Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

Ford Fiesta

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
am parcat pe locul cuiva(nu stiu daca este platit sau nu). era ora 23:00 si dupa vreo 2 ture in jurul blocului, am vazut masina lui parcata in alt loc. dimineata la 8, stergatoarele ridicate si indoite. am incercat eu sa le indoi la loc, dar nu mai sterg ca lumea acum...

#20
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
Azi am fost sa fac o revizie(trebuia sa fac una dupa 2500 km). nu stiu ce/daca au facut ceva baietii, a durat cam 20 de minute, mi-au pus stampila in cartea masinii si cam atat. Dar o sa presupun ca totul e ok, altfel mi-ar fi zis ceva...

#21
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepã, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
E mai mult o verificare de rutina decat o revizie.
Multi km fara probleme in continuare.
Astazi am vazut una la fel de albastra ca si Puma mea. Arata foarte...albastra. :naughty:

#22
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 mynameismada, on 3rd May 2010, 14:40, said:

am parcat pe locul cuiva(nu stiu daca este platit sau nu). era ora 23:00 si dupa vreo 2 ture in jurul blocului, am vazut masina lui parcata in alt loc. dimineata la 8, stergatoarele ridicate si indoite. am incercat eu sa le indoi la loc, dar nu mai sterg ca lumea acum...

Am avut si eu bratele de stergatoare indoite. Tocmai ce ma mutasem in zona si am parcat pe unul din locurile neplatite dar asta nu m-a scutit de refularile unui idiot ce a ramas anonim. Acum ca s-a obisnuit cu masina in zona nu mai am nici o problema daca parchez acolo. Asta e. Viata merge inainte.

Initial am indreptat si eu schimbatoarele dar cel din dreapta nu mai stergea bine. Dupa ce am studiat putin problema am vazut ca lama stergatorului calca cam oblic pe parbriz. Am indreptat putin bratul stergatorului cu un patent astfel incat lama sa cada perpendicular pe parbriz si acum sterge bine. Incearca si tu, poate s-a dereglat si la tine unghiul de cadere pe parbriz.

#23
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
@Marius3k da, si mie mi-a placut foarte mult albastrul pe Fiesta. In alta ordine de idei, desi am vazut multe Fiesta noi prin oras, cel putin pana acum nu am vazut niciuna in 3 usi :) . Dupa ce am cumparat-o, am fost la RAR cu cineva de la Ford sa imi faca omologarea(aparent asa trebuia pentru cele in 3 usi), iar tipul de la Ford mi-a zis ca sunt al doilea sau al treilea care si-a luat Fiesta in 3 usi de la ei(Romcar).

@rexkroki  Intre timp le-am indoit la loc mai bine(tot cu mana) si sterg aproape ca inainte, mai sunt doar vreo 2 zone micute unde nu sterg cum trebuie. O sa verific oricum si bratul stergatorului mai cu atentie...

#24
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
inca vreo 2 poze facute pe undeva intre Zarnesti si muntii Piatra Craiului. Cred ca imi place mai mult ca la inceput :)

Attached File  DSC_0477.jpg   439.08K   184 downloads

Attached File  DSC_0478.jpg   560.22K   182 downloads

Edited by mynameismada, 27 May 2010 - 21:35.


#25
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
foarte frumoasa masina. Sincer daca ma uit la ea, mi se pare cea mai frumoasa sub 15k de euro, poate chiar peste(ma refer la cele din clasa ei nu la sedanuri sau altceva). Si interirorul e super. Sa postezi si tu te rog preturi la revizie, consumuri si poate ne spui si ce reduceri au fostde la dealer...

#26
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
o sa postez preturi la revizie cand o sa fie cazul.

de la dealer nu am avut reduceri decat promotia existenta. eu am dat aprox 10.300 euro, incluzand pachet fumatori, roata de rezerva + am primit de la dealer trusa medicala si extinctor.

Consum: in Bucuresti imi ia aprox. 9.2l/100 km, iar in afara aprox. 6 L/100 km.

#27
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,369
  • Înscris: 08.09.2006
vazusem unul in real la 7680 de euro(nu am vazut scris dar sigur cu 3 rable incluse), asta inseamna cam 2000 de euro reducere sau ceva de genul care aplicata la varianta de top ci 3 rable te scoate pe la 11k cu ea si tdci-ul ala, de 96 cp parca, pare super...

#28
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
cred ca asta e oferta

banuiesc ca ce ai vazut tu era fara TVA.

din ce vad acolo, varianta de motorizare care o am eu, costa 6995 euro fara TVA cu 3 rable, total 11071 euro(cu TVA, fara rable). tDci-ul este 11844 euro.

Edited by mynameismada, 31 May 2010 - 13:36.


#29
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009

 mynameismada, on 3rd May 2010, 14:40, said:

am parcat pe locul cuiva(nu stiu daca este platit sau nu). era ora 23:00 si dupa vreo 2 ture in jurul blocului, am vazut masina lui parcata in alt loc. dimineata la 8, stergatoarele ridicate si indoite. am incercat eu sa le indoi la loc, dar nu mai sterg ca lumea acum...
Fa-i si tu o bucurie de genul asta. O merita primata.

Scuze de offtopic dar nu m-am putut abtine. :closedeyes:

#30
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
voi aveti probleme cu calitatea sunetului? la a mea daca ridic volumul peste 9 pierde bass ul ,iar de la 13 in sus se aude distorsionat. ce sa fac sa ma duc la Ford sa o,,asculte '' sau asa sunt toate?
masina este cumparata la sfarsitul lui ianuarie
in rest sunt multumit merge ff bine am ajuns la 160 km/h era silentioasa  nu ma asteptam
in august trebuie sa fac peste 4000km cu ea o sa vad cum se comporta la atata drum  deja am 7500
astept sa imi spuneti daca aveti probleme cu sunetul

#31
micutsu21

micutsu21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 10.05.2010
Felicitari pt masinuta!!!
Nu te supara, stai in c-lung?
Daca da si eu la fel. :first:

#32
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
nu stau in campulung, dar am fost acum vreo 2 sau 3 saptamani pe acolo.

@dany_taticu  - nu mi se pare ca pierde nimic din sunet si eu de obicei ascult cd cu mp3 pe la vol 12-13. vezi ca ai in meniu diferite optiuni de ajustare, incearca sa mai umbli pe acolo.

Edited by mynameismada, 30 July 2010 - 10:40.


#33
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 dany_taticu, on 28th July 2010, 22:14, said:

voi aveti probleme cu calitatea sunetului? 

Da si eu am ! Desi are mai multe setari predefinite sau iti poti face chiar tu propia setare,calitatea sistemului audio stoc nu este excelenta(este una pentru un om normal care-l tine mai incet si nu cere prea mult de la mp3 player).Eu am incercat toate setarile posibile si inca nu am gasit niciuna sa-mi fie pe plac asta probabil din cauza difuzoarelor.  In rest sunt multumit de masinuta , este super manevrabrila in oras ,destul de spatioasa.....dar inca dupa 1100  km nu pot vorbi foarte mult despre motor pentru ca am mers numai la 2000-3000 rpm 

Edited by cosmin_miu, 30 July 2010 - 12:31.


#34
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
da, clar sistemul audio nu e cine stie ce - eu am varianta trend care are 4 difuzoare.

Edited by mynameismada, 30 July 2010 - 14:27.


#35
dany_taticu

dany_taticu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 09.04.2007
am vrut sa ii schimb difuzoarele sa pun unele mai performante
sa ii pun filtre pt difuzoare (pe care le-am cumparat deja)
dar mi-a zis cineva ca daca umblu la ele pierd garantia
pt reglarea sunetului am incercat toate setarile nici una nu vrea
masina are iesire AUX si am conectat un mp3 player si am reglat si de acolo si nu imi place deloc
in rest masina ma multumeste pe deplin
apropo are cineva xenon pe ea?(se pierde garantia daca se monteaza?)

#36
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 05.09.2005
eu am inteles ca daca trebuie umblat la partea electrica(care include deci si montarea unui nou sistem audio), pierzi garantia. dar presupun ca poti sa iti cumperi ce vrei si sa te duci la un service autorizat sa iti monteze.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate