Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Spatiul Verde

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
LocatarD1

LocatarD1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.06.2010
Stimati vecini de cartier,

Din cate am vazut va tot plangeti de curatenia si de problemele din cartier :(. Sunt de acord cu voi in legatura cu tot ce ati spus dar sunt foarte dezamagit cand vad ca nici voi nu incercati sa pastrati macar curatenia care s-a facut (putin dar s-a facut.).

Ce-a mai mare dezamagire o am in legatura cu gazonul verde din fata blocului D1, gazon pe care se joaca copii si pe care am incercat sa il intretin. Din cate am vazut nesimtirea unor vecini din cartier este peste masura(ma refer la cei care se stiu ca intra cu cainii si arunca gunoaie). Cei care au caini pot sa mearga si pe campul care de bine de rau este destul de intins dar prefera sa isi plimbe cainii pe gazon, ca de , doar a fost tuns si este curatenie, dar nu stau sa se gandeasca ca acolo se joaca copii mici , care nu sunt obligati si nu stiu sa faca diferenta intre un rahat de caine si o piatra.

ASA CA SPUN INCA ODATA, LASA-TI NESIMTIREA ACASA SI INCERCATI SA PASTRATI MACAR CURATENIA.

In legatura cu cei din blocul social, nu am nimic impotriva celor care inteleg ca trebuie sa ne intretinem singuri imaginea cartierului si curatenia dar sunt foarte revoltat de cei care arunca gunoaiele pe unde apuca sau, mai nou aduc mancare de caini imputita si o arunca in fata blocului ca sa manance "saracele animale". Sa faca bine sa le duca la ei in apartament daca tot vor sa le dea de mancare.


In ceea ce il priveste pe domnul Stoiculescu, din cate am vazut eu incearca sa mai faca cate ceva, intradevar putin(sa nu se inteleaga ca ii iau apararea), dar atata timp cat nesimtirea este in floare tind sa ii dau dreptate. Asa cum fiecare avem probleme financiare asa paote si dansul momentan e afectat de criza. problema dureroasa este ca nimeni nu incearca sa inteleaga cat de cat situatia si toti sunt de parere ca este un om rau.

IN PRIMUL RAND UITATI-VA LA VOI SI INCERCATI SA NU MAI FITI ASA NESIMTITI, SI ABIA DUPA SA AVETI TUPEUL SA CERETI SI LA ALTII SA VA RESPECTE.

IAR CEI CARE CONTINUA SA INTRE CU CAINII PE GAZON E POSIBIL SA AIBA SURPRIZE ATUNCI CAND O SA DAM CU INGRASEMINTE CA SA CREASCA SI O SA AIBA CAINI BOLNAVI. (DEGEABA ZIC EI CA UMBLA CU PUNGUTA CUM SCRIE LA LEGE CA NU AM VAZUT PE NIMENI SA IA RAHATUL LA CAINE DE JOS)

#2
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Vecinii tai citesc pe softpedia?
Cred ca ar fii mai eficient daca ai printa ce ai scris tu mai sus si ai lipi afisul pe usa de la intrare!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate