Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 

Transport Malaga

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#19
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postraluca2005, on 26th February 2010, 12:29, said:

O sa intru si pe site-urile tale sa vad ce si cum. Oricum sunt convinsa ca dpdv al serviciilor Don Pablo e ceva mai bun decat Don Pedro, dar banuiesc ca mancarea e comestibila si la Don Pedro:). Melia stiam si eu ca e foarte ok. As prefera insa ceva spre centrul statiunii, sper sa nu fie plaja cu pietricele. Ei peste tot scriu ca plaja e nisipoasa dar la intrarea in mare si in mare stai numai pe pietricele. Lasa ca si apa la inceputul lui iulie e posibil sa fie mai rece.

Eu gasisem pe booking.com la Don Pedro 1175 cu demipensiune desi iesea usor mai ieftin ca pe hotels4u unde zici ca e doar cu mic dejun. Sunt si legata de perioada aia ca e aiurea sa te casatoresti si sa pleci in luna de miere peste o luna. O sa ma uit si pe site-urile tale si pe site-ul unde si-a facut jjy rezervarea sa vad ce si cum. Desi din ce am inteles pe site-ul asta a platit toti banii inainte.
Daca e un aspect important partea cu plata cat mai tarziu, verifica ofertele si de pe yeego.com. Ei iti iau banii cu 2 sapt inainte de plecare.
Hotelscombined cupleaza mai multe site-uri de rezervari, printre care si booking. sa stii ca nici Isabel nu-i departe de centru, iar plaja e cu nisip. Micul dejun e variat, super-ok. Apa era destul de rece la jumatatea lui iulie cand am fost eu.

#20
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postnniki, on 26th February 2010, 13:45, said:

Daca e un aspect important partea cu plata cat mai tarziu, verifica ofertele si de pe yeego.com. Ei iti iau banii cu 2 sapt inainte de plecare.
Hotelscombined cupleaza mai multe site-uri de rezervari, printre care si booking. sa stii ca nici Isabel nu-i departe de centru, iar plaja e cu nisip. Micul dejun e variat, super-ok. Apa era destul de rece la jumatatea lui iulie cand am fost eu.

Dar vremea? Cum erau temperaturile?

#21
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postraluca2005, on 26th February 2010, 15:41, said:

Dar vremea? Cum erau temperaturile?
Vremea era ok. 30-32 grade ziua, 20 seara. Cu briza era perfect.
Insa cand am fost in Cordoba am prins 45 grade la soare in miezul zilei si 31 la 7 seara.
Cum e departezi de coasta ai sansa sa prinzi peste 35 grade.
Nu ratati Alhambra.

#22
raluca2005

raluca2005

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 10.08.2005

View Postnniki, on 26th February 2010, 17:11, said:

Vremea era ok. 30-32 grade ziua, 20 seara. Cu briza era perfect.
Insa cand am fost in Cordoba am prins 45 grade la soare in miezul zilei si 31 la 7 seara.
Cum e departezi de coasta ai sansa sa prinzi peste 35 grade.
Nu ratati Alhambra.

Mersi mult. O sa vad ce o sa fac pana la urma. Oscilam intre Costa del Sol si Paris (la Paris nu am gasit o cazare mai umana si mai ieftina si langa un Monoprix sau ceva, deci cam renuntam anul asta, cred, ca pare mai scump). Ce ma tine in loc cu Costa del Sol e ca fiind luna de miere, parca vrei sa mai lenevesti putin si mi se pare cam devreme inceputul lui iulie. In Tenerife nu mi-ar fi fost teama dar aici pare mai dubios. Mai ales faza cu apa... Si eu as pleca si mai devreme ca tine anul trecut.

#23
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postraluca2005, on 28th February 2010, 19:30, said:

Mersi mult. O sa vad ce o sa fac pana la urma. Oscilam intre Costa del Sol si Paris (la Paris nu am gasit o cazare mai umana si mai ieftina si langa un Monoprix sau ceva, deci cam renuntam anul asta, cred, ca pare mai scump). Ce ma tine in loc cu Costa del Sol e ca fiind luna de miere, parca vrei sa mai lenevesti putin si mi se pare cam devreme inceputul lui iulie. In Tenerife nu mi-ar fi fost teama dar aici pare mai dubios. Mai ales faza cu apa... Si eu as pleca si mai devreme ca tine anul trecut.
Asa am prins eu apa, poate ca ai noroc si e mai calda cand ajungi tu. Apoi, toate hotelurile au piscina, deci ai back-up. Nu as renunta la Costa del Sol pt Paris, mai ales in luna de miere. Parisul e superb dar nu ai plaja si apa marii. In plus caldura asfaltului o inlocuiesti cu briza marii.
Daca stai suficient, iti alegi 2-3 zile si vizitezi minunea Alhambra si orasele Malaga, Cordoba si Granada, poate si Gibraltar. Sincer, zona mai frumoasa in Europa eu inca nu am vazut(in conditiile in care prefer marea in general).

#24
bembo

bembo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 03.04.2008
taxiul din aeroportul Malaga pana in Torremolinos este 18 euro in mod normal si mai pot specula ei la 20 euro pe timpul noptii. asta pt ca sunt doar 12 km pana in statiune. asa ca nu va faceti probleme dc ajungeti tarziu si nu aveti masina. taxiul este o solutie f buna. la fel si pentru intoarcere, cu mentiunea ca atunci puteti negocia in ziua de plecare cu un taximetrist care va veni la ora pe care i-o spuneti la hotel sa va ia. nu va faceti griji, sunt f civilizati.
pentru o suprataxa de 25 euro/camera noi am putut pastra camera pana la ora 20.00 in ziua plecarii. Daca eliberati camera la 20.00 puteti avea o zi plina de plaja, apoi lasati bagajele la ei in camera pt bagaje, mergeti la masa si la ora stabilita vine taximetristul sa va ia.
orele sunt cam rele anul asta la blueair, insa pretul ... este fara concurenta:)
vacanta frumoasa!

#25
devara

devara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.08.2009
Are idee cineva cât e taxiul din Malaga în Mijas Costa. E la 37-40 de km de Malaga. Iar avionul ajunge noapte. :notangel:

Edited by devara, 31 March 2011 - 19:59.


#26
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postdevara, on 31st March 2011, 20:34, said:

Are idee cineva cât e taxiul din Malaga în Mijas Costa. E la 37-40 de km de Malaga. Iar avionul ajunge noapte. :notangel:

~ 50 Euro.

#27
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postdevara, on 31st March 2011, 20:34, said:

Are idee cineva cât e taxiul din Malaga în Mijas Costa. E la 37-40 de km de Malaga. Iar avionul ajunge noapte. :notangel:
Posibil sa ceara si mai mult, dar trebuie sa te tii tare.

#28
devara

devara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.08.2009
Multumesc ruthless. Am gasit, între timp, si http://www.malagataxiservice.com/ cu 42 de euro. Dar pretul mediu e cel dat de tine.
Ce castigi la biletul de avion, dai pe taxi.  :deadtongue:  
Exagerez, ca cel care tot vrea sa iasa la cele mai mici preturi posibile.

#29
devara

devara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.08.2009
Sau pot sa fac rezervare la linkul de mai sus, ori la altul, ca sa nu fie nevoie sa negociez in miezul noptii, nniki.  Mai ales ca nu e punctul meu forte.

#30
Constan

Constan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 14.04.2008
Fratilor ce temperaturi sunt in iulie in Tore?
Care este cea mai buna formula de vizitat Gibraltar?se poate ajunge cu ceva pana acolo fara sa inchiriez masina?ca nu vreau sa stau cu orele la vre-o coda la intrare.
Care sunt punctele forte de vizitat in Gibraltar?

#31
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View PostConstan, on 27th April 2011, 21:53, said:

Fratilor ce temperaturi sunt in iulie in Tore?
Care este cea mai buna formula de vizitat Gibraltar?se poate ajunge cu ceva pana acolo fara sa inchiriez masina?ca nu vreau sa stau cu orele la vre-o coda la intrare.
Care sunt punctele forte de vizitat in Gibraltar?
Eu am fost acum 2 ani in perioada 10-17 iulie. A fost cald, cum era de asteptat. In jur de 33 grade ziua, cu variatii de 1-2 grade. Fara pic de ploaie. Seara era minunat 18-20 grade, placut de stat la terase.  Din cate tin minte trenul dinspre Malaga spre statiuni se opreste undeva la Benalmadena, nu ajunge panaa in Gibraltar. Posibil sa fie ceva autobus, trebuie sa cauti pe net. Nu am fost in Gibraltar, urmand parerile de pe forum(in 'totul despre spania") care spuneau ca nu e ceva spectaculos de vizitat. Avand doar 3 zile de plaja si 3 pentru vizitat, am preferat sa dedic cate o zi pentru Granada/Alhambra, Cordoba si Malaga. Daca as fi avut cateva ziel in plus cred ca as fi ajuns in Marbella, perla coastei si eventual Gibraltar.

#32
yasmin0

yasmin0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 15.08.2009
Buna tuturor,
Am citit "Totul despre Spania", dar am totusi nevoie de sfaturile voastre.
Stiti cumva cum pot ajunge din Malaga in Portugalia(Faro)?  Ma gandesc la un tren sau autocar.

#33
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postyasmin0, on 24th June 2011, 11:04, said:

Buna tuturor,
Am citit "Totul despre Spania", dar am totusi nevoie de sfaturile voastre.
Stiti cumva cum pot ajunge din Malaga in Portugalia(Faro)?  Ma gandesc la un tren sau autocar.
La o cautare rapida, pare-se ca autocarul e varianta ideala(www.eurolines.es). 70 euro biletul dus intors(il poti achizitiona online, iti da voucher), circula noaptea. Autocarele sunt ok, conditii bune, aer conditionat etc.
Tren nu prea am vazut, sau oricum e interail sau eurail cu costuri mult peste 100 euro.

#34
yasmin0

yasmin0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 15.08.2009

View Postnniki, on 24th June 2011, 12:57, said:

La o cautare rapida, pare-se ca autocarul e varianta ideala(www.eurolines.es). 70 euro biletul dus intors(il poti achizitiona online, iti da voucher), circula noaptea. Autocarele sunt ok, conditii bune, aer conditionat etc.
Tren nu prea am vazut, sau oricum e interail sau eurail cu costuri mult peste 100 euro.
multumesc. daca o fac, e pt o zi sau doua.

Edited by yasmin0, 24 June 2011 - 13:39.


#35
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Imi spuneti si mie va rog unde  gasesc niste bilete de avion ieftine pentru malagA? Vreau sa ajung si eu acolo in octombrie, sper sa nu fie vremea prea urata atunci . La blue air am gasit ceva ok pe perioada respectiva, vroiam sa stiu dac mai sunt si alte variante mai ieftine pe septembrie de  ex.

Multumesc.,

#36
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Posttak30ver, on 14th July 2011, 18:21, said:

Imi spuneti si mie va rog unde  gasesc niste bilete de avion ieftine pentru malagA? Vreau sa ajung si eu acolo in octombrie, sper sa nu fie vremea prea urata atunci . La blue air am gasit ceva ok pe perioada respectiva, vroiam sa stiu dac mai sunt si alte variante mai ieftine pe septembrie de  ex.

Multumesc.,
Nu, altceva direct si la pret mai ubn decat Blue Air nu cred ca poti prinde. Ia in calcul insa intarzieri la decolare la intoarcere(uneori si cateva ore, avionul vine cu intarziere in Malaga). Chestie de noroc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate