Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 

Samsung U800 versus Nokia 3120 classic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Doresc sa imi cumpar un telefon mobil si in acest moment oscilez intre Samsung U800 si Nokia 3120 classic.Pe mine ma intereseaza ca telefonul sa fie 3G, sa aiba semnalul de receptie cat mai bun, autonomie mai mare la acumulator, iar ocazional sa il pot folosi ca reportofon, sa pot face o fotografie sau sa inregistrez video de calitate(in limita celor 2 sau 3MP), si binenteles , telefonul sa fie fiabil, sa nu se strice cand mie lumea mai draga. :)
Astept cu mult interes mesajele celor care cunoasteti foarte bine aceste modele de telefon.
Va multumesc frumos.

#2
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Chiar nu cunoaste nimeni aceste modele de telefoane?

#3
CostiArvat

CostiArvat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.10.2009
@fredy2007

Salut. Daca mai esti interesat de vreo parere.
Eu pot doar sa-ti spun cate ceva despre Nokia 3120 Classic, modelul pe care il are sora mea. Despre Samsung U800 nu stiu decat din reviewuri, chiar acum este la promotie 400 de lei la eMag.
Pai, 3120 Classic este un telefon destul de subtirel, rezistent la cazaturi (asta pentru ca saptamanal ii cade pe sub pat :D), are o camera principala asa si asa (de 2 MP), iar 3G-ul este slabut, dupa parerea mea. Sunetul la casti este foarte bun, meniul este usor, nu te incurci in el. Bateria este ok, tine 4-5 zile, daca asculti zilnic 1-2 ore de muzica si mai umblii prin el cand n-ai ce face. O chestie nasoala, dar a fost caz particular. Sora mea a avut o gramada de necazuri cu tel. asta si a trebuit sa-l duca la garantie de 3 ori ca sa i-l schimbe aiuritii aia, desi ideea era clara, softul era f***t din fabrica :D De cand i s-a schimbat nu a mai avut nicio problema. Eu i-as da ca nota un 8, iar faza cu service-ul nu e general, cel mai probabil a nimerit un telefon dintr-o serie distrusa dpdv al softului.

Despre Samsung, coincidenta, tocmai ma uitam si eu pe siteuri (insomnii :)) si l-am vazut la 400 de lei, super reducere. Am vazut ca e foarte apreciat si cei 4 care au cumparat deja produsul au acordat 5, 5, 5 si respectiv 4 stelute. Din descriptii, se pare ca are o camera de 3 MP foarte buna si sunetul de asemenea ar fi de o calitate remarcabila, insa astea sunt comentariile celor ce au cumparat produsul.
Ca aspect as alege personal Samsung, este facut dintr-un material mai rezistent si probabil se va uza mai greu. Inca ceva, are memorie interna de 1 GB (interesant) si se mai pot adauga maxim 8 GB.

Sper ca ti-am fost oarecum de folos, acum depinde de tine sa aflii mai multe despre Samsung, la Nokia ti-am dat cele mai importante informatii pe care le-am constat.
Asa ca bafta la cautat si eventual cumparat!

Edited by CostiArvat, 13 December 2009 - 04:55.


#4
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008
am avut 3120 C si acum am samsung U800. samsungul are probleme cu semnalul, il pierde foarte repede, in schimb la nokia nu s-a intamplat asta. la baterie ambele sunt ok. nokia mi-a facut cateva fite - sunetul din casca mai disparea cateodata dar dupa un restart isi revenea fara probleme. ambele sunt telefoane bune, design-ul de la u800 e mai "altfel" mai chic . decizia iti apartine.

#5
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Posturbanreality, on 13th December 2009, 23:04, said:

am avut 3120 C si acum am samsung U800. samsungul are probleme cu semnalul, il pierde foarte repede, in schimb la nokia nu s-a intamplat asta. la baterie ambele sunt ok. nokia mi-a facut cateva fite - sunetul din casca mai disparea cateodata dar dupa un restart isi revenea fara probleme. ambele sunt telefoane bune, design-ul de la u800 e mai "altfel" mai chic . decizia iti apartine.

Daca ai da timpul inapoi, cu experienta pe care o ai  la cele doua marci si modele de telefoane , pentru care ai opta acum?Unii din utilizatorii lui U800 se plang de calitatea fotografiilor realizate pe timp de zi sau de faptul ca se aude cu dificultate persoana cu care vorbesti.
Cu U800 se poate inregistra o convorbire telefonica?Ambele telefoane pot fi folosite ca si reportofon?

Edited by fredy2007, 19 December 2009 - 22:04.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate