Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

PROBLEMA UPLOAD

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
salut. mi-am creat un site de upload dar am o problema in pagine upload.php daca este cineva aici care sa ma ajute sa repar acea problema as fi recunoscator. http://fisiere-alese.[hi2].ro/upload.php intrati si incarcati un fisier sa vedeti eroarea. daca vrea cineva sa ma ajute, sa lase mesaj aici sa ii dau fila. va rog mult

#2
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
nu vrea nimeni sa ma ajute?

#3
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 20:17, said:

salut. mi-am creat un site de upload dar am o problema in pagine upload.php daca este cineva aici care sa ma ajute sa repar acea problema as fi recunoscator. http://fisiere-alese.[hi2].ro/upload.php intrati si incarcati un fisier sa vedeti eroarea. daca vrea cineva sa ma ajute, sa lase mesaj aici sa ii dau fila. va rog mult

ba vrea, dar acum esti cazut cu totul in bot, site-ul e blackout
spune ce script folosesti..cum ii zice , si daca poti orice alta informatie despre el
daca ai umblat pe-acolo, incearca sa elimini spatiile goale intre instructiuni, mai ales la primele...
asta imi venii prima data in cap , dar poate sa fie orice altceva
si nu intarzia prea mult ca cine stie daca ma mai nimeresti in viata.

#4
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
este un simplu script de upload pe care l-am pus pe un template.indiferent pe ce template il pun imi da acea eroare. de asta voiam sa dau fila upload.php cuiva care voia sa ma ajute

#5
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 21:41, said:

este un simplu script de upload pe care l-am pus pe un template.indiferent pe ce template il pun imi da acea eroare. de asta voiam sa dau fila upload.php cuiva care voia sa ma ajute

inteleg , dar un simplu script pare sa nu fie chiar atat de simplu
bine, sa nu ne certam pe el, schimba-i extensia in txt si incarca-l aici sau pe undeva
problema poate fi mai ampla, nu doar dn upload.php care are si el niste dependente
egal.
sa nu ne certam deloc.
daca vrei pot sa-ti dau eu script-uri tari de tot si care merg din prima,le poti configura foarte usor din admin panel

#6
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
problema este doar in upload.php ca am mai avut acea problema si mi-a reparat-o cineva. dar cand am intrebat ce era sa imi spuna sa stiu alta data, nu a vrut sa imi spuna. uite aici fila. si presupun ca acele scripturi le dai pe bani...nu?

Attached Files


Edited by DCRUSHER, 25 May 2010 - 20:50.


#7
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 21:49, said:

problema este doar in upload.php ca am mai avut acea problema si mi-a reparat-o cineva. dar cand am intrebat ce era sa imi spuna sa stiu alta data, nu a vrut sa imi spuna. uite aici fila. si presupun ca acele scripturi le dai pe bani...nu?

am sa ma fac ca nu te-am vazut..duma cu bani
cum sa fac o asa nenorocire?
totul e moca si de drag.

ma uit acum pe el si ..sa vedem ce-mi iasa din cap

Edited by pnv, 25 May 2010 - 20:58.


#8
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
ok. multumesc mult

#9
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 21:49, said:

problema este doar in upload.php ca am mai avut acea problema si mi-a reparat-o cineva. dar cand am intrebat ce era sa imi spuna sa stiu alta data, nu a vrut sa imi spuna. uite aici fila. si presupun ca acele scripturi le dai pe bani...nu?

l-am vazut  acum , partea html e clara si nu are belele..decat ca e putin nasoala
dar mai important ca e un script complet aiurea pentru tine ca host,

asa cum ti-am spus , este o eroare din "modules"
aproape sigur o dependenta din "config.php"

da-mi un p.m. d-ala ca sa-ti arat ce folosesc eu, ..sa vezi diferentele

m-am intors , nu pentru tine  cu care o s-o rezolvam in particoler
dar script-uri de acest gen o sa va darame serverul , sau putinul spatiu pe un server virtual
n-o sa le puteti configura  si daca le veti pune in lumea reala ca sa vina smecherii sa incarce fisere la voi va fi un cosmar!
eu am serverul meu personal in camera si  cele mai tari script-uri
si tot pot avea belele daca nu stau cu ochii pe ele.
mai vorbim poate...

Edited by pnv, 25 May 2010 - 21:07.


#10
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010

View Postpnv, on 25th May 2010, 22:00, said:

l-am vazut  acum , partea html e clara si nu are belele..decat ca e putin nasoala
dar mai important ca e un script complet aiurea pentru tine ca host,

asa cum ti-am spus , este o eroare din "modules"
aproape sigur o dependenta din "config.php"

da-mi un p.m. d-ala ca sa-ti arat ce folosesc eu, ..sa vezi diferentele

ti-am dat

#11
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 22:04, said:

ti-am dat

dintr-un motiv enigmatic nu reusesc sa-ti raspund acum la acel p.m.

vreau sa-mi trimiti tot scriptul , cu toate fisierele si nu doar upload.php
este o eroare php pentru ca in acel acel fisier se face trimitere catre config.php si de-acolo la module-modules
am vazut ca te uiti dupa sharemobile..o sa ma uit si eu dupa el
dar nu uita, chiar de-ai avea o clona ..exacta , altele sunt problemele cele mai grave
nu uita sa te uiti si la tine, daca te tine si daca poti da atat de mult ca sa ajungi asa
intelegi  ca nu e vorba de cateva sute de GB , ica ..poate n-ai nicio sansa din start.







View Postpnv, on 25th May 2010, 22:33, said:

dintr-un motiv enigmatic nu reusesc sa-ti raspund acum la acel p.m.

vreau sa-mi trimiti tot scriptul , cu toate fisierele si nu doar upload.php
este o eroare php pentru ca in acel acel fisier se face trimitere catre config.php si de-acolo la module-modules
am vazut ca te uiti dupa sharemobile..o sa ma uit si eu dupa el
dar nu uita, chiar de-ai avea o clona ..exacta , altele sunt problemele cele mai grave
nu uita sa te uiti si la tine, daca te tine si daca poti da atat de mult ca sa ajungi asa
intelegi  ca nu e vorba de cateva sute de GB , ica ..poate n-ai nicio sansa din start.

continui  ca sa spun ca anume uploaderi se platesc..prin diverse metode..stie piratebay cum
ca sa stiti ca nu o clona a unui site nu va face una cu el oricat ati incerca cu putine voastre economii
si dup-aia urmeaza cu google..care  e cea mai mare batalie
e greu, eu zic s-o iei incet.
sa pui tu prin altii cateva fisiere si sa le vezi cautate..intelegi ce inseamna asta, cautate
asta trebuie sa faceti, altfel nimic.


View Postpnv, on 25th May 2010, 22:33, said:

dintr-un motiv enigmatic nu reusesc sa-ti raspund acum la acel p.m.

vreau sa-mi trimiti tot scriptul , cu toate fisierele si nu doar upload.php
este o eroare php pentru ca in acel acel fisier se face trimitere catre config.php si de-acolo la module-modules
am vazut ca te uiti dupa sharemobile..o sa ma uit si eu dupa el
dar nu uita, chiar de-ai avea o clona ..exacta , altele sunt problemele cele mai grave
nu uita sa te uiti si la tine, daca te tine si daca poti da atat de mult ca sa ajungi asa
intelegi  ca nu e vorba de cateva sute de GB , ica ..poate n-ai nicio sansa din start.

continui  ca sa spun ca anume uploaderi se platesc..prin diverse metode..stie piratebay cum,
si de la ei restul , fisierul meu....
ca sa stiti ca nu o clona a unui site nu va face una cu el oricat ati incerca cu putine voastre economii
si dup-aia urmeaza cu google..care  e cea mai mare batalie
e greu, eu zic s-o iei incet.
sa pui tu prin altii cateva fisiere si sa le vezi cautate..intelegi ce inseamna asta, cautate?!
asta trebuie sa faceti, altfel nimic.


View Postpnv, on 25th May 2010, 22:33, said:

dintr-un motiv enigmatic nu reusesc sa-ti raspund acum la acel p.m.

vreau sa-mi trimiti tot scriptul , cu toate fisierele si nu doar upload.php
este o eroare php pentru ca in acel acel fisier se face trimitere catre config.php si de-acolo la module-modules
am vazut ca te uiti dupa sharemobile..o sa ma uit si eu dupa el
dar nu uita, chiar de-ai avea o clona ..exacta , altele sunt problemele cele mai grave
nu uita sa te uiti si la tine, daca te tine si daca poti da atat de mult ca sa ajungi asa
intelegi  ca nu e vorba de cateva sute de GB , ica ..poate n-ai nicio sansa din start.

continui  ca sa spun ca anume uploaderi se platesc..prin diverse metode..stie piratebay cum,
si de la ei restul , fisierul meu....
ca sa stiti ca nu o clona a unui site va face una cu el oricat ati incerca cu putine voastre economii
si dup-aia urmeaza cu google..care  e cea mai mare batalie
e greu, eu zic s-o iei incet.
sa pui tu prin altii cateva fisiere si sa le vezi cautate..intelegi ce inseamna asta, cautate?!
asta trebuie sa faceti, altfel nimic.

#12
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
la valign te pricepi?as vrea sa imi arate fisierele uploadate cum arata pe sharemobile.pentru site-ul meu am folosit scriptu asta

#13
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 22:52, said:

la valign te pricepi?as vrea sa imi arate fisierele uploadate cum arata pe sharemobile.pentru site-ul meu am folosit scriptu asta

daca o s-o dai asa o sa creada lumea ca e ceva de capul nostru
valign inseamna aligniere pe verticala, asta se face in fisierul .css , dupa ce initial l-ai definit in html acel div sau ce-o fi

trebuie sa te dezamagesc , sunt doar un ex-con, care habar n-avea de site-uri pana acum 2 ani
si am 42
ma pricep la valign pentru ca trebuie sa fi inca un mic idiot ca sa te apuci de site-uri fara sa sti ce-i aia css,html,php

si sunt zeci de miloane de site-uri...asta e mult oricum ai da-o.

desi mi-a fost sila, am fost nevoit sa invat carte.

Edited by pnv, 25 May 2010 - 22:03.


#14
DCRUSHER

DCRUSHER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.05.2010
pai cam sunt ca nu stiu sa folosesc. :D ma poti ajuta sa imi arate fisierele incarcate la mine pe site ca pe sharemobile? te rog.iti dau css-ul(dar sa imi spui care.cel de la template sau cel de la script) si cele doua file (uploads.php si top.php ) ce zici ma ajuti? te rog.

#15
pnv

pnv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.09.2009

View PostDCRUSHER, on 25th May 2010, 23:05, said:

pai cam sunt ca nu stiu sa folosesc. :D ma poti ajuta sa imi arate fisierele incarcate la mine pe site ca pe sharemobile? te rog.iti dau css-ul(dar sa imi spui care.cel de la template sau cel de la script) si cele doua file (uploads.php si top.php ) ce zici ma ajuti? te rog.

zic, da.
s-asa sunt aproape beat ..de bucurie , in noaptea asta schimb serverul cu ceva .super.
sa ma scuzi , dar asa e oricine se baga in balta asta adanca fara anume pricepere
daca ai bani, sau te tine altcineva, poti face site-uri bune si daca esti tampit
dar noi n-avem bani
de-asta trebuie sa inveti
la inceput pare timp irosit ca n-ai sa gasesti ..sa le aplici unde te doare in clipa aia
dar , ai sa vezi, in cateva zile si ai sa te lovesti de ele,
tine-te de nas , si apucate-te de invatat css, html, putin php..nu mult ca ne iasa pe nas,dar cat de cat ca sa nu fim chiar tampiti

te ajut,  arhiveaza tot ce ai, si incarca pe serverul ..sti tu unde

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate