Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Delphin Palace Deluxe 2012

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View PostANDOX, on 18th June 2011, 00:34, said:

Pai Chivasul are minim 12 ani , mai "tanar" nu gasesti deci nu o sa bei decat pe bani daca vrei. Jack iarasi este pe bani . Au inclus J&B , Red Label , vodca Smirnoff , Metaxa , gin Beefeater . Fresh-uri sunt . Mancare destula , incearca restaurantele a la carte .
Chivas si Jack gasesti inclus la Voyage sau MAXX ,alti bani , alta distractie ;)
A raspuns ANDOX mult mai bine decat as fi facut-o eu.
Poti sa-ti spun ca default iti dau turcesti. Poate daca ceri un anumit brand. Eu m-am cam batut cu bere + vin + cocktailuri deci nu prea stiu.
Fresh-uri la micul dejun doar - la liber. In rest nu am vazut la restaurante (si nici pe cineva sa ceara special). La baruri (lobby) probabil poti cere si in restul zilei. Nu stiu exact ca nu m-a interesat (nu merge cu bere si vin :)).

Obligatoriu mergi a-la-carte. Nu se plateste nimic.
Cel mai bine rezervi la inceput pt. tot sejurul.

#56
laza_tgv

laza_tgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 25.04.2008
Poate cineva sa imi spuna mai multe despre bacsis. Cat ar merge la cameriste? La resturante, la baruri? Cat de des ca sa fie multumiti?

#57
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postlaza_tgv, on 22nd June 2011, 15:51, said:

Poate cineva sa imi spuna mai multe despre bacsis. Cat ar merge la cameriste? La resturante, la baruri? Cat de des ca sa fie multumiti?
Eu am pus mereu 10E pe pat(am procedat cum mi au spus mai muti colegi de forum,daca sunt pe pat stie ca este ciubucul ei),la intrare in hotel 5 E baiatului cu bagaje,la receptie am avut o cutie cu 2 sticle cu vin romanesc(unul rosu si unul alb).Acum depinde de tine,poti lasa mai mult  sau mai putin,dupa buget.

Edited by Jidanu, 23 June 2011 - 05:13.


#58
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View PostJidanu, on 23rd June 2011, 06:10, said:

Eu am pus mereu 10E pe pat(am procedat cum mi au spus mai muti colegi de forum,daca sunt pe pat stie ca este ciubucul ei),la intrare in hotel 5 E baiatului cu bagaje,la receptie am avut o cutie cu 2 sticle cu vin romanesc(unul rosu si unul alb).Acum depinde de tine,poti lasa mai mult  sau mai putin,dupa buget.
5-10 euro pt. a-la-carte de fiecare dat pt. toata masa. Am obervat foarte atent, nu am vazut pe altii sa dea nimic. Poate au pus in box..., in mana sau pe masa nu au lasat. M-am uiatat de fiecare data si eu si ceilalti cu care eram.
La bagaje 5$.
In camera cativa $ in total.
In rest nimic.

Senzatia a fost ca nu asteapta bacsis. (lucru pe care nu-l pot spune despre alt hotel din Turcia unde am mai fost) Adica daca te serveau si nu le dadeai nimic zambeau in continuare, vedea si mai tarziu la fel. Sunt trainuiti de nota 10.

Senzatia mea este urmatoarea: majoritatea nemtilor si olandezilor cazati nu lasa absolut nimic sau foarte putin. Probabil considera ca este inclus in cost ceea ce nu este fals (pana la urma costa comera aproape 300EURO/1200 RON zi). Romanii lasa mai mult.

#59
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Pai asta ii peste tot in lume , cei din franta/germania/italia/olanda nu lasa nimic . Ei merg pe principiul am platit , asta este

#60
dixie

dixie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 07.04.2005

View PostJidanu, on 23rd June 2011, 06:10, said:

Eu am pus mereu 10E pe pat(am procedat cum mi au spus mai muti colegi de forum,daca sunt pe pat stie ca este ciubucul ei),la intrare in hotel 5 E baiatului cu bagaje,la receptie am avut o cutie cu 2 sticle cu vin romanesc(unul rosu si unul alb).Acum depinde de tine,poti lasa mai mult  sau mai putin,dupa buget.

Nu inteleg de ce ar trebui sa lasi... Vin la receptie...?! pentru ce? nu-ti dadeau oricum camera pt. care ai platit? Crezi ca a doua zi isi mai aduceau aminte de tine?

#61
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

View Postdixie, on 2nd July 2011, 00:28, said:

Nu inteleg de ce ar trebui sa lasi... Vin la receptie...?! pentru ce? nu-ti dadeau oricum camera pt. care ai platit? Crezi ca a doua zi isi mai aduceau aminte de tine?


Eu la receptie pun in pasaport 10 lire sterline. Imi fac rezervarile pe net si de obicei aleg cea mai ieftina camera, care de cea mai multe ori este "Promo room, no balcony". Cele 10 lire mi-au transformat camera intotdeauna in ceva mai bun. Ultima oara intr-o camera standard, cu balcon.
Poate nu era nevoie sau poate a ajutat. In rest mai dau bacsis in cazul in care cred ca cineva merita (aici insa trec la bancnotele de 5 dolari). Si mereu gasesc asemenea persoane.
E o chestie de optiune. Daca nu vrei sa dai, nu da.

#62
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
ceva noutati de la Delphin Palace  din Lara nu sunt?
nu a fost nimeni in iulie?
eu plec spre sfarsitul lui august 10 nopti si astept noutati despre si de la hotel!!!!
multumesc anticipat !!!!

#63
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008
Pai ce noutati vrei de la delphin ? Ce anume te intereseaza?

#64
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postadi_ab, on 4th August 2011, 10:48, said:

Pai ce noutati vrei de la delphin ? Ce anume te intereseaza?
pai daca au ceafa de porc la cina si oua de strut la micutul dejun si daca sucul natural de portocale curge la robinet in baia camerei si mai ales daca la micul dejun fructele sint papaya, ananas, rodii si mango ca turistul romanesc s-a saturat de mere, pepene si corcoduse. :thumbup:

si daca sint pisici prin curtea hotelului si daca seara sint tintari

Edited by rottweiler2007, 04 August 2011 - 10:42.


#65
menumorut81

menumorut81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 19.07.2010
Era la TV dat acum 2 sapt un prostan care a fost in Antalya si a reclamat la OPC agentia de turism ca nu a putut manca carne de porc si  nu a fost informat de acest lucru in prealabil . A zis ca a dat vreo 1000 euro de cap de vita furajata si ca nu concepe ca la aceasta suma sa nu manince ce vrea el

Edited by menumorut81, 04 August 2011 - 11:34.


#66
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

View Postadi_ab, on 4th August 2011, 10:48, said:

Pai ce noutati vrei de la delphin ? Ce anume te intereseaza?
daca sunt valabile fact sheet-ul si concept-ul 2011; daca sunt multi turisti trimisi de o agentie din bucuresti a carei administrator atotstiitor scrie pe aici!

Attached Files


Edited by idutzu, 04 August 2011 - 11:31.


#67
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmenumorut81, on 4th August 2011, 12:15, said:

Era la TV dat acum 2 sapt un prostan care a fost in Antalya si a reclamat la OPC agentia de turism ca nu a putut manca carne de porc si  nu a fost informat de acest lucru in prealabil . A zis ca a dat vreo 1000 euro de cap de vita furajata si ca nu concepe ca la aceasta suma sa nu manince ce vrea el
genial! :thumbup:

Edited by rottweiler2007, 04 August 2011 - 12:10.


#68
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,076
  • Înscris: 19.11.2008

View Postidutzu, on 4th August 2011, 12:29, said:

daca sunt valabile fact sheet-ul si concept-ul 2011; daca sunt multi turisti trimisi de o agentie din bucuresti a carei administrator atotstiitor scrie pe aici!

Delphin Palace ii tot la fel cum a fost si anii trecuti , mici modificari nesemnificative , conceptul a ramas la fel , serviciile la fel, mocheta de prin camere a inceput sa dea semne de oboseala etc . Iar daca esti interesat de numarul de turisti romani trimisi de cineva , intreba-l direct , cu toate ca nu stiu cu ce o sa te ajute in sejur cati romani sunt acolo , sau cati au fost anul asta

#69
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postdixie, on 2nd July 2011, 00:28, said:

Nu inteleg de ce ar trebui sa lasi... Vin la receptie...?! pentru ce? nu-ti dadeau oricum camera pt. care ai platit? Crezi ca a doua zi isi mai aduceau aminte de tine?
Ca sa nu mi stric concediul prefer sa dau o mica atentie la receptie si sa mi dea ce am platit(cel putin).Da,anul trecut am dat o cutie cu 2 sticle de vin romanesc(rosu si alb)si a fost f incantat.Acum 2 ani am avut dvd-uri cu Hagi(10 la numar)si mi am facut multi prieteni turci.Sunt mici atentii si ma repet, nu este obligatoriu.

#70
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

View Postadi_ab, on 4th August 2011, 15:44, said:

Delphin Palace ii tot la fel cum a fost si anii trecuti , mici modificari nesemnificative , conceptul a ramas la fel , serviciile la fel, mocheta de prin camere a inceput sa dea semne de oboseala etc . Iar daca esti interesat de numarul de turisti romani trimisi de cineva , intreba-l direct , cu toate ca nu stiu cu ce o sa te ajute in sejur cati romani sunt acolo , sau cati au fost anul asta
M-ar interesa daca este wireless free in camere, fiindca imi duc ceva de lucru cu mine, cat dorm copii doua ore mai lucrez cate ceva si nu vreau sa stau in fiecare zi in lobby!
imbin utilul cu placutul.
multumesc anticipat!

#71
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
Multumesc pentru raspunsul rapid.sunt aici de o saptamana si am aflat tot ce trebuie.apropo in camere este parchet laminat nu mocheta!!!!

#72
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006
Da` nu poti lucra decat daca e wireless? Prin cablu ce are?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate