Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Furnizor serios de plante pentru acvariu?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aandrei79

aandrei79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2006
Caut plante de acvariu si nu reusesc sa gasesc un magazin online cat de cat serios (ca la mine in oras chiar n-am cu cine sta de vorba la pet shop-ui). Sunt interesat sa achizitionez urmatoarele:

Anubias barteri var. caladiifolia "1705"
Anubias barteri var. nana
Cryptocoryne parva
Cryptocoryne wendtii 'Tropica'
Echinodorus bleheri (bleherae)
Echinodorus osiris
Limnophila sessiliflora
Microsorum pteropus 'Windeløv'
Pogostemon helferi
Vallisneria americana var. gigantea
Vallisneria americana (natans)
Vesicularia dubyana

Comenzi am mai facut online  dar m-am trezit cu plante pline de melci si oricat de bine le-am curatat tot mi-au ramas si pentru acvariu.
Stie cineva si poate sa ma ajute de unde le-as putea achizitiona pe toate fara sa am surprize? Cand spun surprize ma gandesc la melci, alge si eventuali paraziti sau boli care sa afecteze pestii.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,176
  • Înscris: 28.06.2005
Nu știu magazine online și nici nu mă pricep la acvaristică, dar la Dedeman ai încercat?
Că am văzut to gamă largă de plante și pești la ei. (În București.)

#3
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Si de asemenea la Hornbach, au chiar bine dezvoltat raionul de acvaristica, mai bine decit multe magazine "specializate".

#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,176
  • Înscris: 28.06.2005
Corectez: Era Hornbach, nu Dedeman.
Dar nu știu dacă mai sunt și alte magazine Hornbach în afară de cele din București și Brașov.

Merci Dane.

#5
Nevertebrate

Nevertebrate

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2009

 aandrei79, on 24th November 2010, 12:52, said:

Caut plante de acvariu

Mai jos gasesti cateva linkuri de unde poti cumpara cateva plante din lista ta. Ce nu gasesti poti [link ilegal"]solicita sa iti aduca la comanda[/url]. Cat despre seriozitate poti citi [link ilegal]ce au spus altii aici[/url].

Anubias barteri var. caladiifolia "1705"
[link ilegal"]Anubias barteri var. nana[/url]
[link ilegal"]Cryptocoryne [/url]parva
[link ilegal"]Cryptocoryne [/url]wendtii 'Tropica'
[link ilegal]
[link ilegal]
Limnophila sessiliflora
[link ilegal]
Pogostemon helferi
Vallisneria americana var. gigantea
Vallisneria americana (natans)
Vesicularia dubyana

Edited by morogan, 16 January 2011 - 14:35.
linkuri ilegale


#6
aandrei79

aandrei79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.12.2006

 Nevertebrate, on 24th November 2010, 15:00, said:

Mai jos gasesti cateva linkuri de unde poti cumpara cateva plante din lista ta. Ce nu gasesti poti solicita sa iti aduca la comanda. Cat despre seriozitate poti citi ce au spus altii aici.

Multumesc! Nu stiam ca pot solicita si ceea ce nu este pe site. Voi face cat de curand o comanda. Cat despre seriozitate: am facut comanda la plante si alte produse tot de acolo si am fost foarte multumit de conditiile in care au fost livrate si de promptitudine (sper sa nu creada careva ca fac vreo reclama, e doar purul adevar). La plante as avea totusi o mica nemultumire: am primit ca "atasament" si niste melci iar eu nu mai vreau sa am nici un melc in acvariu. Mi s-a pus mie pata de cand am avut o invazie de melci maro si nu am scapat de ei decat dupa ce am dezinfectat acvariul, filtrul, am fiert tot pietrisul si am aruncat toate plantele.

#7
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Vezi ca sunt o gramada de forumuri acvaristice unde poti gasi si ceea ce doresti tu cat si foarte multe informatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate