Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Back to the future

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Buna! Imi amintesc ca aveam un joc numit "Back to the future" cand eram mai mic si il jucam pe o consola "Terminator". Era o discheta din aceea galbena. Din cate imi aduc aminte jocul nu avea treaba cu filmul foarte mult dar era foarte misto.

Imi amintesc ca la inceput te dadea intr-o masina cu care puteai sa sari si parca sa si tragi iar in anumite puncte trebuia sa iesi cu omul din masina si intrai in niste labirinte unde la sfarsit era un boss.

Pe masura ce omorai bossi si terminai nivelele primeai tot felul de abilitati la masina, cum ar fi zburat, mers pe pereti, pe tavan si tot asa.

Imi mai amintesc ca pentru a trece la nivelul 4 trebuia ca din nivelul 3 sa ma intorc inapoi la inceput si de acolo sa zbor pe o platforma, iar la sfarsitul nivelului era ca boss o broasca.

Daca stie cineva despre ce joc este vorba si, eventual unde as putea sa il gasesc i-as fi recunascator :).

#2
rugvlad

rugvlad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2008

View PostThunderSS, on 28th January 2010, 04:26, said:

Buna! Imi amintesc ca aveam un joc numit "Back to the future" cand eram mai mic si il jucam pe o consola "Terminator". Era o discheta din aceea galbena. Din cate imi aduc aminte jocul nu avea treaba cu filmul foarte mult dar era foarte misto.

Imi amintesc ca la inceput te dadea intr-o masina cu care puteai sa sari si parca sa si tragi iar in anumite puncte trebuia sa iesi cu omul din masina si intrai in niste labirinte unde la sfarsit era un boss.

Pe masura ce omorai bossi si terminai nivelele primeai tot felul de abilitati la masina, cum ar fi zburat, mers pe pereti, pe tavan si tot asa.

Imi mai amintesc ca pentru a trece la nivelul 4 trebuia ca din nivelul 3 sa ma intorc inapoi la inceput si de acolo sa zbor pe o platforma, iar la sfarsitul nivelului era ca boss o broasca.

Daca stie cineva despre ce joc este vorba si, eventual unde as putea sa il gasesc i-as fi recunascator :).


prietene, tin minte jocul, de ani de zile imi sta in cap ca nu am reusit sa trec la un nivel, nu mai tin minte care. eu cautam acum sa-l gasesc pe youtube sa vad cum a trecut altul, sau sa vad un full video walkthrough, dar nu gasesc jocul respectiv, ca alea de nintendo arata altfel.

http://www.youtube.c...r...future&aq=f

uita-te si tu. este jocul de care vorbim pe aici? hmmmmmmm. am recitit ce-ai spus cum sa treci la nivelul 4. cred ca acolo m-am impotmolit eu. mai frate...dar tot vreau sa vad cum, ca sa-mi iasa din cap. la multi ani prietene si toate cele bune.

#3
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009
Consola care o aveai tu cred ca era clona NES. Pe NES is doua jocuri Back To The Future: 1 si 2&3.

Edited by Nightm4re, 01 February 2011 - 23:12.


#4
sumirau

sumirau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2012
Salut prieteni,
e usor de gasit, numai ca se cheama Master Blaster sau Meta Fight
http://www.freeroms....ster_master.htm
http://classicgaming...m.Detail&id=215
Trebuie si un emulator NES (eu am luat unul de aici   http://www.emulator-...oc.php/nes/   )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate