Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES
 inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!
 La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare
 

Hellp

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#19
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.245
  • Înscris: 22.04.2005
daca nu vrei sa folosesti decat pentru putin timp in principiu incearca mai multe proxiuri trebuie ca unul sa mearga, sunt destule liste de proxiuri pe net. eu zic ca mai bine foloseste programul asta Ghostsurf Platinum, este trial dar merge 14 zile fara probleme. daca vrei sa-l folosesti numai pentru cateva zile e bun. instaleaza-l, pentru Internet Explorer se configureza automat daca nu stezi proxy manual pe ip 127.0.0.1 si port 7212. la fel cu celelate browsere daca folosesti.nu uita sa pui privacy level la invisible sau secure(vezi screenshot).verifica daca ti se schimba ip dupa ce instalezi programul si setezi ce am zis pe situl www.whatismyip.com. daca iti arata alt ip decat cel pe care stii tu ca il ai atunci conexiunea este setata sa mearga prin proxy, deci programul merge bine. daca nu insemna ca nu ai facut ceva bine.dupa ce este setat proxy deschide si inchide browseru daca nu merge. uita-te la screenshoturi:

Fișier atașat  ScreenShot002.jpg   54,68K   48 download-uriFișier atașat  ScreenShot003.jpg   22,39K   39 download-uriFișier atașat  ScreenShot004.jpg   1,82K   17 download-urihment]

Editat de se7enports, 25 iunie 2005 - 19:40.


#20
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

se7enports, on Jun 25 2005, 19:39, said:

daca nu vrei sa folosesti decat pentru putin timp in principiu incearca mai multe proxiuri trebuie ca unul sa mearga, sunt destule liste de proxiuri pe net. eu zic ca mai bine foloseste programul asta Ghostsurf Platinum, este trial dar merge 14 zile fara probleme. daca vrei sa-l folosesti numai pentru cateva zile e bun. instaleaza-l, pentru Internet Explorer se configureza automat daca nu stezi proxy manual pe ip 127.0.0.1 si port 7212. la fel cu celelate browsere daca folosesti.nu uita sa pui privacy level la invisible sau secure(vezi screenshot).verifica daca ti se schimba ip dupa ce instalezi programul si setezi ce am zis pe situl www.whatismyip.com. daca iti arata alt ip decat cel pe care stii tu ca il ai atunci conexiunea este setata sa mearga prin proxy, deci programul merge bine. daca nu insemna ca nu ai facut ceva bine.dupa ce este setat proxy deschide si inchide browseru daca nu merge. uita-te la screenshoturi:

Attachment attachmentAttachment attachmentFișier atașat  ScreenShot004.jpg   1,82K   17 download-urihment]

<{POST_SNAPBACK}>



Sti programele care mi le -ai trimis antiboot si cele Imsecure nu am reusit sa fac nimic tot reuseste sa imi dea buzz-ri si sa ma deconecteze :(( chiar nu pot face nimic sa nu ma mai deconecteze - cand ma deconecteaza imi apara o fereastra cu id meu si cand incerc sa dau ignore imi spune ca nu imi pot da ignore mie ....... :(( crede-ma  ma disperat :(( nu stiu unde sa mai apelez ,nu mi se pare corect :((
Nu exista si altceva sa pot sa il blochez ,,,, te rog mult.................

#21
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.863
  • Înscris: 03.03.2004
In primul rand da-i din preferinces de la yahoo messenger sa ignore pe oricine nu-i in lista ta!

#22
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

Getodacul, on Jun 25 2005, 21:07, said:

In primul rand da-i din preferinces de la yahoo messenger sa ignore pe oricine nu-i in lista ta!

<{POST_SNAPBACK}>



Am facut asta de mult  :confuzzled:  Vreau doar sa ma lase in pace  .......sa nu ma mai zapaceasca.............trebuie sa existe o solutie .....cel putin asa cred

#23
yeu1

yeu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 181
  • Înscris: 19.02.2005
Solutia e foarte simpla. Treci pe Gaim sau Trillian...(dai cu google dupa ele sau vezi daca sunt aici pe softpedia). Daca nu instaleaza YM 7 Beta dar nu promit ca o sa scapi de probleme. Am citit pe fuga topicul, daca a mai recomandat careva ce am zis mai sus sa ma scuze. Bafta  :)

#24
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.117
  • Înscris: 24.06.2004
incearca sa treci pe trillian, o sa ti se para un pic aiurea la inceput dar te obisnuiesti, singurul dezavantaj e ca nu are "buzzzzz", il gasesti aici pe softpedia si e free(parca)

#25
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

marce, on Jun 27 2005, 10:40, said:

incearca sa treci pe trillian, o sa ti se para un pic aiurea la inceput dar te obisnuiesti, singurul dezavantaj e ca nu are "buzzzzz", il gasesti aici pe softpedia si e free(parca)

<{POST_SNAPBACK}>

E un program  la fel ca yahoo ?

#26
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.806
  • Înscris: 21.06.2002

Elena2k, on Jun 25 2005, 13:00, said:

:confuzzled: Buna la totii sunt noua pe site si nu stiu unde sa apelez. Am o problema legata de yahoo. Un ''prieten'' are un program  care ma conecteaza si ma deconecteaza tot timpul de la yahoo si i-am dat ignore dar degeaba . pot sa discut cu cineva care se pricepe .

Multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


nu cumva iti stie passul de la ID?  :naughty:

:peacefingers:

#27
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

worm, on Jun 27 2005, 14:06, said:

nu cumva iti stie passul de la ID?  :naughty:

:peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

Scuza- ma dar ce e aia  si cum o pot opri nu ma pricep asa bine la pc ? Te rog poti sa imi spui mai multe si apropo daca imi scaneaza IP  poate afla al 2 lea ID de mess ?

#28
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

Elena2k, on Jun 27 2005, 18:29, said:

Scuza- ma dar ce e aia  si cum o pot opri nu ma pricep asa bine la pc ? Te rog poti sa imi spui mai multe si apropo daca imi scaneaza IP  poate afla al 2 lea ID de mess ?

<{POST_SNAPBACK}>

Daca te referi la parola de la yahoo nu o stie  o schimb la 2 zile si daca ar sti parola mi ar aparea un mesaj ca am fost deconectata de la alt PC ;)

#29
Parpanghel

Parpanghel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 632
  • Înscris: 11.02.2005
Eleno, daca-ti schimbi ID-ul, nu mai are cum sa stie pe cine sa "rebuteze"
Daca-ti stie IP-ul, problema se schimba putin, dar nu atit de mult incit sa nu poti scapa

Solutia 1 - Reinstaleaza sistemul pe curat, un firewall, un antivirus, apoi messenger-ul
Solutia 2 - grow up

#30
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

Parpanghel, on Jun 27 2005, 20:03, said:

Eleno, daca-ti schimbi ID-ul, nu mai are cum sa stie pe cine sa "rebuteze"
Daca-ti stie IP-ul, problema se schimba putin, dar nu atit de mult incit sa nu poti scapa

Solutia 1 - Reinstaleaza sistemul pe curat, un firewall, un antivirus, apoi messenger-ul
Solutia 2 - grow up

<{POST_SNAPBACK}>

Cred ca am mai aflat si eu ceva cica asta e un virus '' ExeBundle.272'' voi stiti ceva de asta oricum imi pun alt program anti virus si incerc cu altul iar cu IP nu e mare greutate sa  afli un IP sunt atatea programe si stiti si voi ca se afla usor .
Ce program ar fi bun pentru virusul asta ?

#31
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

Elena2k, on Jun 27 2005, 20:10, said:

Cred ca am mai aflat si eu ceva cica asta e un virus '' ExeBundle.272'' voi stiti ceva de asta oricum imi pun alt program anti virus si incerc cu altul iar cu IP nu e mare greutate sa  afli un IP sunt atatea programe si stiti si voi ca se afla usor .
Ce program ar fi bun pentru virusul asta ?

<{POST_SNAPBACK}>

Am formatat PC si am si program antivirus ......deci asta stiam si eu  si crede-ma ca ma mai pricep si eu la PC dar sunt unele lucruri care ma depasesc si nu imi e rusine sa recunosc  asta .................Asta e si motivul pentru care apelez la voi :-*

#32
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 710
  • Înscris: 22.01.2005
Si tot mai ai problema asta? daca tot o mai ai e clar ca un admin al retelei respective isi bate joc de tine. Ai zis ca te pricepi un pic. pune-ti sygate firewall si are acolo o optiune sa nu lasi pe cineva sa iti scaneze ip-ul. Mai mult, i-ati neaparat niste add-ins pt yahoo messager care cripteaza tot ce trimiti tu astfel degeaba incearca sa ti le mai "miroasa"
Nu mai stiu cum se numesc si imi e lene sa caut acum...poate iti spune vreun forumist cum se numesc...ar fi de preferat cu o metoda de cripatare cat mai jmechera...cea mai buna e de 128-bit...cauti si tu...
Mie imi suna a SF treaba asta ca chiar dupa ce ai dat ignore all care nu sunt in lista mea ai si firewall si etc tot sa mai reuseasca...poate e vreunu cu un sniferel ceva :P care te tot urmareste...nu stiu...incearca cu criptatu vezi poate iese ceva...daca nici asa nu merge zii lu ala ca vrem sa il cunoastem si noi ca prea e adevarat   :lol:  ;)

#33
dorutoru

dorutoru

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 861
  • Înscris: 04.09.2003

Elena2k, on Jun 27 2005, 20:10, said:

Cred ca am mai aflat si eu ceva cica asta e un virus '' ExeBundle.272'' voi stiti ceva de asta oricum imi pun alt program anti virus....
....Ce program ar fi bun pentru virusul asta ?

Ca sa scapi de Win32.ExeBundle.272 fa asa:

Omoara procesul (din Task Manager):
2botkill.exe

Sterge urmatoarele fisiere:
2botkill.exe
help!!! im a dummy!.txt
lvbuttons.ocx
sevosc.ocx

Fa o scanare online pt virusi aici:
http://housecall.trendmicro.com/

Bafta!

#34
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 710
  • Înscris: 22.01.2005
pai tocmai a zis ca a formatat pc...cum sa mai aiba virusi sau alte minunatii...
uff...elenoo...cand instalezi windows sa o faci cu cablul de net scos.Ca mail foloseste gmail.Ia ghici de ce?That's right...cripteaza...  La yahoo, ceea ce multi nu stiu e ca daca apesi pe optiunea "secure"  te duce pe o pagina criptata si apoi introduci datele tale si intri in mail. :naughty:

#35
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.062
  • Înscris: 25.06.2005

StormRider, on Jun 27 2005, 23:59, said:

pai tocmai a zis ca a formatat pc...cum sa mai aiba virusi sau alte minunatii...
uff...elenoo...cand instalezi windows sa o faci cu cablul de net scos.Ca mail foloseste gmail.Ia ghici de ce?That's right...cripteaza...  La yahoo, ceea ce multi nu stiu e ca daca apesi pe optiunea "secure"  te duce pe o pagina criptata si apoi introduci datele tale si intri in mail. :naughty:

<{POST_SNAPBACK}>

Ai dreptate e cineva care se tot joaca cu mine si nu stiu cine e dar ma rog......ce vreau sa spun ieri am  dat sa imi scanze PC cu programe anti virus ( panda, bitdefender si Kaspersky ) aceste programe nu mi-au gasit nici un virus in PC am incercat si scan spyware si Ad- Aware 6.0 si aceste programele mi -au gasit virusi in PC  :puke:  oricum mi se pare ciudat sa incerc 3 programe anti virus si sa nu gaseasca nimic si astea 2 da.............te rog mult imi poti spune  mai mult despre criptare.......... de asta chiar nu am auzuit :D unde trebuie sa umblu ?
Mersi mult pentru ajutor ;) , toate informatile pe care le-am citit aici mi -au fost de mare ajutor si cu ocazia asta mai invat si eu  pupici :D

#36
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.826
  • Înscris: 12.06.2004
O parte din solutie s-a oferit mai sus , in setari la Yahoo Messenger sa se dea Ignore la toti care nu sunt in lista si mai ales acea persoana care floodeaza sa fie stearsa din lista.Ar trebui sa nu mai fie probleme.  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate