Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Deja si pe mine ma bate gandul sa renunt la Digi.

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
mihailmi

mihailmi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.01.2007
Deja si pe mine ma bate gandul sa renunt la Digi. AM mai vazut pe la colegi HD-ul de la UPC si si m-am saturat sa astept de la RCS noile canale HD.

#2
stefandrgs

stefandrgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 22.09.2009

View Postmihailmi, on 23rd December 2010, 09:53, said:

Deja si pe mine ma bate gandul sa renunt la Digi. AM mai vazut pe la colegi HD-ul de la UPC si si m-am saturat sa astept de la RCS noile canale HD.

Eu daca eram in zona acoperita de UPC ma duceam la ei in secunda 1. Dar de, daca Severina nu vrea sa-si extinda reteaua, nu si-o extinde. Pentru ca din ce am inteles ei nu vor sa isi extinda reteaua, vor doar sa scoata cat mai multe venituri din clientii existenti, pe infrastructura deja existenta. Adica ceva de genul sa ii convinga pe cat mai multi sa treaca pe HD.

Bineinteles ca angajatii rcs care scaneaza forumurile sunt platiti sa incerce o mica manipulare pe-aici.

Nu-i asa Catalinman, nu-i asa Maistoru?

Haideti sa recapitulam ce s-a intamplat anul asta la reteaua lui zoli:

- pe la inceputul anului dadeau la liber aproape toate canalele (semnal la liber pt TV cu HD si MPEG4) HD era doar DigiSport; sa zicem ca era HD, desi un HD cu transmisia 4:3 nu stiu unde s-a mai vazut: problemeca HD upscalat de la SD erau la ordinea zilei, abea prin toamna
- in iunie au reusit in sfarsit sa puna la punct o grila facuta parca pe genunchi (cu in jur de 100 de canale - multe de umplutura, ca TVS-care e mai mult ca un radio, Nota TV, 1 music HU) si 4 canale HD: TVR, DIGI, NGsi WILD; dupa vreo luna daca imi mai amintesc eu bine
Sa notam ca la UPC HBO HD e la UPC din decembrie 2009.
- prin august au dat in sfarsit drumul la PRO tv si Sport.ro in HD
- in septembrie, pentru ca toata lumea astepta telenovele HD, se lanseaza Acasa hd, care intra imediat si la rcs.
- in toamna au aparut "mult asteptatele" Hora TV (un post facut de o firma care filmeaza pe la nunti) si AGRO Channel
- dupa asta unele canale  ca Wild sunt transmise mai HD mai SD
- pe la sfarsitul lui noiembrie isi schimba toate frecventele si intra pe toate "HD"-urile macro blocuri; receiver-ul se restarteaza din 2 in 2 ore si te intrebi daca asa trebuie sa arate HD-ul
- si acum in decembrie a aparut alt "mult asteptat" 10 TV, care e de fapt un 0tv de amatori care are pretentia ca pe alocuri mai transmite 16:9

La toate aceste "perle" pe care ni le-a servit Zoli anul asta se adauga si mica manipulare de pe forum care ne tot promite:

- HBO HD de prin iunie (6 luni)
- 15.000 de filme HD (probabil toate cu Jackie Chan) la viitorul mult asteptat Digi Film HD (asta e de prin septembrie-vreo 3 luni);
- Eurosport HD, 10TVHD (cui i-ar pasa daca ar aparea inca un HD 4:3)

In concluzie, ce ne-a data Zoli cel mai bun anul asta?

Manipulare pe forum.

#3
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
amice, aberezi la greu !

in fine, nu stiu de ce te mai stresezi daca tot ai renuntat la digitalul de la rcs si ai trecut pe dolce !

ce bine ar fi fost daca chiar eram platit pentru activitatea mea de pe forum  :lol:

poate ca acum imi faceam vacanta prin Insulele Mauritius  :rolleyes:

drum bun la dolce, vezi baga-ti si HD si de la ei ;)

#4
stefandrgs

stefandrgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 22.09.2009

View Postcatalinman, on 23rd December 2010, 11:35, said:

amice, aberezi la greu !

in fine, nu stiu de ce te mai stresezi daca tot ai renuntat la digitalul de la rcs si ai trecut pe dolce !

ce bine ar fi fost daca chiar eram platit pentru activitatea mea de pe forum  :lol:

poate ca acum imi faceam vacanta prin Insulele Mauritius  :rolleyes:

drum bun la dolce, vezi baga-ti si HD si de la ei ;)

Cu ce se plateste la RCS, ajungi poate pe Insula... serpilor.

Ma stresez ca sa nu mai pateasca si alti romani bataia de joc pe care mi-a dat-o cadou RCS-ul.

Si atata timp cat e o lume libera fiecare "abereaza" cum poate. Nu asta e ideea unui forum?

Dar de ce nu mai "aberezi" si tu un pic cu acel nou si viitor HD de la Digi cu 15.000 de filme? :)) :))

Fii tu linistit ca Dolce au HD nu macroblocuri. :))

Si daca esti atat de Pro RCS te invit intr-o casierie sa vezi ce multumita e lumea care vrea sa rezilieze contracte abuzive cu amatori.

Edited by stefandrgs, 23 December 2010 - 11:44.


#5
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
nimeni nu este platit sa scrie aici. gandeste si tu putin. unii vor sa ajute. Laffayete ( upc ) catalinman ( rcs) vodafone ( de pe aria telecomunicatii) Nu pe ei trebuie sa fii suparat ci pe RCS. Cum ii spuneam si lui catalin pe mess, unii oameni au nevoie de mai multe canale de calitate , de HD-uri, de servicii premium. Momentan rcs-ul nu ofera asa ceva! . Si eu sunt fustrat ca nu prind History Channel, DaVinci , MTV-urile! Dar n-am ce sa fac!

Edited by a_d_y, 23 December 2010 - 11:48.


#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
haha, fiecare e liber sa scrie ce vrea, ca doar traim intr-o tara libera !

ia sa-mi arati si mie unde am promis eu 15.000 de filme  :lol:



[quote name='stefandrgs' post='9218217' date='23rd December 2010, 11:41'Si daca esti atat de Pro RCS te invit intr-o casierie sa vezi ce multumita e lumea care vrea sa rezilieze contracte abuzive cu amatori.[/quote]
spre necazul tau numarul celor ce se aboneaza la RCS e mai mare decat numarul celor ce pleaca  :naughty:

Edited by catalinman, 23 December 2010 - 11:49.


#7
stefandrgs

stefandrgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 22.09.2009

View Postcatalinman, on 23rd December 2010, 11:48, said:

haha, fiecare e liber sa scrie ce vrea, ca doar traim intr-o tara libera !

ia sa-mi arati si mie unde am promis eu 15.000 de filme  :lol:


I sa-mi arati tu unde ai scris ca nu lucrezi la RCS.

spre necazul tau numarul celor ce se aboneaza la RCS e mai mare decat numarul celor ce pleaca  :naughty:


#8
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
si va rog sa revenim la subiect. offtopic-ul se va sterge, Vorbim asadar de HD-ul RCS-ist!

#9
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
:lol:  :lol:  Ce ma distrati...cand raspundeti la frustrati.  :coolspeak:  Azi e in 23...vedem ceva HD de la ei?  :thumbup:

#10
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,027
  • Înscris: 08.08.2002
Fiecare provider are fani si nemultumiti si mi-se pare pierdere de vreme sa incerci sa convingi pe cineva care e nemultumit si a avut pb cu un provider sa ramana acolo pt. ca tu esti multumit.

#11
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
Mai oameni buni, de ce sunteti suparati pe Catalin? El ne-a spus ce se auzea pe la RCS-RDS. Nu el decide cand si ce canale intra.
Eu nu ii iau apararea cu nimic. Nu am de ce. Dar sa nu aruncam vina pe Catain, Maistoru sau Megafanro.
Pentru a introduce un canal in grila unui operator trebuie intai un acord de retransmisie din partea proprietarului canalului, apoi unul din partea CNA.
Se dorea introducerea unor canale de sarbatori, dar... Acum asteptam.

#12
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Sper ca romtelecom sa devina un concurent cat mai puternic pentru rcs ....

#13
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
mai intai aruncati o privire pe site-urile upc si rtc sa vedeti cat costa la ei un abonament HD si apoi mai vorbim. la RDS cat dai atata face.

Edited by Bukovina, 23 December 2010 - 17:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate