Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Delphin Palace Deluxe 2012

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
Salut,
Dupa multe cautari, reviewuri, intrebari am deciz sa mergem la Delphin Palace Delux la sf. lui mai 2011.  Multumesc tuturor de pe forum pentru clarificari.
Suntem 2 familii fiecare 2 + 1copil mic.
Acum ramane sa alegem oferta cea mai buna din 2-3 pe care le avem deja.

M-am hotarat sa deschid un topic dedicat despre acest hotel fiindca nu exista.

As avea urmatoarele intrebari:

1. Stiti de exemplu daca merita sa iau camera sea side view sau este ok si standard? Daca iau standard se poate face ceva la fata locului pt. schimb? Am citit ca la multe hoteluri a mers.


2. Cum este cu bacsisu' la acest hotel? Eu urasc bacsisu, prefer sa platesc de la inceput mai mult. Este asa pe fata sau macar mai discret? Sau neacceptat cum am citit ca este in anumite lanturi...


3. Cat dureaza transferul de la aeroport la hotel?

Multumesc

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Hotelul prin constructie nu are sea view direct iar din camerele sea side vei vedea marea din lateral si nu stiu neaparat daca merita investitia decat daca tii musai sa vezi si marea de pe balcon!

La fata locului poti solicita un upgrade pentru o camera cu seaside costul diferentei se va adauga pe camera  doar daca sunt camere sea side disponibile desi la Delphin extrem de rar sunt posibile upgrade-uri fiindca e un hotel cu un grad mare de ocupare mai tot timpul. Camerele land view au vedere spre gradina de la intrare.(deasupra receptiei)

Bacsisul in sine nu conditioneaza....e doar o forma de a multumi pentru diverse servicii.Pe navele de croaziera de exemplu el este automat debitat de pe cardurile pasagerilor.In Antalya insa e la latitudinea fiecaruia daca si cat vrea sa dea.Vei gasi la baruri si la restaurantul principal un tip box...daca ai fost multumit de mancare sau de un anume bar poti lasa un tips.Daca nu, nu!

Pt Delphin De Luxe din Alanya:
Transferul  de grup de la aeroport pana la Delphin Deluxe dureaza in medie 2 ore in functie de hotelurile ce sunt pe lista de transfer inainte de Delphin Deluxe.Pe drum vei face o pauza de aproximativ 10 minute la o benzinarie sau un loc de popas.


Pt Delphin Palace din Lara:
Transferul de grup dureaza aproximativ 30 minute

Edited by koder, 03 February 2011 - 12:43.


#3
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
popovici, , tu de care delfin intrebi ? ca palace e unul singur, cel din lara, iar koder ti-a raspuns despre cel din alanya, care e "delfinul delux"

lumineaza-ne

#4
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 rottweiler2007, on 3rd February 2011, 12:32, said:

popovici, , tu de care delfin intrebi ? ca palace e unul singur, cel din lara, iar koder ti-a raspuns despre cel din alanya, care e "delfinul delux"

lumineaza-ne
Cel din LARA. Niciunul nu mai are Palace in denumire.
http://www.delphinpa....com/palace/tr/

Intr-adevar denumirea induce in eroare. Chiar nu inteleg de ce au pus denumiri atat de asemanatoare.

Deci?


Multumesc.
Deci ma refer la cel din LARA. Denumirea induce in eroare.
Cum e cu camerele standard vs. sea side acolo?

Cu bacsisu' am avut cea mai urata experienta (poate ca nu eram nici obisnuit, sau am avut ghinion) in 2007 la Botanik din Alanya. Nu stiu daca apartinea de Delphine atunci.
Cei care mi-au dus bagajul in camera mi-au cerut pe fata in cel mai grosolan mod, nu voiau sa mai iasa din camera etc. M-am cam enervat si i-am dat afara doar ca mi-au stricat ziua.

 koder, on 3rd February 2011, 12:27, said:

Hotelul prin constructie nu are sea view direct iar din camerele sea side vei vedea marea din lateral si nu stiu neaparat daca merita investitia decat daca tii musai sa vezi si marea de pe balcon!

La fata locului poti solicita un upgrade pentru o camera cu seaside costul diferentei se va adauga pe camera  doar daca sunt camere sea side disponibile desi la Delphin extrem de rar sunt posibile upgrade-uri fiindca e un hotel cu un grad mare de ocupare mai tot timpul. Camerele land view au vedere spre gradina de la intrare.(deasupra receptiei)

Bacsisul in sine nu conditioneaza....e doar o forma de a multumi pentru diverse servicii.Pe navele de croaziera de exemplu el este automat debitat de pe cardurile pasagerilor.In Antalya insa e la latitudinea fiecaruia daca si cat vrea sa dea.Vei gasi la baruri si la restaurantul principal un tip box...daca ai fost multumit de mancare sau de un anume bar poti lasa un tips.Daca nu, nu!

Pt Delphin De Luxe din Alanya:
Transferul  de grup de la aeroport pana la Delphin Deluxe dureaza in medie 2 ore in functie de hotelurile ce sunt pe lista de transfer inainte de Delphin Deluxe.Pe drum vei face o pauza de aproximativ 10 minute la o benzinarie sau un loc de popas.


Pt Delphin Palace din Lara:
Transferul de grup dureaza aproximativ 30 minute


#5
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Botanikul apartine lantului Delphin
La Delphin Palace camerel standard sunt tot deasupra receptiei insa dee data asta peisajul nu e atat de incantator fiindca vei vedea soseaua ce conecteaza hotelurile ,cateva magazine si blocuri ale caror apartemente nu au fost vandute de-a lungul timpului.

#6
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 koder, on 3rd February 2011, 13:10, said:

Botanikul apartine lantului Delphin
La Delphin Palace camerel standard sunt tot deasupra receptiei insa dee data asta peisajul nu e atat de incantator fiindca vei vedea soseaua ce conecteaza hotelurile ,cateva magazine si blocuri ale caror apartemente nu au fost vandute de-a lungul timpului.
Deci in cazul Delphine Palace se merita camera cu vedere la mare sa inteleg. Probabil ca vezi marea macar lateral sau nu vezi soseaua cel putin.

#7
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
frumos este sa dai macar 1 euro celui care iti cara bagajele in camera, peste tot in lume se da ceva....eu la rixos premium belek i-am dat 3 euro  belboiului iar ala mi i-a aruncat pe pat si a plecat, la rixos premium belboiului tre sa-i dai minim 10 euro

#8
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

 popovicias, on 3rd February 2011, 13:41, said:

Deci in cazul Delphine Palace se merita camera cu vedere la mare sa inteleg. Probabil ca vezi marea macar lateral sau nu vezi soseaua cel putin.


Vezi marea din lateral si vei mai vedea ori Hotelul Fame ori o parte din Delhin Diva si un teren fara vegetatie.Din punctul acesta de vedere Barut e ceva mai aerisit!

#9
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Delphin Palace este construit in forma aproximativa de X  .  Camerele land view sunt spre sosea , camerele sea side view sunt spre un teren unde se construieste un nou hotel Delphin si in lateral se vede marea intr-o parte si in cealalta spre hotelul Fame si in lateral se vede marea iar cele sea view au vedere directa spre piscina si mare. De altfel exista si diferente de pret intre ele. Toate au intre 28-32 mp in functie unde sunt amplasate.

Edited by ANDOX, 03 February 2011 - 14:05.


#10
andrusel

andrusel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.08.2007

 rottweiler2007, on 3rd February 2011, 13:54, said:

frumos este sa dai macar 1 euro celui care iti cara bagajele in camera, peste tot in lume se da ceva....eu la rixos premium belek i-am dat 3 euro  belboiului iar ala mi i-a aruncat pe pat si a plecat, la rixos premium belboiului tre sa-i dai minim 10 euro
Eu i-am dat 5 lire si ia luat,si a avut multe bagaje de carat.Deci se poate. :thumbup:

#11
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007

 rottweiler2007, on 3rd February 2011, 13:54, said:

frumos este sa dai macar 1 euro celui care iti cara bagajele in camera, peste tot in lume se da ceva....eu la rixos premium belek i-am dat 3 euro  belboiului iar ala mi i-a aruncat pe pat si a plecat, la rixos premium belboiului tre sa-i dai minim 10 euro
Eu de 10 euro l-as pune sa-mi arate tot resortul(impingand la carutul cu bagaje)  :naughty:

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 ANTURIUM, on 3rd February 2011, 16:04, said:

Eu de 10 euro l-as pune sa-mi arate tot resortul(impingand la carutul cu bagaje)  :naughty:
ia du-te la rixos premium si fa ce ai zis :naughty:

#13
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008
Eu zic ca de 10 Euro sa ti fie personal buttler tot sejurul, dimineata sa te astepte cu ziarul in fata usii, sa ti faca pantofii, sa ti spuna progrnoza meteo pe urmatoarele 30 de zile..etc etc...
ce dracu cautati in Turcia nu stiu...parerea mea

#14
ANTURIUM

ANTURIUM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 14.02.2007
Eu am suma fixa la bellboy cam pe oriunde ma duc: 5 euro(la fel si la menajera)
Unii pareau multumiti si incercau sa ne arate diverse prin camera(cum functioneaza seiful, etc),altii multumeau si plecau, altii doar plecau....
E problema lor daca sunt multumiti sau nu.

#15
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

 rottweiler2007, on 3rd February 2011, 16:44, said:

ia du-te la rixos premium si fa ce ai zis :naughty:
de curiozitate...ce-ti face? ca sa te dea afara nu are cum si contact cu el poti sa nu mai ai EVER.

P.S. si asa a fost deturnat topicul meu despre Delphine Palace :)

Edited by popovicias, 03 February 2011 - 17:50.


#16
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 Zavoianu, on 3rd February 2011, 17:03, said:

Eu zic ca de 10 Euro sa ti fie personal buttler tot sejurul, dimineata sa te astepte cu ziarul in fata usii, sa ti faca pantofii, sa ti spuna progrnoza meteo pe urmatoarele 30 de zile..etc etc...
ce dracu cautati in Turcia nu stiu...parerea mea
tu crezi ca turcul e pakistanezul ala de la JBH ?

#17
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
In afara de lunga povestea cu bacsisurile, ceva despre subiectul din titlu?
Oricum, corect se scrie Delphin Palace De Luxe.
In afara de distanta de la aeroport care este de 10 km, deci ii faci in 20-30 min in functie de turistii care sunt cazati la hotelurile de dinaintea Delphin-ului, bacsis poti sa dai cat te lasa inima, nu-ti da nimeni rest de la 10 euro, normal ca cele mai bune camere sunt sea view, daca petreci mult timp pe balcon si ai bani sa platesti diferenta de pret.
Totusi ceva lamuriri despre ce a inseamnat sistemul UAI in 2010, de la cineva care a fost cazat acolo si nu in vizita de lucru.
Mai am cateva zile pana-mi achizitionez sejurul si vreau sa stiu pe ce dau banii.
Mentionez ca in 2008 am fost la Delphin De Luxe Resort din Alanya si noua ne-a placut foarte mult ca si servicii si concept UAI, sa speram ca nu s-au schimbat in rau.
Multumesc anticipat pentru ajutor!!!

#18
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010
Sa inteleg ca nu a fost nimeni la Delphin Palace De Luxe in 2010 in masura sa dea detalii despre ce a continut si ce implica sistemul UAI.
Cum sta cu bacsisul am aflat, cu altceva mai "neimportant" nu este nimeni in masura sa ne ajute?
Ma refer la persoane echidistante, nu angajati sau patroni de agentii in work trip.
TURISTI!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate