Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Boom si-a radiat toate punctele de lucru din țară.

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Boom si-a radiat toate punctele de lucru din țară.

D.T.H Television Grup S.A. și-a închis toate punctele de lucru din țară, situate în Constanța, Cluj-Napoca, Timișoara, Brașov, Craiova și Iași, potrivit unei Hotărâri a Adunării Generale a acționarilor companiei, publicată in data de 9 aprilie, în Monitorul Oficial.
Sursa" MEDIA EXPRES".

Edited by megafanro, 12 April 2010 - 10:06.


#2
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Eu nici n-am stiut vreodata vreun punct de lucru Boom. Idem si la AKTA.

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
eu per sa vanda dracu totul.
Mai am cateva luni de contract si m-am saturat ca nu au HD sau programe noi (vreau SyFy) + am 4 receptoare si ma costa 150 RON/luna.

#4
anicoara

anicoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,252
  • Înscris: 28.01.2005

 Courage, on 12th April 2010, 11:45, said:

Mai am cateva luni de contract si m-am saturat ca nu au HD sau programe noi (vreau SyFy) + am 4 receptoare si ma costa 150 RON/luna.
Relax, este can zicala "nici nu sti ce-ti doresti".... SyFy il am, este sub AXN SF. Tot ce se da a mai fost pe televiziunile romanesti. Nici o legatura cu versiunea US, cea pe care sunt premierele care apoi apar pe net.

#5
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

 Blackhawk, on 12th April 2010, 11:07, said:

Eu nici n-am stiut vreodata vreun punct de lucru Boom. Idem si la AKTA.

chiar sunt curios despre ce puncte de lucru vorbesc acesti ziaristi... in Brasov nu mai mai exista punct de lucru inca de la sfarsitul anului 2008

@Blackhawk,
intre 2006-2008 au fost niste ''puncte de lucru'' insa nu pentru public/cumparatori ci pentru angajati/depozitare materiale Boom... au fost practic sedii de birouri + depozite dar s-au desfiintat odata cu restructurarea de la sfarsitul lui 2008

 Courage, on 12th April 2010, 11:45, said:

eu per sa vanda dracu totul.
Mai am cateva luni de contract si m-am saturat ca nu au HD sau programe noi (vreau SyFy) + am 4 receptoare si ma costa 150 RON/luna.

Se misca cu viteza melcului totul... toata lumea spune ca se negociaza dar ma intreb ce dracu' negociaza atata
Cica mai nou sunt vazuti foarte des reprezentati din RTC pe acolo... ar fi bine caci RTC/DOLCE lanseaza sigur HD in luna mai/iunie 2010

Edited by rz, 12 April 2010 - 14:46.


#6
CABLE MAN

CABLE MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,870
  • Înscris: 11.01.2006
LA CRAIOVA mai exista puncte de lucru BOOM si BOOM/AKTA.

PRIMESC echipamentul de la persoanele ce si-au reziliat contactele si chiar monteaza antene.

#7
dreambox8000

dreambox8000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.05.2009
cred ca mai negociaza pretul per echipamente din head end pentru ca daca o mai lalaie (si romtelecom are tot interesul) nr de abonati se va reduce drastic .... toti cei care fac 2 ani si ceilalti care vor beneficia te prostia lor de a taia din canalele din baza nu vor mai continua ...............
Eu sper sa nu ii ia dolce / romtelecom si iar sa trebuiasca sa te abonezi la 2 operatori pentru content sportiv .......( adica sa preia dolce si ch league...) .........

 rz, on 12th April 2010, 15:45, said:

chiar sunt curios despre ce puncte de lucru vorbesc acesti ziaristi... in Brasov nu mai mai exista punct de lucru inca de la sfarsitul anului 2008

@Blackhawk,
intre 2006-2008 au fost niste ''puncte de lucru'' insa nu pentru public/cumparatori ci pentru angajati/depozitare materiale Boom... au fost practic sedii de birouri + depozite dar s-au desfiintat odata cu restructurarea de la sfarsitul lui 2008



Se misca cu viteza melcului totul... toata lumea spune ca se negociaza dar ma intreb ce dracu' negociaza atata
Cica mai nou sunt vazuti foarte des reprezentati din RTC pe acolo... ar fi bine caci RTC/DOLCE lanseaza sigur HD in luna mai/iunie 2010

Edited by dreambox8000, 12 April 2010 - 15:30.


#8
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,080
  • Înscris: 22.06.2004
acum 1 saptamana le-am reziliat 4 abonamente destul de barosane. duca-se...

#9
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003

 CABLE MAN, on 12th April 2010, 16:02, said:

LA CRAIOVA mai exista puncte de lucru BOOM si BOOM/AKTA.

PRIMESC echipamentul de la persoanele ce si-au reziliat contactele si chiar monteaza antene.

Sunt mai mult ca sigur firme colaboratoare... acum ele se ocupa de colectarea echipamentelor
Si in Brasov e la fel... pana sa se desfiinteze punctul de lucru, la sfarsitul lui 2008, fiecare firma colaboratoare mergea pe teren la recuperari echipamente dar apoi s-a decis ca ar fi mai bine sa fie un punct fix de primire echipamente, la sediul unei  firme colaboratoare (au fost preferate cele cu acces stradal)

@dreambox8000,
se aude ca cei de la Dolce s-ar baga si ei la content sportiv, prin Dolce Sport sau BoomSport... deci e posibil sa cumpere ei cea ce va pierde Digi peste 1-2ani

Edited by rz, 12 April 2010 - 16:16.


#10
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 dreambox8000, on 12th April 2010, 16:28, said:

cred ca mai negociaza pretul per echipamente din head end pentru ca daca o mai lalaie (si romtelecom are tot interesul) nr de abonati se va reduce drastic .... toti cei care fac 2 ani si ceilalti care vor beneficia te prostia lor de a taia din canalele din baza nu vor mai continua ...............
Eu sper sa nu ii ia dolce / romtelecom si iar sa trebuiasca sa te abonezi la 2 operatori pentru content sportiv .......( adica sa preia dolce si ch league...) .........

Corecta faza cu lalaitul.

#11
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 dreambox8000, on 12th April 2010, 16:28, said:

cred ca mai negociaza pretul per echipamente din head end pentru ca daca o mai lalaie (si romtelecom are tot interesul) nr de abonati se va reduce drastic ....
Asta e piedica OTE/DT n-au head-end tehnoligie si asteapta dupa abonatii Boom :lol:
Nu poti sa-ti faci singur trebuie sa cumperi cu dobanda si datorii gramada incluse.. ca doar stim noi cine e in spatele Boom :rolleyes: Adevarul e ca se pricep la aruncat bani.

Edited by Blackhawk, 12 April 2010 - 21:36.


#12
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009
D.T.H Television Grup S.A. și-a închis toate punctele de lucru din țară, situate în Constanța, Cluj-Napoca, Timișoara, Brașov, Craiova și Iași, potrivit unei Hotărâri a Adunării Generale a acționarilor companiei, publicată in data de 9 aprilie, în Monitorul Oficial.
Sursa" MEDIA EXPRES".

Edited by megafanro, 14 April 2010 - 00:20.


#13
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Aveau așa ceva? :) Eu n-am văzut niciodată un "punct de lucru Boom", știu că au un sediu central respectiv lucrează cu firme de instalare separate. Or fi sedii locale ale firmei, în care caz probabil sînt închise de multișor și acum abia s-au trezit să anunțe...

#14
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,174
  • Înscris: 05.05.2003
@wirespot,
am explicat aici: http://forum.softped...howtopic=659442

Inca o stire de 2 lei... intr-adevar, in acte probabil ca abia acum au radiat dar ele, sediile, nu mai exista din 2008-2009
Si nu au fost puncte de lucru cu publicul... acolo si-au desfasurat activitatea managerii locali + agentii de vanzari si tot acolo era si magazia cu materiale Boom

Edited by rz, 13 April 2010 - 20:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate