Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Alternativa la Oppo Find X5 in ac...
 Perioada de proba fara contract

Idee articol stiintific Cisco/ret...

Setare/reglare AC pentru confort ...

Este teapa All inclusiv? Turcia, ...
 Adio Doi Cocosi

Touchpad nefunctional Acer Aspire...

Homemade Fly Trap - Capcana pentr...

Balcon inchis cu sticla pe cornie...
 Cumparare ATV second Hand

Au inebunit cu pretul la cirese&#...

[CUM] Gaurire borcan sticla

Semnal tot mai slab / reziliere
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
190 răspunsuri în acest subiect

#109
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003
...loool, si dupa aia ce fac, ori o mananc pe nevatsa , ori ma mananca  ea cu bebeu :lol:...

#110
Memmorex

Memmorex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 50
  • Înscris: 09.10.2007

View Postzuppy, on Jun 19 2005, 15:18, said:

incearca mcdonald's dimineata, la prinz si seara. nu am vazut documentarul ala.
asta inseamna pentru tine sanatos?  ;)

#111
Pucina

Pucina

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 03.11.2007
Salut la toata lumea! In primul rand vreau sa zic ca si eu am aceeasi "problema"ca majoritatea dintre voi. E aiurea cum unii nu stiu cum sa slabeasca si noi vrem sa ne ingrasam. Cati dintre voi nu aud zilnic poate de la prieteni sau familie cuvinte de incurajare gen "dar nu esti slab/a ..lasa cati nu ar vrea sa fie ca tine" sau "lasa ca peste cativa ani sigur o sa te ingrasi si apoi nu o sa stii cum o sa slabesti" . Pe mine una ma stanjenea chestia asta cu greutatea, adica nu ma simt deloc sigura pe mine din cauza acestui complex,e aiurea de multe ori mi se intampla sa merg pe strada si sa aud lumea in spatele meu zicand chestii de genul "uite ce fata draguta,pacat ca e asa slaba" si apoi rasete isterice. E penibila situatia...Si acum sa revenim la "diete" . Cred ca trebuie sa mananci foarte mult,dar nu stiu cati dintre noi pot manca atat de mult incat sa te ingrasi considerabil cu cateva kilograme bune. Aveam o prietena care era slaba ,si s-a mai ingrasat in cateva luni cu cateva kilograme sa zicem 5-6 ,si am intrebat-o ce a facut ,si a zis ca de fiecare data cand sta la masa mananca pana simte ca ii vine sa vomite si apoi se opreste. Nu stiu voua dar mie nu mi se pare normal ,sa te ridici de la masa abia dupe ce iti vine sa vomiti.E aiurea. Cred ca o dieta mai normala ar fi ,sport ,dans plus mese pe zi regulate,vitamine ,si multa mancare seara. Iar ideea cu mancarea de la Mac... nu cred ca e una buna mai ales ca dauneaza organismului si in al doilea rand nu stiu cati dintre noi au bani incat sa si permita sa manance macar o masa pe zi...si macar de-ai sti ca da garantat rezultat...Daca stie cineva o alta solutie sa spuna ...

#112
Vasylis

Vasylis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 04.11.2007

View PostPucina, on Nov 3 2007, 22:59, said:

Salut la toata lumea! In primul rand vreau sa zic ca si eu am aceeasi "problema"ca majoritatea dintre voi. E aiurea cum unii nu stiu cum sa slabeasca si noi vrem sa ne ingrasam. Cati dintre voi nu aud zilnic poate de la prieteni sau familie cuvinte de incurajare gen "dar nu esti slab/a ..lasa cati nu ar vrea sa fie ca tine" sau "lasa ca peste cativa ani sigur o sa te ingrasi si apoi nu o sa stii cum o sa slabesti" . Pe mine una ma stanjenea chestia asta cu greutatea, adica nu ma simt deloc sigura pe mine din cauza acestui complex,e aiurea de multe ori mi se intampla sa merg pe strada si sa aud lumea in spatele meu zicand chestii de genul "uite ce fata draguta,pacat ca e asa slaba" si apoi rasete isterice. E penibila situatia...Si acum sa revenim la "diete" . Cred ca trebuie sa mananci foarte mult,dar nu stiu cati dintre noi pot manca atat de mult incat sa te ingrasi considerabil cu cateva kilograme bune. Aveam o prietena care era slaba ,si s-a mai ingrasat in cateva luni cu cateva kilograme sa zicem 5-6 ,si am intrebat-o ce a facut ,si a zis ca de fiecare data cand sta la masa mananca pana simte ca ii vine sa vomite si apoi se opreste. Nu stiu voua dar mie nu mi se pare normal ,sa te ridici de la masa abia dupe ce iti vine sa vomiti.E aiurea. Cred ca o dieta mai normala ar fi ,sport ,dans plus mese pe zi regulate,vitamine ,si multa mancare seara. Iar ideea cu mancarea de la Mac... nu cred ca e una buna mai ales ca dauneaza organismului si in al doilea rand nu stiu cati dintre noi au bani incat sa si permita sa manance macar o masa pe zi...si macar de-ai sti ca da garantat rezultat...Daca stie cineva o alta solutie sa spuna ...


Salut ,

Am o prietena care cantarea ceva de genu 39-42 de kg , si manca mai mult ca un barbat.
Well...a facut un bebe si acum este super , iar la 165 , are in jur de 55 de kg . E superba si se mentine.
Asa ca ...nici o grija

#113
Vasylis

Vasylis

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 8
  • Înscris: 04.11.2007

View Posttavy112, on Jun 29 2007, 12:22, said:

Eu vreau sa-mi schimb metabolismul...............daca se poate... am 1.80 m inaltime 16 ani si doar 58kg. Dupa niste analize care au costat cam 2 milioane (are prostu parale are targu vanzare) am aflat ca am metabolismul foarte rapid. Am incercat cu carbohidrati proteine aminoacizi si multe alte porcarii si vad ca nu merge nimic. Mananc foarte mult si aseara am facut un "blocaj" = am mancat pana nu am mai putut.........defapt asa fac de vreo luna si am pus pe mine doar.....0.23 kg:|. Are cineva vreo solutie??


Tavy ,

esti la pubertate inca , si asta se va termina curand.
Du-te la sala si pune masa pe tine , consuma proteine naturale (branzeturi , carne etc) si fa sport .
Probabil ca nu vei fi niciodata gras , dar ai toate sansele sa te alegi cu un corp superb in 3-4 ani. Pana atunci vei acumula masa musculara care mai apoi se va cizela.
Oasel;e tale care abia au crescut vor acumula minerale si vor creste in greutate.
Masa ta corporala va avea un trend pozitiv .
Nu exagera insa!
Numai bine.

#114
lopata

lopata

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 02.01.2008
salut am 30 ani si de cand ma stiu am fost slab indiferent cat cum sau ce mancam
vreau sa ma ingras ce ma sfatuiti?
vreau sa am burta si eu

#115
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.692
  • Înscris: 20.09.2006

View Postlopata, on Jan 2 2008, 12:00, said:

salut am 30 ani si de cand ma stiu am fost slab indiferent cat cum sau ce mancam
vreau sa ma ingras ce ma sfatuiti?
vreau sa am burta si eu
consuma excesiv sare, zahar si grasimi in special.

#116
_Zack_

_Zack_

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 08.08.2007

View PostTalkabout, on Jan 3 2008, 22:11, said:

consuma excesiv sare, zahar si grasimi in special.
lol incerci sa il omori ?  :lol:

#117
ilovebutterflies

ilovebutterflies

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 04.01.2008
si eu vreau sa ma ingras chiar daca is fata
culmea orice manc nu se depue chiar daca manc 5 mese pe zi sau inainte de culcare, dulce oricee!!!

#118
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 12.076
  • Înscris: 02.03.2003
ilovebutterflies nu te ambitiona ca vei plange mai tarziu.
Lasa organismul asa cum este.
Alimenteaza-te normal, mananca sanatos.

Totusi, daca ai ti se pare ca ar fi unele probleme fugi la doctor si fa un set complet de analize.
Nu stii niciodata ce probleme are organismul.

#119
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.367
  • Înscris: 15.02.2007
Ok. Uitati scor aici: 23 ani, 1.90, 60 kg. Deciu varsta nu mai rezolva nimic, de mancat halesc destul.. Idei :D ?

#120
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
numai mi se pare aberanta asociere cuvintelor "ingrasi" + "sanatos" ?

de ce nu intreaba nimeni cum sa "ia masa musculara" in loc de grasime ?

sala, proteine, nutritionist, suplimente alimentare, exercitii pentru masa si pentru forta mai putin...
si in modul asta, corpul se sculpteaza frumos

ce metoda e aia sa bagi in tine ca spartul tot ce e nesanatos doar ca sa nu mai fii "slab" ?

#121
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.367
  • Înscris: 15.02.2007
Spare, citind postul de deasupra postului tau, mai poti confirma ultimul tau post?

#122
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
adica postul tau in care ceri idei ? sau postul lui teratec ?
nu inteleg ce vrei sa spui prin a "confirma"

#123
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.367
  • Înscris: 15.02.2007
Ma refeream la al meu :)
Si prin "confirmare" voiam sa exprim conceptul de a-ti mentine afirmatia anterioara :P

LE: ma refer la asta "e metoda e aia sa bagi in tine ca spartul tot ce e nesanatos doar ca sa nu mai fii "slab" ?" - daca nu crezi ca e cazul sa o revizuiesti, luand in considerare postul meu de pe pagina din urma, in care imi etalam mirificele "features" :)

Editat de nu_sunt_ozzy, 04 ianuarie 2008 - 14:22.


#124
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
alambicata exprimare...dar nah, sper c-am inteles corect !

da, indiferent de caracteristici, tot nu vad de ce e mai simplu sa te imbolnavesti si sa-ti dai peste cap metabolismul, in loc sa alegi metoda profi !

#125
ilovebutterflies

ilovebutterflies

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 04.01.2008

View Postterratec, on Jan 4 2008, 03:15, said:

ilovebutterflies nu te ambitiona ca vei plange mai tarziu.
Lasa organismul asa cum este.
Alimenteaza-te normal, mananca sanatos.

Totusi, daca ai ti se pare ca ar fi unele probleme fugi la doctor si fa un set complet de analize.
Nu stii niciodata ce probleme are organismul.

analize mi-am facut de N ori... de ingrasat vreau sama ingras ca daca e de slabit.. slabesc FFF usor ;)

#126
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.367
  • Înscris: 15.02.2007
Deh, bausem bere fara alcool si asupra mea mai are efecte d-astea dubioase. O sa incerc  sa ma exprim ceva mai putin abstract next time :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate