Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Problema hg520 b

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
luunatiq

luunatiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.02.2007
Salutari, de curand am luat de la clicknet un nou modem pt net(hg520 B).Problema mea sta la configurarea lui. La un moment dat trebuie sa deschid un browser si sa introduc http://192.168.1.1 pt a ma duce intr-o fereastra in care trebuie sa bag setarile modemului. ei bine am sunat la ei, am facut verificarile care trebuiau efectuate inainte dar cand incerc sa bag ip-ul ,browserul nu ma duce in acea fereastra. Raspunsul lor a fost ca exista ceva care blocheaza acest lucru(firewall am dezactivat, antivirus nu am) dar ca nu ma pot ajuta mai departe ca nu depinde de ei...
Sper ca am explicat cat de cat bine, va rog un sfat sau orice:) ms frumos
Cu alte cuvinte nu pot accesa modem-ul din browser!

Edited by luunatiq, 13 June 2010 - 09:33.


#2
nucutza

nucutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 14.12.2001
Verifica ce setari IP ai pe calculatorul cu care vrei sa faci setarile.
Adica nu cumva ai setat IP fix din alta clasa

#3
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postluunatiq, on 13th June 2010, 10:08, said:

Salutari, de curand am luat de la clicknet un nou modem pt net(hg520 B) .Problema mea sta la configurarea lui. La un moment dat trebuie sa deschid un browser si sa introduc http://192.168.1.1 pt a ma duce intr-o fereastra in care trebuie sa bag setarile modemului. ei bine am sunat la ei, am facut verificarile care trebuiau efectuate inainte dar cand incerc sa bag ip-ul ,browserul nu ma duce in acea fereastra. Raspunsul lor a fost ca exista ceva care blocheaza acest lucru(firewall am dezactivat, antivirus nu am) dar ca nu ma pot ajuta mai departe ca nu depinde de ei...
Sper ca am explicat cat de cat bine, va rog un sfat sau orice:) ms frumos
Cu alte cuvinte nu pot accesa modem-ul din browser!
seteaza in PC ca acesta sa-si ia AUTOMAT(se bifeaza !) IP si DNS !ce sist de operare folosesti?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate