Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Transpondere Digi TV

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
din cele 4 transpondere de la gigi nu imi functioneaza decat 12643, de cateva zile.stie cineva care sa fie cauza? multam

#2
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
Dai un Factory Reset la receptor... Daca nu ajuta, ce nivel de semnal ai la 12643? Te intreb pentru ca s-ar putea sa exista posibilitatea ca la un vint mai puternic ti s-a dereglat antena si 12643 fiind TP-ul cu cel mai puternic semnal, mai prinzi semnal de pe acest TP insa nu mai prinzi semnal de la restul.

#3
sorelsobrinos

sorelsobrinos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 23.02.2005

mickeythecatus, on Aug 17 2005, 12:10, said:

din cele 4 transpondere de la gigi nu imi functioneaza decat 12643, de cateva zile.stie cineva care sa fie cauza? multam

<{POST_SNAPBACK}>


incearca sa dai un FACORY (RE)SET. :coolspeak:

#4
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005

MrMxyzptlk, on Aug 17 2005, 13:07, said:

Dai un Factory Reset la receptor... Daca nu ajuta, ce nivel de semnal ai la 12643? Te intreb pentru ca s-ar putea sa exista posibilitatea ca la un vint mai puternic ti s-a dereglat antena si 12643 fiind TP-ul cu cel mai puternic semnal, mai prinzi semnal de pe acest TP insa nu mai prinzi semnal de la restul.

<{POST_SNAPBACK}>

am dat si factory reset degeaba. o fi de la vant? pe 12643 am 80%

#5
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
antena e prinsa pe un stalp de metal ingropat in pamant. are nevoie reciverul de inpamantare?

#6
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 30.08.2003
pe 12643 ar trebuii sa ai semnal 98% si cu o antena de 0.8m ... eu zic ca s-a dereglat putin antena. teoretic toata antenele ar trebuii sa aiba pamantare, in practica nu am vazut pana acum nici unul ...

#7
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Cel mai puternic semnal e pe TP 12527H, 12643H e al doilea, restul sunt slabe. De mers merg toate, sambata am tras niste reglaje de a iesit pe cratitza de 0.8m semnal de peste 92% pe 12723 (cel mai slab in acest moment). Deci se poate.

#8
mickeythecatus

mickeythecatus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 17.08.2005
am incercat ieri sa schimb frecventa LNB de la 10600 la 10595 si merge mult mai bine . nu stiu cat o sa tina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate