Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#55
regali

regali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 04.06.2005
Bai eu am 17 ani 1,67 si 53 kg nu ma ingras deloc!! pot sa mananc pana imi vine rau mananc in fiecare zi seara... ca am auzit ca te ingrasi daca mananci seara..  :cursing:  eu nu ma ingras  :confuzzled:  :confuzzled: nu fac sport... am incercat si cu medicamente si nimic .. ce naiba sa mai iau? sa fac sa ma ingras?  :worthy:  :worthy:

#56
lOrd_BgD_

lOrd_BgD_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 12.06.2006
Aceeasi buba si la mine.....18 ani - km 1,70 si vreo 50 kg & ma sunt extrem de stresat din cauza asta mai ales vara asa ca vreau multe kg (vreo 20) in cel mai scurt timp,desi e km sf.Auzisem de la niste prieteni ca statul in casa si facutul de nimic + mancare multa ma va ajuta....ei bine am facut asta vreo 2 ani si in afara de o conditie fizica de pensionat si pierderea "legaturi cu lumea" nu prea m'a ajutat...ad cred ca am mai pus km 1kg pe mine , desi cred ca bausem o cola de 2l inainte sa ma cantaresc.Eu am facut si sport mult....fotbal..breackdance(ce ma solicita f mult)...ma duceam si la sala...am tras si pe acasa de fiare si in afara de niste muschiuletzi ceva mai rotunjei pe bratze(ad pe os ca sunt asa slab de imi vine sa ma umflu cu pompa) mai nim.
Bun , spunetzimi si mie ,da concret , niste nume de medicamente si cum trebuie luate , in afara de alea de iti dau pofta de mancare ca mananc "elefantzi" pe luna si nim.Si, ce probleme de sanatate ar putea determina o asa stare?[/color]
M-ar interesa sa ma ingrasi chiar daca nu asa cum ar trebui...ad po' sa am 130 kg, sa fiu obez , deci nu ma intereseaza acu o ingrasare uniforma , macar sa am eu din ce slabi ca din cauza asta nici la sala nu'mi mai vine sa ma duc....imi e frica sa nu ma evapor.

Multumiri si sper sa nu fie fara rezultate mesaju'.

Edited by mufă, 02 July 2006 - 21:31.


#57
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostlOrd_BgD_, on Jun 28 2006, 02:22, said:

Aceeasi buba si la mine.....18 ani - km 1,70 si vreo 50 kg & ma sunt extrem de stresat din cauza asta mai ales vara asa ca vreau multe kg (vreo 20) in cel mai scurt timp,desi e km sf.Auzisem de la niste prieteni ca statul in casa si facutul de nimic + mancare multa ma va ajuta....ei bine am facut asta vreo 2 ani si in afara de o conditie fizica de pensionat si pierderea "legaturi cu lumea" nu prea m'a ajutat...ad cred ca am mai pus km 1kg pe mine , desi cred ca bausem o cola de 2l inainte sa ma cantaresc.Eu am facut si sport mult....fotbal..breackdance(ce ma solicita f mult)...ma duceam si la sala...am tras si pe acasa de fiare si in afara de niste muschiuletzi ceva mai rotunjei pe bratze(ad pe os ca sunt asa slab de imi vine sa ma umflu cu pompa) mai nim.
Bun , spunetzimi si mie ,da concret , niste nume de medicamente si cum trebuie luate , in afara de alea de iti dau pofta de mancare ca mananc "elefantzi" pe luna si nim.Si, ce probleme de sanatate ar putea determina o asa stare?[/color]
M-ar interesa sa ma ingrasi chiar daca nu asa cum ar trebui...ad po' sa am 130 kg, sa fiu obez , deci nu ma intereseaza acu o ingrasare uniforma , macar sa am eu din ce slabi ca din cauza asta nici la sala nu'mi mai vine sa ma duc....imi e frica sa nu ma evapor.

Multumiri si sper sa nu fie fara rezultate mesaju'.

Man, lasa-le incolo de pastile. Astea nu fac decit sa-ti strice echilibrul metabolismului si cind vei ajunge mai batrin, vei vedea si efectele. Probabil din cauza ca faci sau ai facut mult sport, organismul s-a obisnuit sa consume. Ia-o incet, step by step, cu mincatul si cu renuntatul la sport si vor aparea si rezultatele.

Edited by mufă, 02 July 2006 - 21:32.


#58
rommel

rommel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 17.01.2005
Daca vrei sa te ingrasi e foarte greu. Si eu am incercat de vreo cateva ori (mi-ar placea vreo 5 kg in plus), dar nu a mers.

#59
Skinner

Skinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 26.11.2005
:coolspeak   Eu am 1.78 si 66 de kg  :ack:,ok. Si eu sunt super stresat ca nu am macar, macar vreo 70 de kg. Dar am fost si mai rau, pana acum 9-10 luni am avut vreo 60 de kg  :wallbash: . Si tot asa bagam in mine haleu la greu si nimic. Pe urma am plecat in SUA prin august 2005 si in 3-4 luni am pus astea 6 kg in plus. Pe urma a inceput stresul, plictiseala si altele....si am ramas la 66 de kg. Vin obosit de la munca si cateodata nici nu mananc, ma bag la somn direct. Dar cred ca daca as avea un pic de ambitie sa ajung macar pe la 70 ar fi super...dar nu am  :confuzzled: Plus o chestie funny, aproape toti romanii care vin aici pun macar 10-15 kg pe ei in primele 10-12 luni. Am vazut poze de nu mi-a venit sa cred, aceasi oameni complet diferiti in 1-2 ani de zile, ma refer la kg. Plus ca toata lumea stie ca in SUA sunt cei mai multi obezi, parca ceva de genul 60 % din populatie, vezi documentaru cu McD'.

Edited by mufă, 09 July 2006 - 14:56.


#60
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
CREATINA in concentratie cat mai pura !!!
Daca nici cu asta nu merge... rapid vizita la un nutritinist
Oricum, chestia cu creatina a tinut la 4 colegi de-ai mei.

#61
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Mai pe larg, ce este aceasta creatina?

#62
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View PostThe_Napster, on Jul 9 2006, 18:03, said:

Mai pe larg, ce este aceasta creatina?

Era greu al naibi un search pe google  :D
Citeste aici si aici si mai cauta si tu :P

#63
alexios7000

alexios7000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.05.2006
Hmm! Vazind virsta majoritatii celor care vor sa se ingrase pe aici -  liceeni- as recomanda in primul rind abstinenta sau foarte putin sex. Sigur ca veti replica multi ca nu prea faceti ca va intinliti mai greu cu prietenul/prietena, dar eu va recomandam sa renuntati si sa sexul de unii singuri. :notangel:   In rest mancati dulciuri si fainoase cit cuprinde, nu uitati sa beti sucuri gen cola (nu zic marca) cit puteti, sa nu faceti sport sau plimbari lungi pe jos, mancati intotdeauna cu 1 ora sau mai putin inainte de culcare. Nu uitati ca orice activitate fizica va face rau, nu va stresati nici cu cele intelectuale. Uitativa tot timpul la Tv si stati si pe PC. Toate prajelile sint bine venite, ca si grasimile in diverse forme. Evitati legumele si fructele crude. Intre cele 5 - 6 mese copioase ale zilei sa rontaiti la nuci sau arahide si stafide. Dupa acest regim singura mea grija e ca nu o sa mai dati jos kilogramele in plus atit de greu acumulate.

#64
paull2002

paull2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2003
salut,am 28 ani 190 cm inaltime si 110 kg,ati putea crede ca sunt cit usa,dar nu ,sunt asi zice eu slab,pina la 25 de ani puteam sa stau si in limba si tot nu puteam sa ma ingras si mincam vorba aia ca spartul,cred ca tine de metabolism,arderi rapide,de vreo 10-12 ani mam apucat de culturism si pot sa zic ca sunt ok,nu sunt slab,poate cu virsta metabolismul o ia mai incet si atunci poti sa mai pui ceva,dar ce faci cind ai 18 ani si te bate vintul,cam asa aratam eu cind am intrat prima oara intr-o sala de sport,pe atunci nu erau atitea suplimente ca acuma,sfatul meu este:mese regulate,mai bine dese si cantitati mici de mincare,chestia este sa ai tot timpul in singe substante nutritive,multi carbohidrati,astia te vor ajuta sa mai pui ceva,am observat si eu ca berea in timpul mesei si dupa ajuta,exista pe piata rondele de orez expandat,minc destul de mult asa ceva,au carbohidrati,alune,diferite feluri de batoane gen snikers cu alune,are o groaza de calorii,insa parerea mea este ca tot suplimentele gen mass ajuta cel mai bine in combinatie cu sport.

#65
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
are cineva idee daca suplimentele astea nutritive iti dau peste cap metabolismul ?

poate cineva sa-mi recomande si mie un nutritionist din Militari ? Eventual si ce tarife percepe. mersi. :)

#66
thom

thom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.08.2006
sunt nou pe aici, dar problema mea e destul de frecventa, din cate am observat.

am 16 ani, 1,79 inaltime, si 56 de kilograme :confuzzled:
sfaturi? alte recomandari decat cele pe care le-am citit aici pana acum? daca exista :)

multumesc

#67
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ai 16 ani, e ok sa fii slab. Mananca bine chestii care sa'ti faca placere si probabil la anul o sa fii normal si peste doi ani o sa te ingrasi si o sa te vedem pe threadul cu slabitul. :cheers:

Edited by AlexIP, 28 August 2006 - 11:28.


#68
Bogdanel^^

Bogdanel^^

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.01.2007
18 ani
63kg
1.81

cum as putea sa iau niste kg in plus ?  :confuzzled:

#69
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Fa sport si pune muschi pe tine.

#70
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

View PostAlexIP, on Jan 18 2007, 18:59, said:

Fa sport si pune muschi pe tine.
Si fixeaza-ti un program al meselor pe care sa-l respecti.

#71
ginaangelina

ginaangelina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 22.11.2006

View PostBogdanel^^, on Jan 18 2007, 16:54, said:

18 ani
63kg
1.81

cum as putea sa iau niste kg in plus ?  :confuzzled:
Bogdanel ca Bogdanel ....dar eu????????????? :deadtongue:  

25 de ani
1.70
46 kg

cum sa fac sa ma ingras?????????? :worthy:  :worthy:

#72
ovy111

ovy111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.01.2004
nu am citit nici un post , dar cum sa te ingrasi sanatos? Hai ma las-o moarta, poate cum sa adaugi masa musculara, ca de ingrasat, nu prea cred ca e sanatos....................

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate