softwer ea devine fotografie?
E destul de greu sa castigi respectul pe un forum unde au acces atat oameni care sunt pasionati de tema acelui topic (in cazul nostru -aria foto- fotografia), cat si cei care nu sunt nici pasionati nici initiati in tema respectiva, dar cred ei ca vor impresiona de la prima postare.
Asadar incearca sa-ti castigi acel respect pentru care acum esti suparat ca nu ti se acorda. Ia deschide toate fotografiile lui raldox de pe acest forum si vezi cum si l-a castigat el.

#22
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,371
  • Înscris: 19.03.2007

View Postsabyn23, on 10th February 2011, 22:30, said:

E destul de greu sa castigi respectul pe un forum unde au acces atat oameni care sunt pasionati de tema acelui topic (in cazul nostru -aria foto- fotografia), cat si cei care nu sunt nici pasionati nici initiati in tema respectiva, dar cred ei ca vor impresiona de la prima postare.
Asadar incearca sa-ti castigi acel respect pentru care acum esti suparat ca nu ti se acorda. Ia deschide toate fotografiile lui raldox de pe acest forum si vezi cum si l-a castigat el.
Am inteles, nu am talent si in acest mod nu am cum sa castig respectul nimanui. Nu am avut pretentia si nici dorinta de a impresiona pe cineva, am pus cateva poze pentru a afla cat sunt de praf in acest domeniu...acum am aflat si nu mai deranjez. Poate ca si-a castigat respectul prin fotografiile postate, altfel nu vad cum si l-ar fi castigat...ca dupa felul in care se exprima numai de respect nu poate fi vorba.

#23
raldox

raldox

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,902
  • Înscris: 04.05.2007

View Postbubus8, on 10th February 2011, 17:19, said:

nu inteleg de ce poluati topicul asta cu astfel de discutii, se pot muta ff bine pozele la "aici se posteaza primele poze"
iarasi nu vad ce treaba are topicul asta cu un topic de pe aria de fun.

View Postodinro, on 10th February 2011, 18:29, said:

Uite cum discutii din astea unde se vorbeste mult si se spune putin,  fara subiect si predicat, ma fac sa imi indragesc si mai mult blogul si alte site-uri pe care activez de cativa ani.
Ma intreb daca unul din voi a raportat moderatorului imaginile sau posturile in plus de pe acest topic sau de altundeva.
Ca de vaitat, m-am vaitat eu mai mult decit voi la un loc in legatura cu poluarea. Macar aici si-au mai exprimat parerea citiva (Lucas_cjn, Histrion, filipxxx, Amenofis si shmu). In rest se merge pe principiul "pas"/"ignore" - nu place, nu comentezi. sanatos si asa dar se umplu paginile astea cu cadre trase la intimplare, desi exista o regula cu privire la locul cuvenit postarii lor, unde admirabil de altfel, participati amindoi.

@penciuc - sunt de acord cu ce au zis precedentii comentatori selectivi. Contactul vizual direct si contrastul feței cu trandafirul reprezinta punctul de interes, nu cel dintre manusi si bluza :) Privirea se duce sus si nu-i cazul sa se piarda ulterior in modelul fustei, desi ti-ai creat niste diagonale de intoarcere. As prefera si eu un crop dar n-as desatura trandafirul.

#24
bubus8

bubus8

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 11.09.2010

Quote

Ma intreb daca unul din voi a raportat moderatorului imaginile sau posturile in plus de pe acest topic sau de altundeva.
eu recunosc ca nu. dar de aia exista moderatori, sa modereze aceste topicuri.
ce am zis eu, ca acele discutii nu isi aveau rostul.

#25
raldox

raldox

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,902
  • Înscris: 04.05.2007
Moderatorii fac munca patriotica pe-aici. Crezi ca sta vreunul sa citeasca cuvint cu cuvint ce se scrie pe toate topicurile? Gindeste-te cit timp ar lua asta si cite perechi de ochi de-astea patriotice ar fi necesare. Nu mai zic ca o munca din asta poate lasa dureri de cap sau alte sechele. Cind s-a alaturat caramell lui Tudor_DX a fost o intreaga discutie si nu s-a oferit nimeni sa faca asa ceva.

Deci regula este ca cine vede ceva deranjant sa semnaleze. Eu nu i-am raportat pentru ca m-am enervat, m-am contrat cu ei, si nu era sa-i raportez tot eu.

Scuze pentru persistenta off-topic, insa sfatul asta e cam sticky...

Sa ne intoarcem deci la ale noastre/voastre.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate