Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

GayFest 2005 ? pareri ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
722 replies to this topic

#37
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005
Oameni buni, eu am alte probleme cu "baietii buni".

Au spus ca au organizat manifestatia pentru a se vedea ca ei exista! Dar ce, a contestat cineva ca ei exista?
Cica vor drepturi egale? Pai ce sunt discriminati pe undeva? Daca ei afirma ca pana acum nu se admitea existenta lor, atunci cum puteau fi discriminati?

Nici eu nu am inteles partea cu "Mandru ca sunt gay"! De ce sunt mandri? De ce?

Pe un post de televiziune un psiholog (!) afirma ca homosexualii si lesbienele sunt oameni normali. Normali poate pentru ea. Din punctul ei de vedere. Eu va atrag atentia ca, daca la anul de gratie 1600 toti oamenii ar fi devenit "normali" in acest sens, noi astazi nu am fi existat! Ok? Daca mama si tatal meu ar fi fost "normali", eu astazi nu as fi existat. Si nici voi, ceilalti.

Si o ultima nedumerire. De ce barbatii se imbraca la Gay Parade in femei? Ce sa inteleg? Ca lor le plac femeile??

#38
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

NostraDamnUs, on May 30 2005, 12:05, said:

Fac o rectificare, cu scuzele de rigoare: intr-adevar, homosexualitatea este o boala genetica ce nu se poate trata. :(

<{POST_SNAPBACK}>

Serios?? Cine a stabilit chestia asta? Dar de Freddie Mercury ce zici? Pe cine crezi ca nu a iubit? Pe nevasta sau pe amant?

NostraDamnUs, on May 30 2005, 12:05, said:

In acelasi timp sa nu uitam ca homosexualii - alaturi de drogati - sunt printre principalii raspanditori ai SIDA, asa ca mi se pare cam deplasat sa faca parada inainte de a-si cere public scuze pentru acest fapt.

<{POST_SNAPBACK}>

A, nu, pentru ca ai scris chestia asta ar trebui sa-ti ceri tu scuze. Sau, ma rog, poate tu crezi ca daca ai numai contacte sexuale hetero nu poti contacta HIV...  :huh:

NostraDamnUs, on May 30 2005, 12:05, said:

Iar faptul ca sunt o minoritate sexuala nu ii absolva de nesimtirea de a aparea dezbracati in locuri publice, proliferand expresii sexuale explicite.

<{POST_SNAPBACK}>

Pai asta este o infractiune conform Codului Penal de care homosexualii nu sunt absolviti. Asa ca... Inca un rand de scuze la adresa lor, te rog...

NostraDamnUs, on May 30 2005, 12:05, said:

Un mars al homosexualilor imbracati decent, aranjati, linistiti ar avea un impact de 1.000 de ori mai mare decat o manifestare ce poate fi cu usurinta asimilata unui act huliganic.

<{POST_SNAPBACK}>

Serios? Pe bune? Ce impact ar avea, mai exact?

PS Atentie! Eu sunt FOARTE HOMOFOB! Asa cum puteti vedea si in postul de dinainte! Totusi, insa, nu tolerez declaratiile ce sunt nelalocul lor!

Edited by bb_dima, 30 May 2005 - 14:23.


#39
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

bb_dima, on May 30 2005, 14:43, said:

Eu va atrag atentia ca, daca la anul de gratie 1600 toti oamenii ar fi devenit "normali" in acest sens, noi astazi nu am fi existat! Ok? Daca mama si tatal meu ar fi fost "normali", eu astazi nu as fi existat. Si nici voi, ceilalti.

<{POST_SNAPBACK}>


vai, ce groaznic, se stinge rasa umana is ramine planeta neregulata din toate directiile  :death:

#40
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

Mosotti, on May 30 2005, 14:30, said:

vai, ce groaznic, se stinge rasa umana is ramine planeta neregulata din toate directiile  :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Stai tu linistit, raman pe planeta o gramada de animale sa se reguleze, chiar daca noi n-om mai fi! Problema e, cine o sa mai bea bere?? Pai, nu e pacat sa stricam orzu pe gaste?

#41
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
"Eu va atrag atentia ca, daca la anul de gratie 1600 toti oamenii ar fi devenit "normali" in acest sens, noi astazi nu am fi existat! Ok? Daca mama si tatal meu ar fi fost "normali", eu astazi nu as fi existat. Si nici voi, ceilalti."

Normalitatea nu este exclusiva. Este absolut normal ca un om sa fie barbat dar este normal sa fie si femeie

#42
bb_dima

bb_dima

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 12.04.2005

mars0212, on May 30 2005, 14:48, said:

"Eu va atrag atentia ca, daca la anul de gratie 1600 toti oamenii ar fi devenit "normali" in acest sens, noi astazi nu am fi existat! Ok? Daca mama si tatal meu ar fi fost "normali", eu astazi nu as fi existat. Si nici voi, ceilalti."

Normalitatea nu este exclusiva. Este absolut normal ca un om sa fie barbat dar este normal sa fie si femeie

<{POST_SNAPBACK}>

M-ai depășit complet! Prin "normali", cu ghilimelele de rigoare, eu mă refeream dacă toți oamenii ar fi fost homosexuali (bărbații), respectiv lesbiene (femeile). Pentru că în acest caz nu ar mai fi fost procreați copiii. Nu știu ce ai înțeles tu...

#43
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004

bb_dima, on May 30 2005, 14:57, said:

M-ai depășit complet! Prin "normali", cu ghilimelele de rigoare, eu mă refeream dacă toți oamenii ar fi fost homosexuali (bărbații), respectiv lesbiene (femeile). Pentru că în acest caz nu ar mai fi fost procreați copiii. Nu știu ce ai înțeles tu...

<{POST_SNAPBACK}>


Mai gandeste-te putin si iti dai seama. Un barbat blond este normal. Dar unul brunet?

#44
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

bb_dima, on May 30 2005, 14:57, said:

M-ai depășit complet! Prin "normali", cu ghilimelele de rigoare, eu mă refeream dacă toți oamenii ar fi fost homosexuali (bărbații), respectiv lesbiene (femeile). Pentru că în acest caz nu ar mai fi fost procreați copiii. Nu știu ce ai înțeles tu...

<{POST_SNAPBACK}>

Sa te intreb ceva. La ora actuala majoritatea oamenilor se imbraca in blue-jeans. Ce ar fi ca de miine sa consideram oamenii care poarta orice alt gen de pantaloni niste imoral, depravati etc? Pentru numele lui Dumnezeu, e vorba de toleranta.

#45
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003
Nu sunt gay nici extremist...
V-ati gandit ca poate scopul marsului  a fost sa demonstreze ca asemenea oameni
exista si in .ro?
Mda, e cam aiurea ca apar in public in posturi sexuale explicite... DAR, trebuie acceptata diversitatea.... Cum ar fi ca intr-o curte, gainile negre sa le ucida pe cele de alte culori, doar pentru ca au alte culori?
Atat timp cat ce fac respectivii/ele fac in intimitate, nu trebuie sa ne batem noi capul....dar aici se vede cat de bine se aplica zicala aia cu capra vecinului, dovada ca romanul este un neam prost(in gandire).
Nu am nimic cu ei atat  timp cat nu au nimic cu mine. Iar probabilitatea ca un gay sa ma violeze, e foarte mica.
Certurile stupide ca nu e bine ce fac nu isi au locul, bla, bla, bla NU isi au locul... fiecare e liber sa-si faca propriul destin, totul depinde de el.
Iar ceea ce a facut noua dreapta sau tineretul ortodox arata inca o data care e de fapt scopul acestei religii... dar oricum, s-au mai facut crime si persecutii in numele domnului... ce mai conteaza inca cateva....

Cum ar fi sa ne inarmam si sa iesim la vanatoare de pensionari, ca doar ce, ei nu mai produc nimic pentru societate, doar consuma... si sa-i casapim?Sau sa ne apucam sa interzicem jucatul de sah si sa obligam lumea sa mearga la biserica x ore pe zi....

Edited by Alinux, 30 May 2005 - 15:32.


#46
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
respingerea unui gay de catre un barbat heterosexual este absolut normala. asa cum e absolut normal sa fii gay, la fel de normal este si pentru un heterosexual sa  :puke: cand se gandeste la homosexualitate. asa ca fiti si voi toleranti cu noi, homofobii.

#47
sandra

sandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 19.05.2005
Hai sa ne legam si de cei care fac sex inainte de casatorie si de cei care mint etc. Faptul ca vedem tot felul de chestii la tv nu ne deranjeaza, ba chiar ne place in schimb avem treaba cu unii care au iesit in strada sa defileze o ora. Suntem un popor de moralisti! Cati dintre cei care comenteaza au schimbat canalul cand era la tv o scena de sex intr-un film? Sau au renuntat sa plateasca cablul din moralitate? Sau i-au facut morala la unu care povestea cum i-a "tras-o" uneia? Cati dintre pensionarii care au iesit cu icoane au comentat cand vecinul a fost batut de securitate pe vremea raposatului? Atunci n-aveau pareri despre ce e normal si ce nu.

#48
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005
Da` au defilat dezbracati???? :huh:

#49
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002
sandra tu tii cu ursul? lesbienele nu se pun, sunt dragute.

#50
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

zahei, on May 30 2005, 15:36, said:

respingerea unui gay de catre un barbat heterosexual este absolut normala. asa cum e absolut normal sa fii gay, la fel de normal este si pentru un heterosexual sa  :puke: cand se gandeste la homosexualitate. asa ca fiti si voi toleranti cu noi, homofobii.

<{POST_SNAPBACK}>

zahei, daca vine un homo la tine si-ti face avansuri, mi se pare just sa ramina fara dinti in gura. Nu mi se pare insa normal sa te duci la Gigi si sa-l lasi fara dinti in gura doar pentru ca stii ca e homo.

#51
bbshtrumf

bbshtrumf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 28.04.2005

zahei, on May 30 2005, 15:47, said:

sandra tu tii cu ursul? lesbienele nu se pun, sunt dragute.

<{POST_SNAPBACK}>

lol...sa fie la ele acasa :lol:

#52
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

mufa, on May 30 2005, 15:47, said:

zahei, daca vine un homo la tine si-ti face avansuri, mi se pare just sa ramina fara dinti in gura. Nu mi se pare insa normal sa te duci la Gigi si sa-l lasi fara dinti in gura doar pentru ca stii ca e homo.

<{POST_SNAPBACK}>

da' am zis eu ca as face asta? am zis doar ca ma dezgusta, homofobia mea se opreste la senzatia de voma. cu pietre arunc abia dupa ce se intoc cu spatele.

#53
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005

zahei, on May 30 2005, 15:51, said:

cu pietre arunc abia dupa ce se intoc cu spatele.

<{POST_SNAPBACK}>

Vezi unde nimeresti ca s-ar putea sa le placa

#54
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

bb_dima, on May 30 2005, 14:19, said:

Serios?? Cine a stabilit chestia asta? Dar de Freddie Mercury ce zici? Pe cine crezi ca nu a iubit? Pe nevasta sau pe amant?

A, nu, pentru ca ai scris chestia asta ar trebui sa-ti ceri tu scuze. Sau, ma rog, poate tu crezi ca daca ai numai contacte sexuale hetero nu poti contacta HIV...  :huh:

Pai asta este o infractiune conform Codului Penal de care homosexualii nu sunt absolviti. Asa ca... Inca un rand de scuze la adresa lor, te rog...

Serios? Pe bune? Ce impact ar avea, mai exact?

PS Atentie! Eu sunt FOARTE HOMOFOB! Asa cum puteti vedea si in postul de dinainte! Totusi, insa, nu tolerez declaratiile ce sunt nelalocul lor!

<{POST_SNAPBACK}>


Oi fi tu homofob, dar se pare ca un homofob cu mania contrazicerii de-a-n boulea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate