Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Ce ramane?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010

View Postpufonel, on 2nd September 2010, 23:49, said:

...

Felicitari pentru "efort",  :peacefingers: stiu ca gusturile nu se discuta insa unele melodii din topultau de dupa 90 nu prea au ce cauta acolo.

Edited by noShadow, 02 September 2010 - 23:57.


#20
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
bun topul, pufonel.  :OK:
ce sa facem noShadow, piese ca "Dragostea din Tei" o sa ramana multi ani in constiinta oamenilor. in zona tarii unde locuiesc eu, aproape ca nu este nunta la care sa nu se auda o piesa de la O-Zone. :)

#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006
Trebuie sa recunosc ca mi-a fost greu sa fac acest top, a trebuit sa las muuuulte piese excelente pe dinafara :D Dar daca vor mai face si altii acest efort, vor fi bagate in seama mai multe melodii.

#22
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
discutabil
nu tot ceea ce a fost inainte de 89 , era neaparat de calitate...

#23
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Phoenix, Sfinx, Celelalte Cuvinte, aaaaa... Sarmalele Calde si lista poate continua lejer...

#24
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009
ar trebui sa ramana Taxi cu cele doua cuvinte

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,892
  • Înscris: 28.11.2006

View Postdantella, on 19th September 2010, 11:39, said:

ar trebui sa ramana Taxi cu cele doua cuvinte
Parere pesonala: celor de la Taxi le ies bine melodiile haioase si parodiile, melodiile de dragoste cam scartaie.

On topic: melodia e prea noua sa stim sigur daca va fi tinuta minte si peste ceva timp, asa ca nu prea are ce cauta pe acest topic (deocamdata).

#26
dantella

dantella

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,920
  • Înscris: 09.07.2009

View Postpufonel, on 23rd September 2010, 00:53, said:

Parere pesonala: celor de la Taxi le ies bine melodiile haioase si parodiile, melodiile de dragoste cam scartaie.

On topic: melodia e prea noua sa stim sigur daca va fi tinuta minte si peste ceva timp, asa ca nu prea are ce cauta pe acest topic (deocamdata).


eu zic ca din contra ...
le ies f bine melodiile de dragoste
e doar o simpla parere


alegerea mea are ce cauta pe acest topic , macar si pt ca , in formularea postarii mele am folosit conditionalul optativ

#27
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
muzica romaneasca o arde in englezisme
am vazut azi o piesa a nu mai stiu carei formatie romanesti vorbeau si intre ei in engleza cu un accent jalnic
deci eu nu mai stiu care piesa este outside ro si care este made in romania
cum zicea si un dj de la pro fm printre singurele formatii care mai canta in romana sunt dj project
bine si astia au niste texte de te dor neuronii
recunosc imi place dj porject ii ascult de ani de zile dar nu iroesc bani cumparand ceva original
singura formatie romaneasca care i am cumparat cateva albume consecutive este Voltaj

#28
illusion_user

illusion_user

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 15.01.2007
nu ar fi asa mare problema faptul ca versurile sunt in engleza, multe formatii straine canta in aceasta limba pentru a avea impact asupra ascultatorilor din cat mai multe tari. problema creatiilor romanesti e calitatea. cred ca piesa la care te referi e "lovely smile" de la residence deejays, care intr-adevar e cel putin penibila, categorie in care intra o gramada de piese din ultimii ani. piesele cantate de inna, play & win, residence deejays, elena gheorghe si tot felul de necunoscuti sunt promovate la greu, foarte putine radio-uri avand alt gen de piese in playlist.
ma pot considera norocos ca m-am nascut intr-o alta perioada si ca am crescut ascultand melodii mai bune.  :)

#29
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Din aria mea muzicala as remarca...Negura Bunget si Korruption

Noi nu stim sa ne punem valorile nationale in fata...cum dracu sa scoata Marduk(o formatie Black Metal) Povestea lui Vlad Dracul iar noi sa spunem despre Dracula,e doar un voievod roman :curse:


Ontopic:
Orice roman trebuie sa stie de Phoenix,Pittis,Sterian,Laura Stoica,Compact,Semnal M,Rosu si Negru,Dan Spataru....tineretul din ziua de astazi e batut in cap,numai prostii de pseudomelodii in pseudocluburi pastilati si lipsiti de cei 7 ani de acasa...
Poate castigam la Eurovision daca nu se vota geopolitc...

Romania a avut/are/nu va mai avea industrie muzicala de renume....

#30
laviniacocora

laviniacocora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.12.2010
ascult de fiecare data cu placere muzica ”veche” care din punctul meu de vedere este cu mult superioara celei de acum .
Dan Andrei Aldea - om bun , este prima melodie care-mi vine in minte . valeriu Sterian - amintire cu haiducii , cargo - nu mai am tigari , ziua vrajitoarelor , 2 pasi ... etc ; timpuri noi , holograf - asa frumoasa , canarul -pasarea colibri , directia 5 , stigma-fetele singure ... sunt atat de multe  !!!

#31
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

View Postillusion_user, on 2nd August 2010, 13:36, said:

Cu toții cunoaștem emisiunea de pe VH1, intitulată "Top 10", dedicată diverselor genuri muzicale (Top 10 Rock, Top 10 Rap,etc), în care, invariabil, pe primele poziții se regăsesc piese fără vârstă create de Michael Jackson, Queen, Nirvana sau Madonna. Oare cum ar arăta un astfel de clasament, adaptat muzicii românești din ultimii 30-40 de ani?

Dacă ar fi să facem un Top 10 Rock românesc, de exemplu, ce piese am putea menționa? "Nunta" sau "Fata verde" ale celor de la Phoenix? "Somn Bizar" de la Iris? "Vinolamine" a celor de la Vița de Vie? "Bagă-ți mințile în cap" de la Cargo?
Cum ar arăta un Top 10 Hip Hop românesc? Ar include "După blocuri" a celor de la B.U.G. Mafia sau "Probleme de Familie" a celor de la La Familia?
Dar un Top 10 Pop românesc, un Top 10 Dance? Ce am putea aminti într-un Top 10 Albume românești? "Cantofabule"? "Am să mă întorc bărbat?", "Cel mai prost din curtea școlii?"

Să vedem, care opere românești au creat un impact atât de puternic asupra publicului și asupra altor muzicieni, astfel încât ele să fie amintite peste ani și ani?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pbULclcenQo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
FFN-La rascruce de vant

View Postlaviniacocora, on 19th December 2010, 15:25, said:

ascult de fiecare data cu placere muzica ”veche” care din punctul meu de vedere este cu mult superioara celei de acum .
Dan Andrei Aldea - om bun , este prima melodie care-mi vine in minte . valeriu Sterian - amintire cu haiducii , cargo - nu mai am tigari , ziua vrajitoarelor , 2 pasi ... etc ; timpuri noi , holograf - asa frumoasa , canarul -pasarea colibri , directia 5 , stigma-fetele singure ... sunt atat de multe  !!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YSxmJBO22Dk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Rara avis: Sfinx si Dan Andrei Aldea

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate