Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Nokia X7-00

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,983
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 13:47, said:

Ha ha ha, procesor de 680 Mhz (ce aveam pe Samsung Omnia acum 3 ani) si fixed focus camera. M-au spart...
E un telefon orientat catre multimedia/muzica ... ala e rolul ecranului mare si a difuzoarelor ... nu cred ca o sa aiba mare succes, pentru ca aparent e mai scump decat N8 dar camera e evident mai slaba.

#20
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postutopium, on 12th April 2011, 12:00, said:

E un telefon orientat catre multimedia/muzica ... ala e rolul ecranului mare si a difuzoarelor ... nu cred ca o sa aiba mare succes, pentru ca aparent e mai scump decat N8 dar camera e evident mai slaba.
De ecran nu mai zici nimic? Ce facem, mai are rost il comparam cu Super Amoled + sau nu? :naughty:

#21
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,983
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 14:14, said:

De ecran nu mai zici nimic? Ce facem, mai are rost il comparam cu Super Amoled + sau nu? :naughty:
Hai ma lasa-ma cu ecranul tau Super AMOLED + ... ecranul de la N8 e excelent, iar CBD-ul e si mai bun ... ala e ultimul criteriu care ma intereseaza in cazul asta. Problema e ca telefonul nu aduce nimic interesant fata de ce exista deja pe piata ... macar E6 are o nisa a lui, dar X7 mi se pare cam fara rost ... poate pentru cei care vor ecrane mai mari si telefon "multimedia" dar nu vor E7. Mai bine uita-te pe topicul de N8 la zvonurile despre N8-01 si zi-mi daca iti plac ... suna a un fel de SGS II ca specificatii, dar cu camera si baterie mai buna (aceiasi putere, dar consum mai mic deci ar trebui sa tina mai mult). Pe mine nu ma incanta ca nu pare sa fi evoluat camera in directia care as vrea eu, dar tie ar trebui sa-ti placa ca specificatii ...

Edited by utopium, 12 April 2011 - 13:23.


#22
sergiu37

sergiu37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 13.11.2006
Eu unu chiar vroiam telefonul acesta.
Dimensiunile nu sunt foarte mari pentru 4 inchi, are și mai multe difuzoare, se simte excelent în mână.
Dacă-l lansau mai repede îl luam, dar așa dacă-l anunță la 5 luni după ce mi-a luat N8-ul e puțin cam târziu.

#23
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postutopium, on 12th April 2011, 12:20, said:

Hai ma lasa-ma cu ecranul tau Super AMOLED + ... ecranul de la N8 e excelent...
Venind de pe 6120 cu ecran de 2'' si rezolutie de 320x240, te cred si eu. Problema e ca nu toti facem salturi dintr-astea bruste. In legatura cu zvonurile acelea (pt ca sunt zvonuri, si dupa cum cunosatem Nokia si daca ar fi ceva, ar fi pe la anul) chiar daca s-ar adeverei e sub SGS 2.

In primul rand nu are rost sa comparam un telefon cu Symbian (indiferent ca-i 3, 4,5 sau 8,2) cu unul cu Android, deci cursa ii pierduta din start. Pe de alta parte, SGS-ul 2 s-a confirmat ca va fi disponubil pe 1 Mai, pe cand dincoace vorbim de niste vise umede ale unora.

#24
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,983
  • Înscris: 14.08.2007

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 14:52, said:

In primul rand nu are rost sa comparam un telefon cu Symbian (indiferent ca-i 3, 4,5 sau 8,2) cu unul cu Android, deci cursa ii pierduta din start. Pe de alta parte, SGS-ul 2 s-a confirmat ca va fi disponubil pe 1 Mai, pe cand dincoace vorbim de niste vise umede ale unora.
Ha ha, un Symbian dual-procesor de 1 Ghz si cu 1 GB RAM l-ar umili pe SGS 2 ;) Cunoscatorii stiu de ce.

View PostMUR_I0NUT, on 12th April 2011, 14:52, said:

Venind de pe 6120 cu ecran de 2'' si rezolutie de 320x240, te cred si eu. Problema e ca nu toti facem salturi dintr-astea bruste.
Tu ai o obsesie legata de ecrane ... GSMArena a testat si a aratat clar, cele mai bune sunt SuperAMOLED si CBD, apoi cel de pe N8 si iPhone. Restul sunt povesti.

#25
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
E un telefon ok dar l-a omorât din fașă cu lipsa de autofocus și bateria de 1300. Char e greu de înțeles că un multimedia are nevoie de baterie puternică? Că mai are și Symbianul...

Păcat de ecran și de cele 4 difuzoare.

#26
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
Nokia X7 review:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1zViKJDV3pw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#27
AndreyBZ

AndreyBZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.01.2011
ce-s cu asemanarile astea de la BMW ?:)) Nokia x3 , Nokia x6 , poate n-au nici o legatura , dar era mai bine cum era inainte N series si E series , acu X , C si alte nebunii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate