Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Acess internet wireless

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#19
romeomanciu

romeomanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.06.2006
:coolspeak:  mai exista un hot spot gratuit in bucuresti pe Sos salaj 136 Chiar sub antena e si un barulet daca sunteti in zona cautati SSID free-internet si setarile placii de retea sa fie pe DHCP viteza e de 1-1,5 Mbs Navigare placuta  :coolspeak:

#20
mike_spiky

mike_spiky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.04.2004
A reusit cineva sa navighze pe wifi-ul din Carrefour (Feeria sau Colentina) ? Caci ppc-ul meu zice ca se conecteaza dar nu reusesc sa ajung si pe net. Trebuie setat ceva?

Multam!

A ... si cateva hotspot-uri:

Restaurantele CityGrill si CityCafe ofera wifi gratuit. Eu m-am conectat in cel de langa Herastrau (CityGrill). Merge acceptabil (si eram pe terasa).

#21
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
la Univ. Romano-Americana, in "Lounge" :) :D
la Dorobanti la BT Cafe si la Coffee Shop, fosta Nova Brasilia, tot la Dorobanti la BDR Cafe si la Sofitel in hol, si langa la World Trade Plaza la barul "Lobbs"

#22
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
in constanta in universitatea ovidius de pe bulevardu mamaia

#23
danberte

danberte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.01.2006
Hotspot nou in Sect. 2, Bucuresti, pe str.Hatisului. SSID - c*free (Bucuresti)
Cu permisiunea moderatorilor, lista cu celelalte din tara la http://www.cfree.ro/hotspots.html

#24
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 09.09.2004
In Constanta Crazy Cafe... http://www.hotspot-l.....ity=Constanta

da' merge numa' pe 802.11g

#25
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
In Cluj stiti?

#26
Spider1

Spider1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 09.09.2004
Si in Carrefour Constanta la Pizza Hut... :D

#27
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Am incercat sa ma conectez cu laptopul(am un Toshiba M70-354) langa Carrefour Brasov, am inconjurat aproape tot Carrefourul in cautare de semnal mai bun, se conecta, dar nu mergea. La retele wireless disponibile apareau mai multe, dintre care am ales "liknsys". Se conecta, totu OK, aveam semnal 2 din 5,dar netu nu mergea deloc. Stie cineva de ce? Unde ar avea semnal mai bun?
Alte retele sunt securizate, si cer un cod. Mai aparea ceva ASTRAL-3 si ASTRAL-4 ceva in genu, sau 101.
Care stie si a mai incercat, va rog dati detalii.
Bafta

#28
acidhouse

acidhouse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 730
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdon_dannielo, on Jul 12 2005, 14:59, said:

Propun sa facem o lista in acest topic cu locatiile unde exista o retea wireless publica, unde daca ai laptop-ul sau pda-ul cu tine sa poti naviga pe net.

Eu stiu de urmatoarele:

-Plaza Romania
-Bucuresti Mall
-Aeroportul Henri Coanda
-Facultatea de Automatica
-ASE

sigur sunt si gratis? ai incercat tu in bucuresti mall? eu am vazut ca vodafone ofera un serviciu contracost:)

#29
[K2]

[K2]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.03.2006
Salut! mi-am achizitionat un notebook Acer Aspire 5101ANWLMi si are LAN wireless 802.11b/g ... ce inseamna asta? Cum l pot conecta cu un alt laptop...Toshiba Satellite? Nu inteleg care e schema cu 802.11 este vreun standard sau cum? Ms anticipat.

#30
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
KFC Carrefour Orhideea.

#31
Adiqiucorp

Adiqiucorp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.11.2006
Salutare. Sunt dependent de laptop si il iau mereu cu mine. In goana dupa hotspoturi am facut o lista destul de maricica cu locatii unde ai internet gratuit wireless in Bucuresti.

Am inceput un blog pe subiectul acesta si cu permisiunea moderatorilor voi pune si linkul intr-un post viitor.

Practic merg in locatiile astea, fac un film cu webcamul de la laptop il pun pe youtube, si apoi pe blog impreuna cu un scurt review, cateva date tehnice (daca e nevoie) , user parola (pentru cele care cer)  , adresa , harta, telefon .

Dca e cineva interesat sa participe la proiectul acesta PM me.

Vom putea acoperi in felul asta majoritatea locatiilor in Bucuresti pentru a merge la sigur.

Multumesc

#32
lordlex

lordlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.08.2006

View Postacidhouse, on Dec 20 2006, 19:42, said:

sigur sunt si gratis? ai incercat tu in bucuresti mall? eu am vazut ca vodafone ofera un serviciu contracost:)
nu vorbim de internet wireless de la vodafone care functioneaza pe reteaua gsm... ci retea wireless de mica acoperire care ofera GRATIS internet... si da, eu am reusit sa ma conectez in diverse locuri...

#33
domsemaca

domsemaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.05.2006
Piata Victoriei, Bucuresti

#34
hoffen

hoffen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 11.02.2007
free-hotspot.com,in multe orase din tara

#35
ppscsilvius

ppscsilvius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 15.08.2006
Pentru cei care vor sa gaseasca mai usor retele wireless cu acces free sau privat le recomand sa ia seama la un semn: U. Aceasta litera este marcata ca inchisa sau deschisa si e pozitionata intr-un cerc (adesea). Este plasata de crackeri printr-o vopsea (adesea maronie) pe diferite cladiri sau puncte de acces public. De exemplu uitati-va la gura de metrou de la Aviatorilor (cea din capatul strazii Uruguay), sau in statia de autobuz de la Romana (381, 226, 368, 126, ....).  Sper ca va folosi cuiva indiciul.

#36
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
cfree.ro - toata stima pentru initiativa lor.

pe langa asta, in Timisoara aveti internet gratuit cel putin in Piata Unirii, in Mall si la aeroport

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate