Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Boardwalk Empire (2010 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009
Un nou serial marca HBO, creat de Terrence Winter care a lucrac ca si co-producator si la serialu' The Sopranos. Actiunea filmului se petrece undeva prin anii '20 in Atlantic City si e vorba de povestea lu' Nucky Thompson, un politician-gangster care facea legea in acea perioada.

Serialu' a debutat anu' asta in septembrie la HBO si promite enorm. Deja au aparut 2 episoade. Abia astept sa gasesc timp sa le urmaresc.

#2
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Ca sa nu mai zicem ca personajul principal e interpretat de Steve Buscemi.

#3
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009
am vazut primele 3 episoade pe nerasuflate si pot sa zic ca imi place ce vad. Cred ca are sanse sa se ridice la nivelu' serialului "Sopranos"

#4
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,302
  • Înscris: 22.07.2005
Eu cred ca e mai bun decat Sopranos... din ce vad eu, numai lucruri bune pot sa spun.
Imi place foarte mult, cred ca o sa ne uitam ani buni la filmul asta!

#5
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Un serial mai bun decat The Sopranos nu o sa mai existe niciodata.Sincer.


Boardwalk Empire e un serial de calitate.Cei de la HBO isi fac din nou datoria.

#6
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009
In primu' rand ma enerveaza ca tre' sa vad un episod pe saptamana, lucru cu care nu-s deloc obisnuit. La Sopranos daca aveam timp vedeam si 5-6 episoade pe zi. Am terminat primu' sezon si pot sa zic ca imi place, da' sunt cateva lucruri care ma deranjeaza si anume ca se axeaza mai mult pe viata familiala a personajelor principale si mai putin pe "cariera". Cu personaje reale ca Rothstein, Luciano, Lansky, Torrio sau Capone care au facut atatea la viata lor, puteau sa ne prezinte mai multe intamplari cu ei. Bine, si la Sopranos s-a pus mult accent pe viata personala a mafiotilor, insa parca acolo aveai parte de mai multa actiune.

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,302
  • Înscris: 22.07.2005
M-am gandit mult la ce spui tu vizavi de viata personala, cred ca gresesti tare... si in The Sopranos exista de te plictisesti, cariera e chiar mai putina decat in BE.

Edited by floraur, 16 December 2010 - 01:59.


#8
dmx85

dmx85

    antrenor dă jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,266
  • Înscris: 06.01.2009

 floraur, on 16th December 2010, 01:59, said:

M-am gandit mult la ce spui tu vizavi de viata personala, cred ca gresesti tare... si in The Sopranos exista de te plictisesti, cariera e chiar mai putina decat in BE.
io raman la parerea mea ca in Sopranos vedeai mai multa actiune in ceea ce priveste "cariera".

BTW, Boardwalk  Empire a castigat Golden Globe la categoria "Best Television Series - Drama", iar Steve Buscemi a luat "Best Performance by an Actor in a Television Series - Drama".

#9
Q_Q

Q_Q

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 10.11.2010

 dmx85, on 9th December 2010, 23:54, said:

In primu' rand ma enerveaza ca tre' sa vad un episod pe saptamana, lucru cu care nu-s deloc obisnuit. La Sopranos daca aveam timp vedeam si 5-6 episoade pe zi. Am terminat primu' sezon si pot sa zic ca imi place, da' sunt cateva lucruri care ma deranjeaza si anume ca se axeaza mai mult pe viata familiala a personajelor principale si mai putin pe "cariera". Cu personaje reale ca Rothstein, Luciano, Lansky, Torrio sau Capone care au facut atatea la viata lor, puteau sa ne prezinte mai multe intamplari cu ei. Bine, si la Sopranos s-a pus mult accent pe viata personala a mafiotilor, insa parca acolo aveai parte de mai multa actiune.

Bine ca l-am ,,descoperit'' tocmai acum si nu trebuie sa astept o sapt. Ceea ce nu`mi place este ca tine aprox. 1h si ma cam ia somnul spre final...

#10
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005
it's back

#11
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Vreau sa ma apuc si eu de primul sezon.
Sper sa merite.

Edited by Mocebon, 05 October 2011 - 17:50.


#12
feshTaneL

feshTaneL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.06.2009

 Mocebon, on 5th October 2011, 18:46, said:

Vreau sa ma apuc si eu de primul sezon.
Sper sa merite.
Merita vizionat cu siguranta. Daca ai vazut deja cateva episoade, posteaza si o parere.

#13
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Am terminat deja primul sezon si apoi am vazut si cele 2 episoade din al doilea, deci sunt la zi cu acest serial.
Este bine realizat: de la costume si masini de epoca pana la scene de interior cu peste 100 de figuranti! momente de cabaret  si alte aparitii "artistice" + varietatea de decoruri bine puse la punct.
Alt aspect inedit consta in aparitia unor gangsteri celebri, aflati la inceput de drum: Lucky Luciano si Al Capone care pe langa "indatoririle" specifice "slujbei" servesc la bar, se ocupa de afaceri marunte, sunt folositi ca intermediari, etc...
Steve Buscemi isi acopera excelent rolul de boss suprem, "taticul tuturor" intr-un Atlantic City aflat in plina prohibitie.

Edited by Mocebon, 10 October 2011 - 13:40.


#14
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
HBO va produce si sezonul 3
sursa: http://www.evz.ro/de...ire-949604.html

#15
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
O veste foarte buna !

E un serial excelent.

#16
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
pe asta il las sa mai adune sezoane. Am vazut jumatate din seria 1 cand au aparut, mi-a placut prea tare si il las sa se mai fezandeze nitel.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Ar trebui schimbat numele topicului, nu are nici cea mai mica treaba cu Sopranos.

#18
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
A aparut primul episod al sezonului 3

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate