Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#73
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postginaangelina, on Feb 1 2007, 12:48, said:

Bogdanel ca Bogdanel ....dar eu????????????? :deadtongue:  

25 de ani
1.70
46 kg

cum sa fac sa ma ingras?????????? :worthy:  :worthy:
deduc din nick ca esti fata.

sfat : ramai asa, oricum o sa iei usor, cu varsta

..daca te hotarasti sa iei, nu lua mai mult de maxim 5 kg

#74
Alcatraz

Alcatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 07.09.2003

View Postbogdanan, on Feb 1 2007, 23:48, said:

deduc din nick ca esti fata.

sfat : ramai asa, oricum o sa iei usor, cu varsta

..daca te hotarasti sa iei, nu lua mai mult de maxim 5 kg
  Ti se pare normal 46 kg ?

  Gina, vezi un medic nutritionist cel mai bine, eventual unul din Inst Paulescu . Ai avut sau ai ceva probleme de sanatate ?

#75
ginaangelina

ginaangelina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 22.11.2006

View PostAlcatraz, on Feb 1 2007, 22:19, said:

Ti se pare normal 46 kg ?

  Gina, vezi un medic nutritionist cel mai bine, eventual unul din Inst Paulescu . Ai avut sau ai ceva probleme de sanatate ?
sunt asa de cand ma stiu ....nu sunt bolnava ....cel mult ma ingras 2 kg ...ajung pe la 48 .... iar daca am ceva probleme sau ma streseaza o anumita chestie timp de vreo saptamana -doua .....le dau jos imediat si ajung iar la 46! :angry: Chiar nu stiu de ce ..mi s-a spus ca am arderile foarte puternice. Nu stiu ce o fi .....as vrea sa am si eu o data in viata mea 50 de kg! :worthy:

Edited by ginaangelina, 02 February 2007 - 10:00.


#76
ginaangelina

ginaangelina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 22.11.2006

View Postbogdanan, on Feb 1 2007, 21:48, said:

deduc din nick ca esti fata.

sfat : ramai asa, oricum o sa iei usor, cu varsta

..daca te hotarasti sa iei, nu lua mai mult de maxim 5 kg

da .... ceva de genul asta as vrea si eu ..... mananc acum orice , oricat. ..la orice ora din zi sau noapte si nu se vede nici un rezultat! :confuzzled:  uneori stau si ma gandesc ...... daca tot ce infulec acum , peste 5 ani o sa se "depuna", ce ma fac?????

Eu am depus reply-ul sperand ca poate mai sunt fiinte in situatia mea ..care au reusit sa mai puna 1-2 sunculitze ....si care ma pot sfatui ce sa fac!

#77
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
si eu as vrea sa ma ingras- am 16 ani, 1,78 inaltime si 55 de kg...
ce m-ati sfatui: sa ma duc la un nutritionist din prima sau sa incep sa ma duc la sala,sa mananc ca spartu+carbohidrati si altele ...? nu vreau sa-nu dereglez corpul! vreau doar sa ma ingras daca se poate intr-un mod care sa tina cont de sanatatea mea.
multumesc!

#78
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Post355, on Feb 5 2007, 09:36, said:

si eu as vrea sa ma ingras- am 16 ani, 1,78 inaltime si 55 de kg...
ce m-ati sfatui: sa ma duc la un nutritionist din prima sau sa incep sa ma duc la sala,sa mananc ca spartu+carbohidrati si altele ...? nu vreau sa-nu dereglez corpul! vreau doar sa ma ingras daca se poate intr-un mod care sa tina cont de sanatatea mea.
multumesc!
Pai daca vrei sa nu il dereglezi lasa-l asa cum e. Suntem asa cum ne-a facut natura si chiar nu inteleg obesesia asta cu kilogramele.

#79
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postkill_them_all1000, on Feb 6 2007, 00:29, said:

Pai daca vrei sa nu il dereglezi lasa-l asa cum e. Suntem asa cum ne-a facut natura si chiar nu inteleg obesesia asta cu kilogramele.

Exceptia fiind daca sunt prea multe. :P

#80
tuner2000i

tuner2000i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.04.2007
tin sa va spun ca eu de ceva vreme tot incerc sa ma ingras, dar nu reusesc deloc, maxim 1 kg. am 16 ani, 1.80m si 57 kg. nu stiu ce sa mai fac, serios. am incercat si cu vitamine,dar nu vroiam sa fortez, k sa nu-mi dau peste cap metabolismul...insa nu au avut niciun efect..nu mi-au sporit deloc pofta de mancare. am uitat sa mentionez ca practic 2 sporturi: inot, de 3 ori pe saptamana si fotbal in weekend cu prietenii, si mai fac cand imi aduc aminte ex cu ganterele pe acasa. musculatura e destul de dezvoltata, nu ma pot plange  :naughty: am un spate lat si frumos,dar totusi.... ar trebui sa am macar 65 kg la constructia mea...ca sa se vada ca nu sunt slab.... voi ce sugerati??... postati va rog pe forum sau trimiteti e-mail la [email protected]  :peacefingers:

#81
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007

View Postsorinel_pustiu, on Jun 19 2005, 12:31, said:

Salutare tuturor!!!  Am o rugaminte la voi: stie careva ce program de alimentatie trebuie sa urmez ca sa ma ingras cu aproximativ 4-5 kg intr-o luna, o luna si jumatate? Trebuie sa mentionez ca la ora actuala detin 55 de kilograme sanatoase la 171 inaltime :)  si nu stiu ce sa mai mananc ca sa iau nitel in greutate. Chestia e ca nu vreau nici sa-mi dau metabolismul peste cap, pt cei ce au vizionat documentarul "Supersize me" ;)

Sa auzim de bine!
Paine cu slana (sau untura - depinde de dispozitie) de 3 ori pe zi. Sa mananci regulat si sa regulezi mancat.

Acu` ca esti gras, da`mi si mie un pont cum sa slabesc.

Multam anticipat  :rolleyes:

#82
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Copii, studiile cercetatorilor sugereaza ca greutatea unei persoane e determinata genetic. Degeaba va chinuiti voi sa va ingrasati daca sunteti slabi, si parintii vostri sunt slabi.
Puteti sa va ingrasati cu max. 50% in cateva luni, dar mancand MULT (peste 10.000 cal zilnic), si cum v-ati oprit din mancat mult, cum ati slabit la loc.

#83
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Posttuner2000i, on May 13 2007, 10:31, said:

tin sa va spun ca eu de ceva vreme tot incerc sa ma ingras, dar nu reusesc deloc, maxim 1 kg. am 16 ani, 1.80m si 57 kg. nu stiu ce sa mai fac, serios. am incercat si cu vitamine,dar nu vroiam sa fortez, k sa nu-mi dau peste cap metabolismul...insa nu au avut niciun efect..nu mi-au sporit deloc pofta de mancare. am uitat sa mentionez ca practic 2 sporturi: inot, de 3 ori pe saptamana si fotbal in weekend cu prietenii, si mai fac cand imi aduc aminte ex cu ganterele pe acasa. musculatura e destul de dezvoltata, nu ma pot plange  :naughty: am un spate lat si frumos,dar totusi.... ar trebui sa am macar 65 kg la constructia mea...ca sa se vada ca nu sunt slab.... voi ce sugerati??... postati va rog pe forum sau trimiteti e-mail la [email protected]  :peacefingers:
Si eu la 16 ani aveam cam 55-56 de kg, la 22 de ani am ajuns rapid la 85kg (10x KFC & Nutella), apoi am scazut brusc dupa un regim drastic la 65 ca intr-un an sa urc catre 75 ...

Asa ca e este irelevant ce se intampla la 16. Daca o sa ai 57 kg la 20 de ani, atunci o sa ai probleme!

#84
tuner2000i

tuner2000i

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.04.2007

View Poste_X_tas_Y_, on May 13 2007, 13:11, said:

Copii, studiile cercetatorilor sugereaza ca greutatea unei persoane e determinata genetic. Degeaba va chinuiti voi sa va ingrasati daca sunteti slabi, si parintii vostri sunt slabi.
Puteti sa va ingrasati cu max. 50% in cateva luni, dar mancand MULT (peste 10.000 cal zilnic), si cum v-ati oprit din mancat mult, cum ati slabit la loc.



asta e , parintii mei nu sunt slabi, tatal meu chiar are structura atletica si a facut 7 ani de culturism.... ma intreb, e posibil sa fiu slab din cauza ca practic foarte mult sport.... inotul cel putin am cate 2 h de 3 ori pe saptamana, si cand ies din bazin sunt foarte obosit.... de multe ori cand ajung acasa, nici nu mai apuc sa mananc, ca adorm imediat... sa fie din cauza asta??? credei ca daca reduc orele la jumatate, am ceva sanse sa mai pun si eu ceva pe mine?

#85
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Fara sa fiu rautacios, va propun sa studiati, macar putin.

Articol NYTimes

#86
Doctorul_46

Doctorul_46

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 14.05.2007
problema la mne este urmatoarea...am 16 ani,si cred ca 58-59 de kg...1.83m problema la mne esre ca nu se vede ca iau in greutate...uneori mananc ca un bivol alteori doar un lays pe zi:(( in ultimele 3 saptamani mananc multe cereale..lapte...incerc si ceva carne si cartofi prajiti... aum un an m-am lasat de sport pt. ca nu mai aveam timp si mi se parea plictisitor....masa musculara pun f repede...(o saptamana de box si se vedeau schimbarile) cu toate astea pe an nu cred ca pun mai mult de 2kg:(((( credeti ca este sanatos sa incerc produse medicinale???

#87
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostDoctorul_46, on May 14 2007, 03:01, said:

mananc multe cereale..lapte...incerc si ceva carne si cartofi prajiti...

Ia si baga in tine alimente bogate in calorii, nu cereale si lapte...

#88
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Eu te-as sfatui sa mananci bogat in calorii, dar echilibrat, evitand uleiul sau mancarurile prea grase. Ouale fierbele sau fa-le ochiuri, dar pe apa. Mananca cel putin 100g alune sau seminte/zi, findca contin calorii vegetale si sunt sanatoase pentru creier. La pranz, ceva mai usor, cum ar fi o salata de ton, cu ceapa si lamaie.
Bea sucuri multe, facute proaspat la mixer, te curata de toxine. ;)

#89
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postduculeana, on May 14 2007, 21:44, said:

Eu te-as sfatui sa mananci bogat in calorii, dar echilibrat, evitand uleiul sau mancarurile prea grase. Ouale fierbele sau fa-le ochiuri, dar pe apa. Mananca cel putin 100g alune sau seminte/zi, findca contin calorii vegetale si sunt sanatoase pentru creier. La pranz, ceva mai usor, cum ar fi o salata de ton, cu ceapa si lamaie.
Bea sucuri multe, facute proaspat la mixer, te curata de toxine. ;)

Dupa cum il sfatuisi tu, mai degraba slabeste, saracu'!

#90
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Lumea e confuza dom'le...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate