Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Radio HIT 94,9 FM Iași

- - - - -
  • Please log in to reply
207 replies to this topic

#55
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Era imposibil sa nu aiba si ceva mai ritmat. Si eu l-am ascultat asa ocazional cand aveam drum pe la Iasi, in general mi-a lasat o impresie buna.

#56
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
mda...am fost prea dur cu ei. chiar imi place. problema e ca ascultam doar f. rar.
si imi place ca au cele mai putine reclame...maxim 2,3 si f. scurte.  iar dj-ii sunt f. ok. putine stiri si muzica f. diversa.
mai incurca ei ora in loc de 19 spun 20 sau invers :D dar poate o fac intentionat =))
sau acum in loc sa spuna ca-s 13 grade a spus ca-s 30 de grade :))

#57
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In urma cu vreo 10 ani tin minte ca era afiliat cu PRO FM-ul.

#58
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
dar nu mai e fiesta latino ? :o era vineri de la 21:00 la 23:00... si asta au scos...

#59
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Poate c-a luat o scurta vacanta.

#60
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
cred ca e definitiv, pt. ca vad ca au scos si de pe site...

se pare ca in romania tot ce-i bun trebuie sa dispara (de la radio)...

#61
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Tot ce e bun are o durata limitata.

#62
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Numai sa nu se ajunga la manele pe radio mai multe decat in prezent (Super FM). Prezenta Carcotasilor la Kiss FM garanteaza intr-un fel ca asa ceva nu se va auzi vreodata. Macar atata lucru.

#63
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Exista in continuare acest pericol de manelizare, dar radiouri cu acest gen de muzica n-au aparut inca in zona Moldovei.

#64
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
postul asta te duce de la "agonie" la "extaz". am zis aseara sa las pe radio hit. au fost cateva melodii faine spaniole, alternate cu "Hit-urile" momentului si apoi au inceput sa se repete aceleasi piese la cam 60 min. (ex. lyaz - replay, aia cu meet me halfway, si tot asa).
chiar nimeni nu verifica playlistul?!?! se repeta aceleasi piese din top 40 in draci. a fost o data la ora 12...apoi la 1 si un pik apoi iar cateva piese mai diverse apoi iar...aceleasi "Hit-uri" de la 1. apoi s-a tinut "ritmul" pe aceleasi "hit-uri". si din cauza asta am fost oblgat sa dau pe vox t. e clara diferenta intre vox t si hit. o diferenta ca intre contact si kiss
hit-ul nu agasa ascultatorul. odata... :confuzzled: era o placere sa-l asculti.
pur si simplu, parca a devenit radioul nimanui. nici la kiss nu se repeta la o ora :o :o !!!
m-a dezamagit complet. din pacate, doar vox t a mai ramas de ascultat in iasi. e singurul care nu repeta piesele si are o gama extrem de diversificata de muzica.
hit-ul probabil doar ocazional o sa-l mai ascult, in masina.

cat de multe spune asta si anume ca doar vox t a mai ramas de ascultat...si la mare distanta radio hit (trist e ca altceva nu mai ai ce asculta- desi hitul de azi e fff. slab)...doar posturile astea 2 mai sunt altceva , in rest TOATE sunt la fel.  
radioul romanesc e in cadere totala. pacat.

Edited by AndreyAlejandro, 11 September 2010 - 13:35.


#65
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E cam limitat playlist-ul. Si acum muzica gasesti la discretie, asta nu inteleg de ce se limiteaza la doar cateva care sa le tot repete. Nu de alta dar cine le asculta mereu risca sa le invete pe de rost.

#66
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
posturile trebuie sa plateasca muzica pe care o difuzeaza? ma gandesc ca de asta spuneau ei ca i-a lovit criza. si de asta probabil se limiteaza la cateva piese.

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,885
  • Înscris: 14.10.2008
Cred ca da, trebuie sa plateasca. Probabil ca piesele straine costa mai mult, de asta intrau greu de tot pe Atomic pe vremuri si se vad prost de tot pe actualele TV-uri muzicale romanesti.

Mai cred ca posturi locale care au ramas ale nimanui mai sunt destule, e ultima agonie pe care o duc inainte de a deveni Zoo, Kitsch sau 21.

Edited by Neaceasca85, 11 September 2010 - 14:09.


#68
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Sunt inca destule, unele chiar cu vechime considerabila.

#69
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010

View PostNeaceasca85, on 11th September 2010, 15:09, said:

Cred ca da, trebuie sa plateasca. Probabil ca piesele straine costa mai mult, de asta intrau greu de tot pe Atomic pe vremuri si se vad prost de tot pe actualele TV-uri muzicale romanesti.

Mai cred ca posturi locale care au ramas ale nimanui mai sunt destule, e ultima agonie pe care o duc inainte de a deveni Zoo, Kitsch sau 21.
adica vrei sa spui ca in curand radio hit va deveni 100% un radio comercial? sau mai rau, se poate sa se desfiinteze?

#70
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
stie cineva cum se numeste melodia  care e acum la radio hit? :X:X am mai auzit-o dar nu stiu cine o canta!! :X e din`90 cred...

#71
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asta e un banc?!

#72
AndreyAlejandro

AndreyAlejandro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,233
  • Înscris: 05.08.2010
nu...:lol:
a fost o melodie care mi-a placut. dar mi-am dat seama ca pe forum n-are cum lumea sa raspunda imediat, astfel incat sa stie.
si mai ales ca majoritatea vad ca nu-s din iasi. mi se pare ca-s singurul din iasi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate