Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Simptome Tumoare Cerebrala

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tom11

tom11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2010
Buna ziua de Cativa ani sufar de Dureri de Cap mai mereu ,oboseala cronica,dificultate de concentrare ,realitatea pare un Vis sa zic asa....parca sunt intr-o stare de amorteala totala,am dificultati in a-mi aduce aminte de zilele trecute....parca nu ma mai simt pe mine ,simt intr-un fel ca parca as fi devenit o leguma ,am senzatia ca privesc in gol ,si fara a gandii,parca am uitat cine sunt si parca nu mai constientizez exact ce vad si ce aud ,sunt intr-un fel de stress intens mereu cand sunt la calculator...parca ochii si creierul imi sunt intepenite ,am fost la neurologie doctora a zis ca la prima vedere sunt perfect sanatos,la mediul intern am fost...a zis ca am o lipsa de vitamine etc...analizele au iesit bine !,RMN sunt programat in 2 saptamani,iar pana atunci sunt disperat,nu stiu ce sa mai fac simt ca ma pierd pe mine,simt ca mi se duce creierul putin cate putin zilnic..parca gandesc din ce in ce mai putin ,si nu pot sa gandesc clar ! si sa ma misc..sunt incet si nu-mi simt membrele ca fiind ale mele decat atunci cand le misc,va rog un sfat orice sunt disperat nu stiu ce sa mai fac,tota lumea pune Oboseala de la PC pe seama simptomelor..dar eu ma simt super rau...este posibil sa ma simt asa de la o simpla oboseala ?,m-am odihnit 3 saptamani nama vut nici un stress nimic...si ma simt la fel..nu stiu in ce simptome ma mai regasesc ! va rog un sfat orice ...nu mai stiu ce sa fac simt ca ma distrug zilnic cate putin

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
cu toata parerea de rau pentru starea ta, sunt convins ca zi de zi existenta iti este foarte dificila, dar numai un medic, in baza unor analize iti poate spune ce ei.

ai niste simtpome mult prea multe, complexe si generale care pot veni din sute de surse...

numai ca nu trebuia sa astepti cativa ani. la fel cum acum nu trebuie sa te gandesti la ce-i mai rau.
mergi la medic si intre timp n-ar fi o idee rea sa mai lasi calculatorul.

#3
tom11

tom11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2010

View Postspare-me, on 1st May 2010, 09:20, said:

cu toata parerea de rau pentru starea ta, sunt convins ca zi de zi existenta iti este foarte dificila, dar numai un medic, in baza unor analize iti poate spune ce ei.

ai niste simtpome mult prea multe, complexe si generale care pot veni din sute de surse...

numai ca nu trebuia sa astepti cativa ani. la fel cum acum nu trebuie sa te gandesti la ce-i mai rau.
mergi la medic si intre timp n-ar fi o idee rea sa mai lasi calculatorul.
am fost la doctor..la 3 doctori...am facut analize...am fost consultat...nu am nimic.....as vrea macar sa am o idee...a ceea ce as putea sa am...crezi ca este posibil sa fie de la stress, sau oboseala..?fffff multa lume asta mi-a zis inclusiv medicii

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ai fost la trei medici care "ti-au zis" ca esti perfect sanatos la prima vedere.
vad ca inca nu ai facut RMN-ul...
de-abia dupa poti vedea.

n-ar fi exclus sa se constate o afectiune psihica deoarece, din ce spui tu, nu te doare nimic...

ce varsta ai !?

#5
tom11

tom11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2010

View Postspare-me, on 1st May 2010, 09:28, said:

ai fost la trei medici care "ti-au zis" ca esti perfect sanatos la prima vedere.
vad ca inca nu ai facut RMN-ul...
de-abia dupa poti vedea.

n-ar fi exclus sa se constate o afectiune psihica deoarece, din ce spui tu, nu te doare nimic...

ce varsta ai !?
am 20 ani,ma doare capu..am dureri de cap..cateodata imi intepeneste capul ,am mai avut ceva probleme cu ani in urma si am fost internat in spital cu dianostic de "oboseala cronica",sistemul nervo obosit  aveam migrene groaznice am dormit 1 sapt 20 ore pe zi .in continuu ,dar acum parca e mai rau

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
puisor, zau ca te inteleg dar nici medicii nu sunt prosti. mai ales ca ai si antecedente
nu toti oamenii sunt la fel.
daca ai prieteni care stau 15 ore pe zi la computer si noapatea in club nu inseamna ca si tu poti sa faci la fel.
daca aia ti s-a spus ca ai, probabil ca aia ai.
mai alsa calculator si treci la activitati sportive, in aer liber, etc...
mergi la medic din nou si cere ceva sa te ajute pana faci rmn-ul.
ia vitaminele!
cea mai buna solutie ar fi sa inchizi calculatorul acul si sa-l pui in cutie, sa-l uiti acolo.
cel putin pana afli ce ai.

#7
tom11

tom11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.05.2010

View Postspare-me, on 1st May 2010, 09:38, said:

puisor, zau ca te inteleg dar nici medicii nu sunt prosti. mai ales ca ai si antecedente
nu toti oamenii sunt la fel.
daca ai prieteni care stau 15 ore pe zi la computer si noapatea in club nu inseamna ca si tu poti sa faci la fel.
daca aia ti s-a spus ca ai, probabil ca aia ai.
mai alsa calculator si treci la activitati sportive, in aer liber, etc...
mergi la medic din nou si cere ceva sa te ajute pana faci rmn-ul.
ia vitaminele!
cea mai buna solutie ar fi sa inchizi calculatorul acul si sa-l pui in cutie, sa-l uiti acolo.
cel putin pana afli ce ai.
o sa incerc,mersi mult pentru raspunsuri

#8
blu3r

blu3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.01.2008
sa ne tii la curent cu rezultatul analizelor....si eu am simptome asemanatoare cu ale tale :(

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate