Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Caut avocat

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
La asta m-am gandit si eu ca se refera, ceea ce inseamna ca Ctin64 are mai mult de 80 de lei de platit.

Ctin64, esti sigur ca ai achitat integral creditul?

#20
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Acum, după ce ai venit cu precizări suplimentare, am înțeles ce ți s-a întâmplat!
Tu ai cumpărat niște produse de la ALTEX, iar aceștia, care au un protocol cu BCR, oferă clienților un card de credit, pe care este încărcată o anumită sumă de bani (de regulă până în 10.000 lei), cu o dobândă foarte mare (de peste 30%).
Pentru a te prosti să accepți cardul, ți-a turnat o poveste cum că participi la nu știu ce tragere la sorți, peste nu știu câte luni, în urma căreia poți câștiga nu știu ce premiu (unul cât mai consistent, pentru a te prosti cât mai bine).
Ai acceptat cardul (implicit condițiile emiterii acestuia) și, probabil că te-ai și folosit de acesta (nu ai precizat acest amănunt destul de important), deci acum nu ai absolut nici o posibilitate de a câștiga un astfel de proces!




În afara subiectului:
Și mie au încercat unii să îmi dea un astfel de card dar la o altă bancă, acum vreo 3 ani, când am contactat un credit, pe care l-am refuzat politicos în primă instanță....
Pentru că respectiva funcționară constinua să îmi spună despre avantalejele utilizării unui astfel de card de credit (cu o dobândă zero pentru primele 2 luni și posibilitatea câștigării la o tombolă a unui nu știu ce autoturism), i-am spus pe un ton ridicat că nu îl vreau și că nu mă interesează oferta lor....și cam asta a fost...

#21
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Nu inteleg o treaba: de ce nu mergi la banca sa soliciti inchiderea cardului achiti comisioanele alea si gata balamucul. A arunca un card nu este = cu inchidere cont.

#22
ctin64

ctin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.11.2009

 morpheusdj, on 9th January 2010, 20:32, said:

Faptul ca tu nu ai solicitat un card este egal cu 0, atat timp cat tu ai acceptat oferta de creditare Altex-BCR, respectiv conditiile impuse de ei, si ai semnat contractul. Puteai sa citesti contractul, sa soliciti informatii suplimentare despre credit etc., dar tu ai semnat ca orbul, fara sa stii ce servicii contractezi.

Achitarea creditului nu inseamna si inchiderea contului, de aceea te-am intrebat daca ai lichidat sau nu contul, odata cu achitarea integrala a creditului.

Daca nu ai lichidat contul, atunci ti s-au perceput lunar comisioane de administrare, de unde probabil suma restanta.

In concluzie, te-au pacalit/fraierit/prostit, alege tu ce crezi ca se potriveste mai bine, dar au facut-o legal, atat timp cat respecta prevederile contractuale nu ai ce sa ataci in instanta.

@ all

Multumesc pentru ajutor , sprijin moral, incurajari si calificative. Cu osebire pentru ultimele.

Am pierdut o sansa sa ma "imbogatesc".
Dar si niscaiva juristi au pierdut o sansa sa-si arate priceperea si curajul unui demers cumva indoielnic. In context: a citit careva "Bruta" ? In roman un avocat a avut curajul sa ia un caz aparent  imposibil. Si totusi - ati ghicit!- a castigat! Cartea merita de a fi citita de oricine.

In aceasta seara am primit un e-mail. Urmeaza sa primesc si o scrisoare.

Q.E.D.

Attached Files


Edited by ctin64, 22 January 2010 - 20:25.


#23
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 ctin64, on 22nd January 2010, 20:23, said:

Am pierdut o sansa sa ma "imbogatesc".
Dar si niscaiva juristi au pierdut o sansa sa-si arate priceperea si curajul unui demers cumva indoielnic. In context: a citit careva "Bruta" ? In roman un avocat a avut curajul sa ia un caz aparent  imposibil. Si totusi - ati ghicit!- a castigat! Cartea merita de a fi citita de oricine.
In aceasta seara am primit un e-mail. Urmeaza sa primesc si o scrisoare.
Q.E.D.



Da, da, da! Succes! :thumbup: și, grijă la cheltuirea banilor!

#24
ctin64

ctin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.11.2009

 copjob2000, on 22nd January 2010, 22:41, said:

Da, da, da! Succes! :thumbup: și, grijă la cheltuirea banilor!

Ma bucur ca esti un optimist  :coolspeak:  
Fata de cel care vazand o girafa a zis: " ...asa ceva nu s'exista!"

#25
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

 ctin64, on 7th February 2010, 17:04, said:

Fata de cel care vazand o girafa a zis: " ...asa ceva nu s'exista!"





Și alții au spus că vor împărți banii de pe blana ursului... din pădure! :D

#26
ctin64

ctin64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 15.11.2009

 copjob2000, on 7th February 2010, 22:20, said:

Și alții au spus că vor împărți banii de pe blana ursului... din pădure! :D

Iar unii nu stiu sa piarda...

Pe vremuri ultimul care lua cuvantul era activistul de partid.
Cu mult drag si placere iti voi da ultima cuvantare...  :thumbup:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate