Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

V-a fost refuzata incheierea de contracte in casierii desi vroiati un serviciu din oferta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
144 replies to this topic

#1
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
multi se plang ca agentii din casierii refuza sa le incheie contracte pentru ofertele din reclama/site. in special abnamentul de 2 euro pentru fix cu internet inclus. as dori sa posteze aici toti cei care v-ati lovit de astfel de situatii si sa precizati orasul, punctul de prezenta in care ati fost refuzati si motivul pentru care ati fost refuzati.

Edited by ciuly, 01 December 2009 - 21:29.
schimbat titlul la cerere


#2
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postmaistoru, on 26th November 2009, 21:16, said:

multi se plang ca agentii din casierii refuza sa le incheie contracte pentru ofertele din reclama/site. in special abnamentul de 2 euro pentru fix cu internet inclus. as dori sa posteze aici toti cei care v-ati lovit de astfel de situatii si sa precizati orasul, punctul de prezenta in care ati fost refuzati si motivul pentru care ati fost refuzati.
ai PM . :naughty:

#3
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postunchiujim, on 26th November 2009, 21:31, said:

ai PM . :naughty:
PM = Public Message ?
Baga aici tot !  :P da-l dreaq de PM

Edited by Frankie, 26 November 2009 - 21:44.


#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
e vreo oferta la rds cu 2E tel fix + internet ?

#5
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostFrankie, on 26th November 2009, 21:43, said:

PM = Public Message ?
Baga aici tot !  :P da-l dreaq de PM
Ii este frica ca citesc aia care`i dau chenzina  :D



View PostCampers, on 26th November 2009, 21:47, said:

e vreo oferta la rds cu 2E tel fix + internet ?
Da, mai exact in aia 2E ai un telefon fix 3G cu port de date (internet nelimitat la 384kbs) + un telefon digi mobil.

Edited by Bobby_ro, 26 November 2009 - 21:52.


#6
Hamutovski

Hamutovski

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2009
Chiar o sa incerc sa ma abonez in urmatoarele saptamani.
Daca ma refuza, ii dau aici tot: nume, prenume, cnp etc...
Poate ii fac si poza cu camera ascunza.  :P

PS: mesajul este 100% pe bune, fara urme de ironie

View PostCampers, on 26th November 2009, 21:47, said:

e vreo oferta la rds cu 2E tel fix + internet ?
da, fix+mobil+internet = 2 euro, valabil pentru cei ce locuiesc in zonele in care nu exista acoperire cablata rds

Edited by Hamutovski, 26 November 2009 - 22:05.


#7
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
ma poate ajuta cineva cu un link ? sa dea draq de gasesc.. :(
Fixu' ala are un SIM in el ? Se poate scoate si baga intr-un mobil si sa am net pe mobil si sa-i pot face "share" cu pc-ul prin bluetooth ?

#8
razyell_3x

razyell_3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 14.04.2007
Da, are sim cu numar geografic RDS (nr de fix cu prefix specific judetului din care esti). Sim-ul functioneaza in orice device care stie 3G, da poti da internet pe un pc prin BT daca telefonul in care pui simul este capabil de asa ceva

#9
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostBobby_ro, on 26th November 2009, 21:47, said:

Ii este frica ca citesc aia care`i dau chenzina :D




Da, mai exact in aia 2E ai un telefon fix 3G cu port de date (internet nelimitat la 384kbs) + un telefon digi mobil.
citeste mesajul 56 nu-mi place sa ma repet.ia de colea http://forum.softped...t...06907&st=54 :naughty: .

#10
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Refuzat contract digi.mobil+digi.tel cu internet prin digi.tel la 384kbps cu abonament de 2 euro + tva la adresă de bucurești unde nu beneficiam de nici un serviciu rds.
Locații:
-bucurești, punct văcărești pe motiv că singurul serviciu mobil disponibil în bucurești este internetul pe mobil. Data... 8 sau 9 noiembrie.
-bucurești, punct iancului pe motiv că nu am digi.tv căruia să asociez fixul și mobilul. Data 8 sau 9 noiembrie, nu mai știu exact.
Concluzie: încheiat contract la agent de teren.

Edited by kineceler, 27 November 2009 - 09:59.


#11
Cornel

Cornel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.04.2003
bad post

#12
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Am fost la casieria RSC-RDS de la complexul Apusului din Bucuresti cu mama mea sa o ajut isi faca abonament la telefonia fixa RDS TEL(abonamentul de 2 Euro la care se da un telefon fix pe reteaua 3g si un telefon mobil).A fost refuzata pe motiv ca la aceeasi adresa nu pot fi doua linii fixe RDS TEL.Cealalta linie fixa este a mea si fiind multumit i-am recomandat mamei mele sa renunte la Romtelecom si sa isi porteze numarul in reteua RCS-RDS.Din pacate nu au vrut sa faca acest lucru cu toate am insistat foarte mult.Nu inteleg dece RCS-ul nu doreste sa instaleze 2 linii telefonice fixe la aceeasi adresa mai ales ca in acest caz castiga clar un client de la Romtelecom.Parca nu au nevoie de clienti asa se comporta firma asta.Comportamentul angajatilor RCS RDS ma face sa ma imi aduc aminte de vremea cand Romtelecomul detinea monopol pe piata si trebuia sa dai spaga sa iti instalezi telefon fix.Asa firma,asa ingajati.Degeaba au ofertele cele mai bune de pe piata daca atunci cand le soliciti ti se spune,razand de parca s-ar bucura,ca nu se poate din nu stiu ce motiv pe care nu mai ei il inteleg.

Edited by fologeam, 30 November 2009 - 22:39.


#13
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008
Nu se instaleaza doua linii telefonice fixe la aceeasi adresa. Asa e, e o tampenie, dar asta e. In schimb poti sa iti iei mai multe mobile. Lasa-i ei fixul si iti mai iei tu un mobil. :)

#14
fologeam

fologeam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 15.07.2006
Vazand obtuzitatea firmei RCS RDS mama nu mai vrea serviciul DIGI TEL,iar intre timp cei de la Romtelecom i-au facut  o oferta mai mult decit generoasa pentru a ramane in continuare in reteau lor,pe care a acceptat-o.

#15
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postfologeam, on 30th November 2009, 22:32, said:

Comportamentul angajatilor RCS RDS ma face sa ma imi aduc aminte de vremea cand Romtelecomul detinea monopol pe piata si trebuia sa dai spaga sa iti instalezi telefon fix.Asa firma,asa ingajati.Degeaba au ofertele cele mai bune de pe piata daca atunci cand le soliciti ti se spune,razand de parca s-ar bucura,ca nu se poate din nu stiu ce motiv pe care nu mai ei il inteleg.

gogule asta este oferta rcs-rds in momentul de fata. nu este nici o problema cu agentul care te-a refuzat.



poti sa consideri ca ai postat pe un thread gresit pentru ca nu exista oferta rds pentru mai multe linii fixe la aceeasi adresa :

View Postmaistoru, on 26th November 2009, 21:16, said:

multi se plang ca agentii din casierii refuza sa le incheie contracte pentru ofertele din reclama/site.

View Postfologeam, on 30th November 2009, 22:59, said:

Vazand obtuzitatea firmei RCS RDS mama nu mai vrea serviciul DIGI TEL,iar intre timp cei de la Romtelecom i-au facut  o oferta mai mult decit generoasa pentru a ramane in continuare in reteau lor,pe care a acceptat-o.

bv ei

Edited by maistoru, 30 November 2009 - 23:18.


#16
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Mare tampenie la RDS.Daca 2 familii au case in aceeasi curte trebuie sa imparta acelasi fix.Adica dati cate unul sa ajunga la toti :death: Pe abonament separat n-ar trebui sa refuze nici un client.Sper ca noul director de marketing sa termine cu absurditatile astea.

#17
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postalexa32, on 1st December 2009, 13:29, said:

Mare tampenie la RDS.Daca 2 familii au case in aceeasi curte trebuie sa imparta acelasi fix.Adica dati cate unul sa ajunga la toti :death: Pe abonament separat n-ar trebui sa refuze nici un client.Sper ca noul director de marketing sa termine cu absurditatile astea.

la curte s-a facut o exceptie. celor care au avut mai multe abonamente de digisatelit s-au dat mai multe.

#18
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Și dacă user-ul @fologeam locuiește la curte înseamnă că reprezentantul comercial de la Apusului a greșit, nu? :D

În altă ordine de idei, sunt foarte mulțumită de doamna de la punctul din Cora (o doamnă pe la vreo 35 de ani). Am semnat astăzi un contract pentru un nou telefon (pentru o amică), s-a purtat admirabil. Nu mai avusesem tangențe cu acest punct, îl recomand.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate