Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Cazare & Plimbare la Orsova

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Buna ziua,


Vreau sa aflu si eu mai multe detalii despre Orsova. Si imprejurimi.
Intentionez ca saptamana viitoare sa plec pentru cateva zile in C.O.(concediu odihna) si am ales Orsova la insistentele prietenei mele.
Doresc sa stiu cum este cazarea(ce conditii se ofera),preturi(eventual) si ce-l mai important ce obiective sunt prin zona?
Stiu ca sunt "cazanele" .. Dar nu vreau sa plec " caine surd la vanatoare" :D.
Astept opiniile/parerile voastre cat mai urgent deoarece vineri parasesc loalitatea de bastina(Bucuresti).





Stima,
Danitos

#2
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Ai ales prost. IMO. Nu stiu ce vezi pe la Orsava, mai mult o sa iti faci draci cu cazarea, serviciile etc. E un oras in paragina.
Mai bine te duceai la Herculane, nu e nici acolo raiul pe pamant, dar barem ai ce sa faci.

#3
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
N-ai ales deloc prost,citeste asta:
http://forum.softped...howtopic=145638

#4
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View PostDanitos, on 9th August 2010, 09:43, said:

Vreau sa aflu si eu mai multe detalii despre Orsova. Si imprejurimi.
Intentionez ca saptamana viitoare sa plec pentru cateva zile in C.O.(concediu odihna) si am ales Orsova la insistentele prietenei mele.
Doresc sa stiu cum este cazarea(ce conditii se ofera),preturi(eventual) si ce-l mai important ce obiective sunt prin zona?
Stiu ca sunt "cazanele" .. Dar nu vreau sa plec " caine surd la vanatoare" :D.
Astept opiniile/parerile voastre cat mai urgent deoarece vineri parasesc loalitatea de bastina(Bucuresti).
In Orsova ce ai de vazut, vezi in jumate de zi. Dar poti sa pleci pe clisura Orsova -> Eselnita -> Moldova Noua -> Bazias ~130KM. Daca mergi pe clisura sa ai grija la caderile de blolovani.
Mai poti vizita Muzeul din Severin.

#5
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007

View Postqudatheo, on 9th August 2010, 11:07, said:

Ai ales prost. IMO. Nu stiu ce vezi pe la Orsava, mai mult o sa iti faci draci cu cazarea, serviciile etc. E un oras in paragina.
Mai bine te duceai la Herculane, nu e nici acolo raiul pe pamant, dar barem ai ce sa faci.



IMO ? ce inseamna? are vreo traducere?

Pe net Orsova arata bine,am gasit poze frumoase.
Ai fost acolo si ai fost iritat de cazare,servicii ?
La Herculane ce as putea face? Ce am de vizitat ? Intreb doar din motivul ca nu am fost niciodata acolo si nu vreau sa fiu dezamagit de locatia aleasa.


Multumesc pentru raspunsuri :)

Edited by Danitos, 09 August 2010 - 13:43.


#6
puiu_liviu

puiu_liviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.11.2009

View PostFarrell, on 9th August 2010, 11:50, said:

In Orsova ce ai de vazut, vezi in jumate de zi. Dar poti sa pleci pe clisura Orsova -> Eselnita -> Moldova Noua -> Bazias ~130KM. Daca mergi pe clisura sa ai grija la caderile de blolovani.
Mai poti vizita Muzeul din Severin.
\

Specifica putin mai clar ce cauti...doar relaxare sau iti plac si traseele montane?
In orsova nu merita sa stai mai mult de maxim 2 zile...de acolo schimbi ori spre herculane, ori spre dubova (sau in golful mraconia )

#7
oap

oap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 11.05.2007

View Postqudatheo, on 9th August 2010, 11:07, said:

Mai bine te duceai la Herculane, nu e nici acolo raiul pe pamant, dar barem ai ce sa faci.
Herculane e cea mai in paragina statiune pe care am vazuut-o...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate