Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Delphin Palace Deluxe 2012

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Eu am fost in 2009 ( in 2010 am ales un aiurit de hotel, pe numele lui fantastic, Su Sesi ) daca te ajuta cu ceva, incepe cu 1.2.3 , intrebari exacte si incerc sa iti raspund.

Edited by ferrellroo, 08 February 2011 - 16:15.


#20
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Am fost eu in vara lui 2010. Spune exact ce te intereseaza ca sa-ti pot raspunde la obiect.

#21
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

View Postferrellroo, on 8th February 2011, 15:36, said:

Eu am fost in 2009 ( in 2010 am ales un aiurit de hotel, pe numele lui fantastic, Su Sesi ) daca te ajuta cu ceva, incepe cu 1.2.3 , intrebari exacte si incerc sa iti raspund.
Multumesc frumos pentru promptitudine.
Am factsheet-ul si conceptul din 2011 de la Delphin Palace, le voi atasa mai jos si as vrea dupa ce le citesti cu atentie sa-mi spui daca sunt reale cu ceea ce ai avut in 2009.
In 2008 la Delphin-ul De Luxe din Alanya tot ce era trecut la free of charge era si in realitate la liber ( ma refer aici la restaurantele a la carte, o parte din bauturile de import de la baruri, luna park gratuit ).
Multumesc anticipat.

View Postanabia, on 8th February 2011, 16:14, said:

Am fost eu in vara lui 2010. Spune exact ce te intereseaza ca sa-ti pot raspunde la obiect.
Multumesc si tie pentru promptitudine.
Tinand cont ca ai fost mai recent la Delphin, te rog sa te uiti si tu peste fact sheet si sa-mi spui daca este real ce se ofera .
Multumesc anticipat.

Attached Files



#22
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Da, este cat se poate de corect, cel putin coincide cu 2009. restaurantele "A`la`C" gratuite, era nevoie de rezervare cu 1 zi inainte.
Despre bauturi nu stiu, nu beau alcool.

Edited by ferrellroo, 08 February 2011 - 16:45.


#23
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Tips and tricks:
-cele mai bune cocktailuri le bei la barul din lobby, lasi si tu o mica atentie si de exemplu mojito ti-l face cu rom Baccardi, cu gheata trecuta prin masina adica in stil profi.
-pentru rezervare la restaurantele a la carte mergi dimineata intr-un birou din zona piscinei interioare si faci rezervare pt a doua zi. Rezervarile prin telefon nu functioneaza sau cel putin n-au functionat cat am stat eu acolo. Nu rata italian, francez si japonez dar aici difera mult gusturile culinare.
In rest nu-ti face griji, ai ce face daca ai venit la relax. In schimb daca esti o persoana activa te plictisesti in maxim 2 zile.
Si da, ce scrie acolo e cat se poate de real, cel putin la nivelul lui 2010.
P.S.
Nu uita sa lasi ceva si la restaurantele a la carte ;)

Edited by anabia, 08 February 2011 - 17:25.


#24
idutzu

idutzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 28.03.2010

View Postferrellroo, on 8th February 2011, 16:43, said:

Da, este cat se poate de corect, cel putin coincide cu 2009. restaurantele "A`la`C" gratuite, era nevoie de rezervare cu 1 zi inainte.
Despre bauturi nu stiu, nu beau alcool.
Multumesc frumos.

View Postanabia, on 8th February 2011, 17:21, said:

Tips and tricks:
-cele mai bune cocktailuri le bei la barul din lobby, lasi si tu o mica atentie si de exemplu mojito ti-l face cu rom Baccardi, cu gheata trecuta prin masina adica in stil profi.
-pentru rezervare la restaurantele a la carte mergi dimineata intr-un birou din zona piscinei interioare si faci rezervare pt a doua zi. Rezervarile prin telefon nu functioneaza sau cel putin n-au functionat cat am stat eu acolo. Nu rata italian, francez si japonez dar aici difera mult gusturile culinare.
In rest nu-ti face griji, ai ce face daca ai venit la relax. In schimb daca esti o persoana activa te plictisesti in maxim 2 zile.
Si da, ce scrie acolo e cat se poate de real, cel putin la nivelul lui 2010.
P.S.
Nu uita sa lasi ceva si la restaurantele a la carte ;)
Multumesc frumos, ma duc sa lenevesc 10 zile.
Concetateni sunt multi pe acolo?

#25
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 07.01.2010
Cu placere!
Despre concetateni ce sa zic, e bine sa fii cu cat mai putini in resort, chiar numarul sa tinda spre zero dar e imposibil :lol:
P.S.
Cand spun concetateni stiti la ce ma refer, la anumiti concetateni ;)

#26
cosminbad

cosminbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.12.2004
Salut. Ma gandesc sa plec si eu cu sotia in iulie la acest hotel (Delphin Palace De luxe- Lara). Suntem din Brasov si avem transfer Brasov - Bucuresti si retur, compania Tarom zbor, 7 nopti, UAI - 2230 euro/sejur/camera dubla cu sea view/2 adulti, cu Early Booking.

Am fost anul trecut la Saphir resort&spa in Alanya si am fost multumit. Doar ca desi era UAI, bauturi de import nu existau, bere la pahar aiurea, ceva local, vinuri la fel. Sper ca aici sa nu iau aceeasi tzeapa in ceea ce priveste bauturile (sa dau bani si sa imi cumpar tot eu de la supermarket). In rest, ca mancare, nu cred ca sunt probleme.

Astept si eu pareri de la cei care au mai fost.
1. Bauturi de import sunt? la vedere sau trebuie sa dai spaga sa iti dea?
2.Plaja e cu nisip sau pietricele?
3.Intrarea in apa cum e ? in Alanya mergeam 2 m si deja pluteam.
4.Curatenia in hotel cum e? Personalul e amabil sau te rogi de ei ?

#27
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postcosminbad, on 18th April 2011, 12:20, said:

Salut. Ma gandesc sa plec si eu cu sotia in iulie la acest hotel (Delphin Palace De luxe- Lara). Suntem din Brasov si avem transfer Brasov - Bucuresti si retur, compania Tarom zbor, 7 nopti, UAI - 2230 euro/sejur/camera dubla cu sea view/2 adulti, cu Early Booking.

Am fost anul trecut la Saphir resort&spa in Alanya si am fost multumit. Doar ca desi era UAI, bauturi de import nu existau, bere la pahar aiurea, ceva local, vinuri la fel. Sper ca aici sa nu iau aceeasi tzeapa in ceea ce priveste bauturile (sa dau bani si sa imi cumpar tot eu de la supermarket). In rest, ca mancare, nu cred ca sunt probleme.

Astept si eu pareri de la cei care au mai fost.
1. Bauturi de import sunt? la vedere sau trebuie sa dai spaga sa iti dea?
2.Plaja e cu nisip sau pietricele?
3.Intrarea in apa cum e ? in Alanya mergeam 2 m si deja pluteam.
4.Curatenia in hotel cum e? Personalul e amabil sau te rogi de ei ?
eu plec in mai deci vin cu informatii.
Fac tot posibilul cum vin sa postez informatii. Daca uit da-mi un reminder.

#28
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcosminbad, on 18th April 2011, 12:20, said:

Salut. Ma gandesc sa plec si eu cu sotia in iulie la acest hotel (Delphin Palace De luxe- Lara). Suntem din Brasov si avem transfer Brasov - Bucuresti si retur, compania Tarom zbor, 7 nopti, UAI - 2230 euro/sejur/camera dubla cu sea view/2 adulti, cu Early Booking.

Am fost anul trecut la Saphir resort&spa in Alanya si am fost multumit. Doar ca desi era UAI, bauturi de import nu existau, bere la pahar aiurea, ceva local, vinuri la fel. Sper ca aici sa nu iau aceeasi tzeapa in ceea ce priveste bauturile (sa dau bani si sa imi cumpar tot eu de la supermarket). In rest, ca mancare, nu cred ca sunt probleme.

Astept si eu pareri de la cei care au mai fost.
1. Bauturi de import sunt? la vedere sau trebuie sa dai spaga sa iti dea?
2.Plaja e cu nisip sau pietricele?
3.Intrarea in apa cum e ? in Alanya mergeam 2 m si deja pluteam.
4.Curatenia in hotel cum e? Personalul e amabil sau te rogi de ei ?
1. Sunt bauturi din import la lobby bar si unele la barul de la piscina. Sunt la vedere insa cand ceri sa specifici numele brandului.
2. Plaja este cu nisip
3. Intrarea in apa este destul de lina insa nu ca la Mamaia.
4. Curatenia este in regula iar personalul amabil , este insa bine sa ai la tine cateva bancnote de 1-5 dolari pentru cameriste , ospatari, barmani etc . Nu este obligatoriu dar este  apreciat. Si te saftuiesc sa nu le pui in tip box ci sa le dai direct lor.
Pretul pe care l-ai platit mi se pare cam mare pt 2 persoane.

#29
cosminbad

cosminbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.12.2004
nu am platit inca pretul si multumesc pt raspunsuri. Pretul include suplimentul sea view - 70 Eur/persoana, taxe aeroport 95 Eur persoana. Deci din 2230 - 330 sunt astea. Ca diferente am vazut in jur de 10-30 EUR intre diferite agentii.

#30
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006
eu am luat cu 1700  2 adulti + 1 child in mai la sfarsit. A fost reducere 20% early booking.
Fara early booking acolo se ajunge fiind si plin sezon.

era interesant cum din Mai incepea sa creasca pretul cu 100euro/persoana la fiecare 1-2 saptamani inspre vara.

#31
cosminbad

cosminbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.12.2004

View Postpopovicias, on 18th April 2011, 13:15, said:

eu am luat cu 1700  2 adulti + 1 child in mai la sfarsit. A fost reducere 20% early booking.
Fara early booking acolo se ajunge fiind si plin sezon.

era interesant cum din Mai incepea sa creasca pretul cu 100euro/persoana la fiecare 1-2 saptamani inspre vara.


1700 cu toate taxele cu tot ? foarte buna oferta. Daca nu e secret, da-mi si mie un PM cu agentia respectiva.

#32
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postcosminbad, on 18th April 2011, 12:28, said:

1700 cu toate taxele cu tot ? foarte buna oferta. Daca nu e secret, da-mi si mie un PM cu agentia respectiva.
Din Mai pana in Iulie e distanta mare si ca timp si ca pret.

#33
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postcosminbad, on 18th April 2011, 13:28, said:

1700 cu toate taxele cu tot ? foarte buna oferta. Daca nu e secret, da-mi si mie un PM cu agentia respectiva.
Cu totul.
Dupa cum spunem cred ca in iulie  aveam acelasi pret.
ti-am dat pm.

#34
cosminbad

cosminbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 27.12.2004
Pana la urma ne-am decis si o sa mergem 2 persoane in 14.07 la acest hotel pt o saptamana. O sa revin atunci cu impresii.

Poate sa imi dea cineva o referinta cam cum sunt temperaturile in iulie in Antalya? Am fost anul trecut in August (18-25) si a fost fff cald. Eram curios daca e putin mai racoare

#35
popovicias

popovicias

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 14.09.2006

View Postcosminbad, on 2nd May 2011, 09:12, said:

Pana la urma ne-am decis si o sa mergem 2 persoane in 14.07 la acest hotel pt o saptamana. O sa revin atunci cu impresii.

Poate sa imi dea cineva o referinta cam cum sunt temperaturile in iulie in Antalya? Am fost anul trecut in August (18-25) si a fost fff cald. Eram curios daca e putin mai racoare
cat ai platit pt. Iulie?

#36
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,412
  • Înscris: 30.04.2008

View Postcosminbad, on 2nd May 2011, 09:12, said:

Pana la urma ne-am decis si o sa mergem 2 persoane in 14.07 la acest hotel pt o saptamana. O sa revin atunci cu impresii.

Poate sa imi dea cineva o referinta cam cum sunt temperaturile in iulie in Antalya? Am fost anul trecut in August (18-25) si a fost fff cald. Eram curios daca e putin mai racoare

Spre exemplu in anul 2010, la data de ...

17.iulie
Temperatura Medie 32 °C
Max 37 °C (record 40 °C in 2002)
Min 26 °C (record 20 °C in 2004)

...in comparatie cu data de...

21.august
Temperatura Medie 34 °C
Max 42 °C (record 42 °C in 2010)
Min 27 °C (record 21 °C in 1996)

Edited by w140, 02 May 2011 - 09:37.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate