Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Cum sa te ingrasi rapid si sanatos in doar o luna

- - - - -
  • Please log in to reply
190 replies to this topic

#19
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004

shumilica, on Jun 21 2005, 02:22, said:

ai putea sa te pupi singur din partea mea ?
m-ai impulsionat sa invat mai mult ca sa intru la o facultate de cum iau bacul  :w00t:
acum imi dau seama ce an ratat as avea daca  nu as intra la o facultate  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


Nici o problema.... poti ajunge un ratat de performanta si la facultate  :P

#20
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
on-topic: am un prieten care are are aproape aceeasi conformatie cu a ta. Si aceeasi dorinta. A incercat cu carbohidrati, cu steroizi, cu mancare (oricum mananca mult, dar a incercat sa exagereze) si nimic. 2-3 kg in plus. Singurul lucru care l-a ajutat a fost o vizita la nutritionist. A castigat 10kg in plus pe care le-a dat jos rapid in momentul in care s-a angajat  :w00t:

#21
The|SpAwN

The|SpAwN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,333
  • Înscris: 09.07.2002

cstroie, on Jun 21 2005, 22:04, said:

on-topic: am un prieten care are are aproape aceeasi conformatie cu a ta. Si aceeasi dorinta. A incercat cu carbohidrati, cu steroizi, cu mancare (oricum mananca mult, dar a incercat sa exagereze) si nimic. 2-3 kg in plus. Singurul lucru care l-a ajutat a fost o vizita la nutritionist. A castigat 10kg in plus pe care le-a dat jos rapid in momentul in care s-a angajat  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>



   da... depinde si de gene... chiar era un documentar pe hbo cu supraponderati si ziceau ca cei grasi aveau strabunici sau stra-strabunici care nu aveau ce manca si de aceea organismul s-a obisnuit sa-si faca rezerve... si in ziua de azi cum sunt si mancarurile astea foarte sanatoase ajung cum ajung (ma refer la obezi)... acu ca noi cum am ajuns asa mai slabi si putem manca cat vrem ca nu ne ingrasam nu stiu... :)

#22
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Cel mai bine e sa te apuci sa tragi serios de fiare si in timpul asta sa bagi serios in burta, 3 mese pe zi, iar intre mese suplimente nutritive cu o concentratie mare de carbohidrati + fructe, legume, etc. In felul asta poti sa iei in greutate 1 kg pe luna sau chiar mai mult. Si ma refer in special la muschi, chiar daca va fi si un pic de grasime.

#23
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
some good ideea... dar 1kg/luna nu e cam putin?  :rolleyes:
eu trebe sa mai pun p mine.. dar daca e in ritmu 1kg/luna.. am de stat cateva sezoane bune :)

#24
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Ba,ati innebunit.Parerea mea.

#25
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

The|SpAwN, on Jun 21 2005, 23:14, said:

da... depinde si de gene... chiar era un documentar pe hbo cu supraponderati si ziceau ca cei grasi aveau strabunici sau stra-strabunici care nu aveau ce manca si de aceea organismul s-a obisnuit sa-si faca rezerve... si in ziua de azi cum sunt si mancarurile astea foarte sanatoase ajung cum ajung (ma refer la obezi)... acu ca noi cum am ajuns asa mai slabi si putem manca cat vrem ca nu ne ingrasam nu stiu... :)

<{POST_SNAPBACK}>

de aici rezulta ca noi astia mai slabi am avut strabunici sau stra-strabunici bogati, fara grija zilei de maine ? daca da...
UNDE E MOSTENIREA ??? :D ( am citit ieri comentariul de la enigma otiliei :w00t: )

                                              :w00t:

#26
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005

cstroie, on Jun 21 2005, 22:04, said:

on-topic: am un prieten care are are aproape aceeasi conformatie cu a ta. Si aceeasi dorinta. A incercat cu carbohidrati, cu steroizi, cu mancare (oricum mananca mult, dar a incercat sa exagereze) si nimic. 2-3 kg in plus. Singurul lucru care l-a ajutat a fost o vizita la nutritionist. A castigat 10kg in plus pe care le-a dat jos rapid in momentul in care s-a angajat  :w00t:

<{POST_SNAPBACK}>


Salutare, Stroie! Pot sa te intreb dak stii cum de a castigat prietenul tau 10kg numai printr-o vizita la nutritionist? Totusi...nu e cam mult? Ma rog..acum depinde si in cat timp le-a pus pe el. Oricum, eu nici macar cu aproape 4 mese pe zi nu am reusit sa pun ceva pe mine.. Uneori ajung sa cred ca Spawn are drepate, cred ca tine si de gene aici. O sa incerc sa trag de fiare cu regularitate  :D

#27
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
ce am realizat eu... sa fii slab RULES!

#28
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Le-a pus pe el in vreo 2 luni (a fost o diferenta vizibila). Nu a fost "o singura" vizita, i-au facut niste analize, nu am prea multe detalii. Dar cum le-a pus, asa s-au dus....

#29
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

cstroie, on Jun 24 2005, 01:25, said:

Dar cum le-a pus, asa s-au dus....

<{POST_SNAPBACK}>


steroizi.

#30
cstroie

cstroie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 13.01.2004
Da, dar nu numai. Erau si niste pastile care iti dadeau pofta de mancare. Si avea un regim + manca doar la ore fixe.

#31
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
steroizi. PASTILE

#32
BlonduGL

BlonduGL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.07.2004
Suplimente de vitamine si calciu a incercat cineva?
Ma bucur ca am mai regasit pe forumul acesta persoane care vor sa mai puna pe ele.
In principiu ar trebui ca fripturile de porc, cartofii prajiti, berea sa ne ajute sa mai punem cateva kg.
Eu vreau sa mai pun in jur de 5-6kg pe mine.
Oricum, conteaza mult atitudinea pe care o are persoana, daca se simte slab si nu are incredere in fortele proprii nu e prea bine.

#33
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005
Vitaminele, calciul si magneziul nu te-ngrasa. Insa e bine dak le iei. Ajuta f mult in alte domenii.

#34
sorinel_pustiu'

sorinel_pustiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.06.2005

cstroie, on Jun 24 2005, 01:25, said:

Le-a pus pe el in vreo 2 luni (a fost o diferenta vizibila). Nu a fost "o singura" vizita, i-au facut niste analize, nu am prea multe detalii. Dar cum le-a pus, asa s-au dus....

<{POST_SNAPBACK}>

<_<

Da, dar noi astia mai slabi, ceea ce punem pe noi este f important sa si pastram  :D
Ai dreptate, cred ca si mesele luate la ore fixe conteaza destul de mult, cu conditia ca distantele intre ele sa nu fie prea mari.
Cat despre pastile ajutatoare ce recomndati. Am auzit ca polenul iti creeaza pofta de mancare luat aprox cate 3 lingurite pe zi.

#35
Inginerul

Inginerul

    Setup Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,488
  • Înscris: 22.05.2002
Ati uitat de berea servita in timpul mesei sau la terasa cu baietii. Calorii multe, psihic linistit, detasare, somn bun. Multa sanatate!

#36
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

The_Napster, on Jun 22 2005, 11:42, said:

some good ideea... dar 1kg/luna nu e cam putin?  :rolleyes:
eu trebe sa mai pun p mine.. dar daca e in ritmu 1kg/luna.. am de stat cateva sezoane bune :)

<{POST_SNAPBACK}>


1 kg pe luna nu e putin. Depinde acum si de tipul somatic. Daca esti ectomorf, adica genul slabanog, atunci s-ar putea sa fie greu sa pui chiar si 1 kg pe tine. Totusi, nu esti fara speranta. Iti trebuie doar determinare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate